Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sabahtı kardı ve ben kendimi 1500 metre de deveboynu geçidinde buldum

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında bamsi tarafından paylaşıldı.

1. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    http://img218.imageshack.us/img218/7949/32xf4.jpg

27 aralık ve sıcaklık - 4 civarında. simav dağına tırmanmaya karar verdim. zirveye çıkacaktım. daha önce de çıkmıştım ama yolun yarısına kadar araba ile gidiyor oradan bisiklete geçiyordum. bu sefer farklı bisikletim 1 haftalık ve onunla neler yapabileceğimi görmek istiyorum. hedef 1500 metrede ki akçakertik mevkii. dağ ve ben burnumuzdan soluyoruz

http://img233.imageshack.us/img233/5954/37un4.jpg

bisikletin uysal bir duruşu var. onunla iyi anlaşacağız gibi. şiir ve bisiklet kendimi en özgür hissettiğim yer. ikisinde de istediğim kadar bağırabilirim ve ikisinde de kimsenin bana hükmü geçmez

http://img222.imageshack.us/img222/1640/42gb5.jpg

bisikletin omuzundan geriye bakınca arkamdaki Asi dağını gördüm. ne kadar güzel ama alaycı ve meraklı bir bakışı var. kendinden daha yüksek bir dağa tırmanacağım hoşuna gittiğini sanmıyorum. artık uzun yokuşlar başladı

2. ikarus

ikarus Üye

Seviye:
    resimleri daha küçük koyar mısın?

3. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    http://img218.imageshack.us/img218/2030/18bv6.jpg

biraz soluklanma zamanı. ikimizde gözümüzü asi tepeye çeviriyoruz

işte faruk nafiz'in şiirindeki çoban çeşmesi bu olsa gerek. geçen herkese gülümsemiş ve herkese el sallamış onlara bu dağlarda yalnız olmadıklarını anlatıp güven vermiş

işte zirve ikimizinde hedefi beklentimiz saplantımız ve sevdiğimiz

insanın karşısına çıkıveren sonunun nereye çıktığı bilinmeyen derin yarmalar.

zirveye giden son dönemeç. kaslarımda mutlu bir ağrı, dudaklarımda yayvan bir gülümseme ciğerlerime oturmuş soğuk bir demir

başalan demirci'nin en gözde piknik alanlarından. yazları arkadaşlarla geliriz. ama bana şimdi çok yabancı gözüktü. üzerinde atış talimlerinden izler kalan gülümseyen kocaman bir tabela

işte zirve 1470 metre manisa bitti ve kütahya başlıyor. içimde kahkahalar patlatan bir çocuk ve ben şiirlerim kadar özgür ve mutlu hissediyorum. bağırıyorum. biraz kar serpiştiyor. karacoğlan geliyor aklıma incecikten bir kar yağar tozar elif elif diye. tereddüt yaşıyorum. 5 km daha devam edip dağın öbür yüzüne geçip akçakertik çeşmesini görmek ve orayı da fotoğraflamak istiyorum. ama ya kar artarsa. artarsa artsın ben bugün dünyanın en özgür kişisiyim

ağaçlar ağaçlar ağaçlar. kemalettin kamu'nun dediği gibi ebended bekçisiyiz buraların

4. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    yöneticinin dediği boyutta yapıyorum ama genede büyük oluyor anlamadım

5. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok güzel. Bende karda bisiklet sürmek istiyorum ama kar'ı bulmamız biraz buralarda zor. Sizin gibi arkadaşlarımızın karda bisiklet konularından açlığımızı bastırıyoruz. Tekerlerinize sağlık çok teşekkürler :in:

6. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    http:
    işte bu da oldu. bahsettiğim çeşme. karşımda heybetiyle dikilmiş gelin uçtu zirvesi. yazın arabayla çıkmıştık

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img388.imageshack.us/img388/4471/46hl4.jpg

hep ben onun fotoğrafını çektim o da benim resmimi çekmek istedi. a

artık ikimizde mutluyuz ve zaferin tadını çıkarıyoruz. deve boyun çeşmesi bizim demirciye dönmeden önceki son durağımız

arka arkaya gelen iki resim arasındaki tek farkı bulunuz

tek farkı buldunuz mu. bu öyle bir fark ki hayata karşı tutumunuzu tümden değiştirir. ne demek istediğimi bisikletçi arkadaşlar anladı

7. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    beklerim misafirimiz olun

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Boyutu asiri büyük olan fotograflariniz sayfa düzenini bozdugu icin onlarin kodlarini kaldirip sadece link seklinde biraktim.

Ayrica arka arkaya gelen flood mesajlarinizi da tek mesaj altinda topladim, 3 sayfa yerine bir sayfa altinda derli toplu olarak resimlere bakmak daha kolay ve anlasilir oluyor ;)

Son olarak bu güzel gezi icin tesekkür ederim.

bamsi bunu beğendi.
  9. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar şiir ve bisiklet benim için çok önemli ama bu ikisinden daha büyük bir sevdam var. küçük oğlum.
    şiirlerimi şu adreste bulabilirsiniz. deniz ve sen şiiri daha yeni türk dil kurumunu dergisinde yayınlandı tavsiye ederim. http://www.antoloji.com/siir/sair/sair.asp?sair=786

10. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    ilk üç resmin boyutunu ayarlayamadım. onları küçültmeniz iyi fakat her resmin bir hikayesi var bira şiirsel olsun istedim onları bölmek hikayeyi bölmezmi. son haline bakayım

11. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    üç resmin hikayesi kaybolmuş üzüldüm

12. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    düzenlemenize teşekkürler. güzel olmuş. ben size metni kaybolan resimlerin hikayesini yazsam altına eklermisiniz

13. ikarus

ikarus Üye

Seviye:
    Lastiklerin karda tutuşu nasıl? - Güzel gezi olmuş :)

14. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar, tabi ki bir eksiklik varsa tamamlarim. Fakat mesaj birlestirmede ve resimleri link haline getirmede herhangi bir "yazi" kaybi olmaz. O nedenle bir kez daha kontrol ederseniz sevinirim. Digerleri icin de hazirladiginiz yazilari burada yayinlayin, ben ilk mesajlariniza ekler, gerekli düzenlemeyi yaparim.

15. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    Lastiklerin Buzda Ve Karda çıkardığı Sesi Duymalıydınız. Bu Kadar Mı Hoş Olur.

16. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Mükemmel bir tur ve anlatım. Teşekkürler.

bamsi bunu beğendi.
  17. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    zorlu şartlarda güzel bir gezi olmuş gerçekten. tebrik ederim...

bamsi bunu beğendi.
  18. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    Halil bey şu eklemeleri yapsak gezi daha şiirsel olacak. Linkleri saymadan 2. Resimden başlayarak resimlerin altına şunları yazarmısınız lütfen. anlatım tam istediğim gibi olacak. Şimdiden teşekkürler

2. resim: (bisikletin çeşmenin ahırına yaslandığı resmin) Sabahın ilk ışıkları buza damlıyor ve sarı rengi inceltiyor.

5. resim (yolun üstünde güneş gözüken resmin altına): saat akşam mı sabah mı gökteki yıldız mı ay mı. İnsan gerçekliğini kaybediyor bu manzara karşısında.

8. resim (uzakta kırmızı bir araba gözüküyor) sanki ağaç denizinde sandalım şakaklarımda oksijen sarhoşluğu.

13. resim (yalnız başıma göründüğüm 2. Resim) arkadaki manzara o kadar engin ki kaplan ve ejderha filmindeki gibi kendimi boşluğa bırakıp yeniden hayata dönebileceğimi düşünmeye başladım.

Bu durumda altında yorum olmayan resim kalmamış oldu. Ayrıca arkadaşların mesajlarına cevap verdim bu da resimlerin arasına girdi. Onları sona alıp bütün resimler arka arkaya gelse bütünlük bozulmaz gibi geldi bana ilginize teşekkürler

19. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ayaklarına sağlık.

20. bamsi

bamsi Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler