Sabahları Hasdal-Kemerburgaz-Göktürk-Ağaçlı Sapağı

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Ooh Özgür sen forumu hiç boş bırakmıyorsun, bakıyorum bıraktığımız yerden devam . ekibi oluşturmaya başlamışsın.

Bu yaz döndüğümde o yolları hep beraber pedallamak üzere.:)

İstanbul yakasında bulunan bisikletçi arkadaşlarıma bu ekibe katılmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Scudo

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Aslında bu pazar çıktık ama biraz geç kararlaştırdığımızdan forumda duyurusunu yapamadım.

Savaş'a not: Savaş telefonun kapalıydı. Birkaç kez aradım.

Yarın (03 Mart Salı)

Gece ve sabah yağış olmaması durumunda:
Saat 06:50'de Hasdal kavşağından geçecek şekilde antrenmana çıkıyorum. 7:10-7:15 gibi Göktürk kavşağında Muzaffer ile buluşacağız.
Katılabilecek YOL'cu arkadaslari bekleriz.
(Bu konunun ilk mesajında buluşma yerinin krokisi var)

Notlar:
- Gezi turu değildir.
- Mola yok.
- Yol durumu normalde çok düzgün, ancak bazen kamyonlardan dökülen hafriyat nedeniyle taş/toprak vb. olabiliyor, genel olarak çok düzgün.
- Yol düz değil, inişli çıkışlı (çok dik olmayan uzun rampalar var).
- Gelecek arkadaşların yanlarına mutlaka yedek iç lastik ve pompa alması gerek.
- Şehir içine göre 2-3 derece daha soğuk oralar, özellikle sabahları bayağı serin oluyor. Katılabilecek arkadaşların giyimlerine dikkat etmesinde fayda var.
- Gece ya da sabah yağış olması durumunda tur iptal edilecektir.
- Toplam mesafe min. 40 km maks. 65 km

Katılmayı düşünen arkadaşlar özel mesaj atarlarsa cep telefonu numaramı kendilerine iletirim.
Sevgiler

EK NOT: HASDAL'A NASIL GİDERİM?
Kağıthane'de oturuyorum. Kağıthane yakınlarında (örneğin Şişli, Ayazağa vb) oturan ve katılmak isteyen arkadaşlar varsa Kağıthane belediye kültür merkezi önünde buluşabiliriz.

EK NOT 2: GÖKTÜRK'E NASIL GİDERİM?
Bahçeköy'de oturan arkadaşlar varsa Bahçeköy-Kemerburgaz yolunu kullanıp Kemerburgaz'a, oradan Göktürk'e gelebilirler.

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
hocam sizin antremanlarınızı gıpta ile takip ediyorum ama ban ters kalıyo fakat bir gün yaradana sığınıp katılmayı çok arzuluyorum sizinle tanıştığımıı hatırlıyorum ama bir ekip olmayı canı gönülden arzuluyorum görüşmek dileğiyle

• Beğen
Tepkiler: Özgür Nevres

sureden

Üye
Tepki
51
özgür Ben Geleyim Diyeceğim Ama Oldukça Uzak Bahçeköy Yolu üzerinde...serkan

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Hasdal'dan kalkış saati 7:10 ve Göktürk'ten çıkış 7:30 olarak güncellenmiştir.
Kağıthane'den 06:40 gibi çıkacağım, biraz ısınıp Hasdal'a. Yakın civardan katılabilecek arkadaş varsa buluşabiliriz.

Serkan senin işe yetişmen çok zor olur, oradan bir de eve döneceksin.

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Yağış nedeniyle salı çıkamadık. Bugün tek çıktım ama dün foruma giremediğimden duyurusunu yapamadım.

Yarın (05 Mart Perşembe)

Kağıthane çıkış: 06:45, bir ısınma turu ardından saat 07:10'da Hasdal kavşağından geçecek şekilde antrenmana çıkıyorum. 7:30 gibi Göktürk sapağında Muzaffer ile buluşacağız.
Katılabilecek YOL'cu arkadaşları bekleriz.

Notlar:
- Gezi turu değildir.
- Mola yok.
- Yol durumu normalde çok düzgün, ancak bazen kamyonlardan dökülen hafriyat nedeniyle taş/toprak vb. olabiliyor, genel olarak çok düzgün.
- Şehir içine göre 2-3 derece daha soğuk oralar, özellikle sabahları bayağı serin oluyor. Katılabilecek arkadaşların giyimlerine dikkat etmesinde fayda var.

Katılmayı düşünen arkadaşlar özel mesaj atarlarsa cep telefonu numaramı kendilerine iletirim.
Sevgiler

Kağıthane'de oturuyorum. Kağıthane yakınlarında (örneğin Şişli, Ayazağa vb) oturan ve katılmak isteyen arkadaşlar varsa Kağıthane belediye kültür merkezi önünde buluşabiliriz.

Bahçeköy'de oturan arkadaşlar varsa Bahçeköy-Kemerburgaz yolunu kullanıp Kemerburgaz'a, oradan Göktürk'e gelebilirler.

m6rk

Daimi Üye
Tepki
166
Bu pazar Runtalya yarı maraton koşum var, inşallah günler uzayınca daha erkene çekerseniz saatleri Göktürk-Ağaçlı-Kemerburgaz gitgel kısmında size eşlik etmeye çalışacağım.

Keyifli sürüşler!

• Beğen

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@m6rk

Bizim gruptan Emre Ersoy da katılıyor o yarışa.
Yarışta başarılar dilerim

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Yarın (10 Mart Salı)

Kağıthane çıkış: 06:30, bir ısınma turu ardından en geç saat 07:00'de Hasdal kavşağından geçecek şekilde antrenmana çıkıyorum. 07:20 gibi Göktürk sapağından geçeceğim.
Bir aksilik olmaması durumunda en geç 08:30 da antrenman bitmiş olur.
Katılabilecek YOL'cu arkadaşları beklerim.

Notlar:
- Gezi turu değildir.
- Mola yok.

Sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Mustafa İçdağ

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
İstanbul'da yağmur konusunda Murphy kanunu geçerli: "Yağma ihtimali varsa yağıyor".

Hava durumu %20 yağmur ihtimali gösteriyordu. Sabah çıkarken hafiften şüphelendim ama yerler kuruydu. Giderken hafif atıştırmaya başlamıştı ama kısa sürdü. Ancak dönüşte Göktürk'ten sonra öyle bir indirdi ki, işte şu hale geldim:

(link)

Fotoğraf çok belli etmiyor. Sırtım ve belden aşağısı çok daha berbattı :)

• Beğen
Tepkiler: bulent40

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Yok yok önünden arkanın ne halde olduğunu çok iyi tahmin edebiliyorum bravo süper bir tur yapmışsın gözlüklerin yeni model herhalde çok yakışmış:)
görüşürüz,

• Beğen

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@kudu

Selam dostum, karbon apaçi :)
Aslında daha önce çok bindim yağmurda. Ama grup olduğumuz zaman yağmurda binmemeye çalışıyoruz. Bugün tek çıkacağım için yağmur riskini göze alıp çıktım. 50-55 le giderken yağmur resmen dayak atıyor insana :)

• Beğen
Tepkiler: STORMER

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@Özgür NevresHocam valla senı takdır etmemek mumkun degıl ınan su azmıne hayranım gerek haftaıcı gerekse haftasonu cıkıyorsun yagmur sana ıslemıyo dıcem ama guzel bır haber verıyım bu ayın 21den sonra havalar acacakmıs

• Beğen
Tepki
18
bende cesaret edemedimiyorum ama çokta istiyorum gelip sizlerle pedal çevirmek fakat sizlere yetişemem diye korkuyorum yoldan falan değil yanlış anlama benim bisikletim öyle çok prof değil ama çokta kötü değil tarabyadan sahil yolunu kullanarak eminönüne 1 saatte gittim kendimi çok fazla kasmadan kafanızda beni bi değerlendirirmisiniz sizce gelebilkirmiyim sizinle.

sureden

Üye
Tepki
51
Özgür arkadaşım yağmur çamur dinlemez...Bilirim...Seni tebrik ederim...Gerçekten bende yağmur ve çamura meydan okumak isyerdim ama olmadı bu sene...Bu İstanbul'un havası bir hoş oldu bu sene...
görüşmek üzere...

• Beğen

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
@selim yıldız

Ne tür bir bisiklet kullanıyorsunuz? Yol bisikleti mi?

m6rk

Daimi Üye
Tepki
166
Günler uzadı, turlar devam ediyor mu? Yoksa artık karşı sahile mi gidiliyor?
2 gün önce en uzun turumu yaptım:

Toplam km: 34.88 km.
Ortalama hız: 24.20 km.
Max hız: 60.20 km.
Toplam Süre: 1:26:35

Yani 40 km'yi tahminen 1s40d'da tamamlayabileceğim. Amacım bu mesafeyi 1 buçuk saatte, fazla yorulmadan bitirebilmek.

1-2 kez daha tek çıkayım, sonra burdaki turlar devam ediyorsa katılırım.