SABAH'a göre cumhurbaşkanlığı turundaki bisikletler Kromdan yapılıyormuş

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
AGA BEEEEEEEEEEEEEEEEE ASDSFHDFHJSDGSDJFSDSF
OLD BUT GOLD

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sabah, akit, takvim, turkiye, yeni safak, star vs. Bu kagitlar (dikkat edin kagit diyorum gazete demiyorum) dikkate almamak gerek.

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"Yüce Krom adına" dedi Kimmerya'lı barbar Conan...

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gene birileri yanlış bilgi vermiş. Allah affetsin.

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Fiyatlarda sıkıntı yok, hatta kimi durumlarda düşük bile kalabilir.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bir zamanlar bir TV reklamı vardı Fenerbahçe li Schumacher oynuyordu. Bu kaatlarin -GASTE haberleri ni görünce onu hatırladım.
ZABA! İYİ TİLİVİZYONN!!

@Hasan Saylık hocam aynı Amerikalıların dünyayı Amerika dan ibaret sanmalari gibi İstanbul dakilerin de Türkiye yi İstanbul dan ibaret sandıkları durumu -hepsi için genellenemese de - bir gerçek.

İlk kez İstanbul a giderken arkamda konuşan iki kişi " adam İstanbul u bilmiyor ya? Düşünebiliyor musun? Hiç gelmemiş " diye konuşmuş tu. Ben de "gelmek ve bilmek zorunda mı lan? Sen İstanbul dasin da ne yapıyorsun demiştim" (tabi içimden) :):)

Bütün TV ler İstanbul da sadece TRT var Ankara dan yayın yapan.
İstanbul daki salak muhabir ler haber bulamazsa bize "Mahmutpaşa pazarından indirimli alışveriş haberleri yapıyor" e ne olabilir ki 20 yaşındaki manken kıza ver kağıdı okusun habercilik bu zekâ düzeylerini zorluyor...

satımktn

Üye
Tepki
33
İsim
SATI
aslında bu haber ülkemizde bisiklet ve bisiklet sporuna olan ilgi ve alakasızlığı gösteriyor.gazetelerin magazin sayfasında kim nerede ne yapmış saniye saniye doğru bilinir ama iş bisiklet sporuna gelince başka.

altinok

Üye
Tepki
183
İsim
zafer
Bisiklet
Trek
Haddinden fazla şiddet (tepki) gayedeki hikmeti yok eder. Toplam 8 sayfa boyunca Sabah gazetesine ve onun temsil ettiği düşünceye, ideolojiye giydirilmiş, hakaret edilmiş, aşağılanmış. Eğer bu haber Cumhuriyet gazetesinde olsaydı 8 sayfa boyunca hakaret, aşağılama, tahkir olur muydu? Olmazdı, olmamalı da.

Dikkat edin olsun demiyorum, bir kaç şaka yapılsın ama fırsat bu fırsat diye düşünüp bütün siyasi kinini dökme amacı taşımasın.

Biz ne zaman birbirimizi seveceğiz, ne zaman müsamahakar olacağız bilmiyorum, düşüne başka görüştense bir tekme de biz atalım düşüncesini bırakalım lüften.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@altinok Zafer bey, sizi anladığıma emin olabilirsiniz. Sizin de beni anlamanız ve benzer bir yorumu bir daha yazmadan önce düşünmeniz, yorumunuzu kendinize saklamanız(hiç olmazsa gülünç duruma düşmemek için) için birkaç açıklama yapacağım. Çünkü yazdıklarınız malesef "trajikomik"...

Neden gülünç duruma düşmeyi seçtiniz?
Ortada, çok ama çok basit bir bisiklet, bir spor haberi var. Cumhurbaşkanlığı turu düzenlenmiş. Fakat bu haberi düzenleyenler hem bisikletten, hem spordan o kadar uzaklar ki, haberde biz amatör forumdaşların bile fark edip, gülmekten öldüğü 3 tane feci gaf var... Bakın bizler, hiç birimiz profesyonel sporcu değiliz. Sadece belli bir süredir bisiklete biniyoruz ve bunu daha iyi yapabilmek için çevremizden bilgi topluyoruz, derdimiz bisikleti sevmek, ve bunun içinde olmak.
Gaflar:
- bisiklet üzerinde tuvalet yapmak
- kromdan yapılan bisikletler
- peri bacalarını seyretmekten pedala basamayan profesyonel sporcular
Bu haberi, yoldan bir bisikletliyi çevirip yazdırsalar çok daha iyi yazardı. Bu yıl hangi takımların, neden katılmadığına değinirdi belkide. TUR'da görmek istediği dünya yıldızlarından bahsederdi... İstanbul'daki parkur seçimine, yolda mangal yapanlara, belki de ıslak alt zeminde sökülmeyen kukalar sebebiyle yapılan kazaya değinirdi. Buna benzer "detaylar" verirdi. Bisikletlerin kromdan yapıldığını iddia etmezdi...
Her neyse, bu habere magazin niteliği katılarak, okuyucu çekilmeye çalışıldığı çok ama çok belli. Kısa bir google araştırmasının ardından, haberi yapan kişi, bisiklet yarışlarındaki ilgi çekici bilgileri toplayıp (bkz. bisiklet üzerinde tuvalet yapmak) habere bir güzel monte etmiş. Haberin amacı bize TUR'u anlatmak değil. Haberin amacı hit çekmek, okunmak. Verdiği bilgilerin ne doğruluğu, ne de içinin dolu olup olmadığı önemli. Hiç biri önemli değil. Haberin 1 yıldır kontrol edilmeyip, hala aynı hatalarla öylece durduğundan bahsetmiyorum bile :)

Hepsini geçtim, haberi yapan "gazetecinin" spor ve bisikletten çok ama çok uzak olduğunu, tek amacının magazinsel haber yapmak olduğunu ve hit çekmek olduğunu da geçtim. Burada bir genel yayın yönetmeni yok mudur? Yapılan haberleri denetleyen ve yayınlanmadan önce onay veren? Yanlışları veya eksikleri için uyaran? Onun da mı gözünden kaçtı? Yoksa "bisiklet" gibi önemsiz bir haberi denetlemeye bile gerek duymadılar mı? Hangisi?

Veya hangileri, bu haberin gerçekten vahim durumdaki bir gazeteden çıkmadığına ikna edebilir beni? Başka bir gazeteden örnek verecekseniz havaya ateş etmeyin, lütfen link verin ki, sizi anlamaya çalışalım :)
Saygılar dilerim

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Ben eskiden ayda bir sabah gazetesine uğrayıp 1 iş günü orada çalışan biri olarak hiç sasirmadigimi söyleyeyim.

Ancak en azindan magazin anlamında diğer gazetelerin da bir farkı olduğunu sanmıyorum.
Türkiye'de kâr eden bir gazete olduğunu da sanmıyorum. Eh amaç belli, dolayısıyla doğrularla kimse ilgilenmiyor, ya ihale kapmak isteyen işadamınin gazetesi oluyor ya da kendini kapana kısılmış gibi hisseden azınlıkların gazını alacak gazeteler var olabiliyor, gerisi ölüp gidiyor...