Sabah Suprizi - Tek serit yolda sikistirarak gecen surucu - Video

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Bu tarz suruculer ile cok sik karsilasmiyorum aslinda. Evet ulkede bisiklet kulturu zayif ancak dunyanin neredeyse her ulkesinde buna benzer seyler yasaniyor. Islak yolda hayatimi tehlikeye atan bu sabirsiz surucuden 1 dakika once de gayet anlayisli ve sabirli birisi yanimdan gecti. Insan gercekten yasayinca anliyor ve cok ciddi sekilde sinirleniyor. Ancak yapacak birsey yok bu tarz durumlarla birlikte yasamayi ogrenmek gerekiyor maalesef. Onlara gore yolun ortasindan gidiyoruz. Ancak tek serit durumunda yol paylasilacak kadar genis degilse bu tarz yakin ve tehlikeli gecisleri onlemek icin seridi kapatmak gerekir. Bu da zaten "primary position" seklinde bilinir. Ozellikle islak zeminde savunmasiz, korunmasiz bir tasit bu sekilde sollanmamali. Yol musait oldugunda her zaman kenara cekilip paylasan birisiyim zaten.

Video : (link)

• Beğen
Tepkiler: Oktay Erkan
Scudo

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Milyarlar verip 7-8 ay sıra bekledikten sonra anca aracını alabilmiş, fakat yoldaki bisikletliyi 3 dakika bekleyemeyen bir sürücü işte. Keşke biraz da insanlar için bekleyip insanlıktan da nasibini alabilseler.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Recep DOLGUNSÖZ

Aktif Üye
Tepki
63
Bisiklet
Sedona
Kendine olan saygısını yitirmiş kişilerden anlayış beklemek boşuna .. Yollar sanki tapulu malları.. birde artist artist bakmaları yokmu.. ;)
Güzel kardeşlerim.. yinede kontrol sizde olsun.. yol onların, sağlığınızda sizin olsun.. Aman dikkat :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
istanbul'da bir otomobil sürücüsünden bu durumda sabır beklemek ütopik olur.
sırf arabasını alırken değil; 10 kilometrelik yol için trafikte 2 saat hapis olmayı göze alabilen insanlar bu durumda 30 saniye sabredemiyor.
ben bu durumlarda hiç zorlamıyorum, az yavaşlayıp sağa yanaşıyorum basıp gitsin nereye gidecekse. Oysa ileride trafik tıkanacak ve ben onu geçeceğim :)
Allah korusun akla hayale gelmeyecek manyaklıklar istanbul trafiğindeki sürücülerinden beklenir.

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
Dün grup halinde sürerken başıma geldi böyle bir olay. Minibüs şoförü gidonun 5 cm yanından geçti. Ben de yetiştim araca sağ camına indirdim yumruğu. O da üstüme kırdı bir transporterla minibüsün arasında kaldım omzum çarptı transportera. Diğer aracın sahibi açtı minibüsün kapısını dolmuşçuya vurmaya başladı. Ne sıkıştırıyorsun çocuğu diye bağırmaya başladı. Benim sinirim geçti trasnporterli abiyi yatıştırdım bir de :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Taha Güngör

ya otomobil sürerken çok gergin oluyorum her kuralsızlığa öfkeleniyorum ama bisiklet üzerindeyken bu tip olaylara %100 haklı da olsak bulaşma taraftarı değilim.
arabalara karşı neredeyse tamamen savunmasız haldeyiz.
ayrıca bisikletin verdiği müthiş keyfi böyle it kopuk yüzünden ziyan etmemek lazım.

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Sinirlenmek normal ancak sabirli olmak lazim. Cama yumruk aticak sekilde sinir bu ulkede ters tepebiliyor maalesef. Ben de simdiye kadar cinayete kurban gitmis olurdum muhtemelen.

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
1,5 şeritlik yolda, en sağdan gittiğim halde yolu 2 şeritmiş gibi kullanmaya çalışan aracı uyarma gafletinde bulundum.
İnsan değilmiş meğer. Adam küfür edip üzerime sürdü arabayı, yüksek viteste olduğum için kaçamadım, neyse ki kendimi atabilmiştim, jant yamuldu sadece.
Sağ olsun etraftakiler de biz şahit olmayız diyerek kayboldular bir anda.
Sınavlarım vardı, karakolla uğraşıp moralimi bozmak istemedim. Bıraktım peşini.

Offf, Türkiye burası.

• Beğen
Tepkiler: verisakeet

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
seni yine beklemiş araba. biraz sağdan gitsen bi sorun olmayacakmış. benim arkamdan gelen araba hiç beklemeden çarptı geçti.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Böyle videolar hep yayınlanıyor fakat, hepsinde aynı olan bir şey var. Koca yolda yolu ortalayıp sonrada sıkıştırdı diyorsunuz, gerçekten çok komik oluyor. Biz bisiklet sürücüleri olarak hep otomobil sürücülerine suç bulacağımıza biraz yolun sağından gitsek daha iyi olacak, bu kadar abartmaya gerek yok.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
şikayet ediyor musunuz bu araçları peki, merakımdan soruyorum?

yukarıda yazılanları da anlayamıyorum. Neden kenardan gitsin arkadaş, arabanın sıkıştırmasına olanak sağlasın.
Ben olsam yolu ortalar giderdim, ne zaman 2. bi şerit açılır, o zaman geçer.
Kimse kusura bakmasın. O yolu kullanan bir taşıt'ım ben ve, o şerit bana ait.

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@BF Okuru

Yol koca degil, kamera ultra-genis aci. Bisiklet 2 teker ve yerler islak. Yol bozuk, surekli cukur ve egrilti mevcut. Bir araba ve bir bisiklet o yoldan yanyana gecemez. Gormeden, yasamadan bu sekilde yorum yapmaniz normal. Siz de orada o sekilde sikistirilin o hizda yokus inerken, ozaman komik mi degil mi daha net bir bakis acisi yakalamis olursunuz. Bir sey de abartmadim ancak tehlikeli sekilde geciliyor, o noktada gayet dusme tehlikesi gecirdim. Bisiklet yol kenarindan gitmek zorunda degildir boyle bir kural mevcut degil. Suruculerin insan gibi yolu paylasmasi gerekir. Yolun ortasindan giden bisikletli haksiz olsa bile, aractaki insan burada bunu yanlis gorup cezayi uygulayacak ve o kisinin hayatini tehlikeye atma hakkina sahip kisi degil. Olamaz da.

@Gökhan Toros

Sikayet ediyorum, bazen donusler oluyor, cogunlukla olmuyor. Soz konusu belediye otobusu ise kesinlikle donus oluyor. Benim de altini cizmeye calistigim nokta bu, bisikletin kenardan gitmesi agiza alismis birsey sadece, bu kadar dar ve bozuk bir yolda kenardan giden bisikleti, arac duzgun sekilde sollayamassa en ufak hatada bisikletli yere iner. Bu sebepten tek seritte bisiklet seridi kapatir, cok seritli yolda sag seritten gider. Tesekkurler.

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
Top kapı sesli aracı var diye kendini adam sanıyor ama değil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"Onun Golf'ü var basar gider yaneeee" ... anladınız siz onu....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Normal bir günde sis farlarını açıp ta süren bir şoför zaten akıllı bir soför değildir. Ben görünce yolumu değiştiriyorum.