Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

S.a Abiler AciL Yardım !

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Cemberk Din tarafından paylaşıldı.

1. Cemberk Din

Cemberk Din Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar. Bisikleti yeni aldım . 2 hafta oldu ama 1 hafta kullanmadım sınavlarım olduğu için. Viteslerde bi sorun var gibi geldi . 1-2-3. viteslerde tık tık tık diye ses yapıyor ve zor geçiyor . 4-5-6 ... onlar iyi . Yolda giderken vitesi attığımda geçiyor. pedal birden çevriliyor takılıyor. on viteslerde . Tak yapıyor birden pedal atıyor.Aynı işlemi aynı zamanda yapıyor. Servise Götürdüm. Adam baktı 2 ayar yaptı. Gene yaparsa gel dedi . Dişliler daha yeni olduğu için ses yapabilir dedi ama o pedal işine bakmadı vitesler atıyorda ses ve pedal atıyor . :eek: :eek: :eek: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: Herkeze İyi günler,bol pedallar...

2. Ziya Yılmaz

Ziya Yılmaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ön vites 3'te arka vites bir iki üçte yani zinciri çapraz kullanırsan o ses çıkabilir.

3. erkan sozoren

erkan sozoren Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba ben sorunu tam anlayamadım ama sana soyle yardımcı olabılırım beşyolda esat usta var ona bı baktır derım ;)

4. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:

Esat ustanın yerini ayrıntılı bi sekilde tarif edebilr misin? Daha önce konulardada görmüştüm işinin ehli ve eski bisikletci oldugunu duymustum.

Tam yeri bilmedigim için hiç gitme fırsatı bulamadım. Cevremdeki bisikletciler yapıcam derken bozarak daha cok masraf acıolar. Sana suda lazım surasıda bozulmus gibisinden syelere kalkısıolar bıktım cıkarcılıklarından.

Esat ustanın kendide eski bir bisikletci olması onu bu tür hareketlerden uzak kılar diye düşünerek bi tanısma görmek istiorum.

Ben hürriyette oturuyorum.

5. Cemberk Din

Cemberk Din Yeni Üye

Seviye:
    7-8 ile giderken pedalı verıyıyorum vites geçiyor. Gidiyorum Tak diye ses geliyor galiba ön vitesten pedal birden one atıyor .