Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rüzgarlı ve serin havalar için kadın mont/ceket ve pantolon tavsiyesi

Konu, 'Giyim' kısmında Kübra C. tarafından paylaşıldı.

1. Kübra C.

Kübra C. Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar,
    Rüzgarlı ve serin havalarda hem soğuktan koruyacak hem de terlemeyi önleyecek ceket/mont ve pantolon önerebilir misiniz? Sizin kullanıp memnun kaldığınız markalar nelerdir? Mesela tchibonun ürünlerini kullanan hanım arkadaşlarımız var mıdır acaba aramızda? Konuyla ilgili birçok başlık var ancak genelde erkek giyimiyle ilgili ben kadın giyimi için spesifik marka, model önerisi aradığım için yeni bir başlık olarak açtım, lütfen mazur görünüz.

2. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kübra C. bunu beğendi.
  3. münir.k

münir.k Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kübra C. bunu beğendi.
  4. Mehmet Akın

Mehmet Akın Yeni Üye

Seviye:
    Üst için, Decathlon'da satılan Tribord Softshell SL900 öneririm. Ürünün özelliklerine bir göz atın isterseniz.

Kübra C. bunu beğendi.
  5. Kübra C.

Kübra C. Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler. Güzel tasarımlar var gerçekten. Daha önce Decatlon'dan internet alışverişi yaptınız mı acaba? Güvenilir midir, beden değişimi veya iadede kolaylık sağlar mı?

Teşekkür ederim. Mor olanı bayağı güzel ve tam da bisikletçiler için olduğu yazıyor ama size de aynı şeyi sormak istiyorum, acaba internet alışverişi için güvenilr bir site mi wiggle? Fiyat da dolar bazında kargoyla birlikte çok pahalıya patlar gibi...

Teşekkürler. Güzel bir ürüne benziyor ve oldukça soğuk havalarda sıcak tutmayı amaçlıyor sanırım. İddia ettiği gibi hava alıp teri dışarı atabiliyorsa bana göre denebilir. Bunu da almayı düşünebilirim. Şimdi fark ettim de bu ürün yelken kategorisindeymiş, biraz fazla kalın olmasın bisiklet için?

6. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Casual Thermal Bisiklet Pantolonu

Aliex ten bu pant ı getirdim. Of ki Of vayki vay. Ben böyle tarz bir bisiklet pant ı görmedim. Çin outdoor giyim firması santic tarafından üretilmiş.
    Özellikleri: Bisikletin öy yüzü vinil bir katman ile kaplı. Dolayısıyla yağmurda en fazla etkilenen bölge olan ön taraftan su geçirmiyor. Bu vinil doğrudan bacağa temas etmiyor arada polar bir tabaka var. Kumaşın termal bir özelliği var. Sıcak tutuyor. Bir diğer artısı ise aerodinamik. Salaş bir görüntü veripte rüzgardan etkilenmiyor. Fit bir görünümü var. hatta hiç metal dinlememiş olanlar bile bana "ne lan bu metalci kıyafeti gibi" dediler ve bu serbest çağrışım ile benim gönlümü aldılar. Tam anlamıyla bacağı sarıyor maskülen bir görüntü veriyor böyle tayt giymiş ama göbekli erkekler gibi amorf bir görüntü vermiyorsunuz. Tam anlamıyla manowar dan joey demaio görüntüsü veriyor sanki deri pant giymiş gibi. Pant ı giydikten sonra paçaları fermuarla daraltıyorsunuz. Üff o ne görünüş beah. Birde reflektörlü parçaları var. Ama kalabalıklar içinde giyme silikleşmek mottosu haline gelmiş yurdum insanının "ahanda lan kedi kesen satanisit değilmi lan o" ünlemeleriyle özünde haset kokan bir linçe kurban gidebilirsiniz. Benden söylemesi.
    Üfff ne biçim bir tarzdır o beah.

Mustafa Kocabaş, Uğur S. ve Kübra C. bunu beğendi.
  7. münir.k

münir.k Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    wiggle gayet güvenilirdir. kargo da standart 8 sterlin.

8. Mehmet Akın

Mehmet Akın Yeni Üye

Seviye:
    Ben ürünü alırken hangi reyonda olduğuna dikkat etmiyorum. Beklentilerimi karşılıyor mu ona bakıyorum. Bunlar nedir? Nefes alması, teri dışarı atması, su ve rüzgar geçirmemesi gibi ...

Decathlon'un ürünlerine dikkat ederseniz zaten her spor dalında kullanılan malzeme hemen hemen aynıdır. Aynı softjelin doğa yürüyüşündeki markası Quechua'dır. Quechua'daki nefes alan polarların avcılık bölümündeki markası Solognac'tır. Başta da dediğim ben tercihimi tamamen beklentime göre yapıyorum ve reyon/bölüm olayına takılmıyorum.

Ürünü mağazaya gidip inceleme fırsatınız olursa daha sağlıklı olur, benim için kafi kalınlıkta. Teri dışarı atma oranı pahalı veya doğrudan bisiklet sporu için olan softjeller kadar değildir ama zaten bu mevsimde kan ter içinde kalma gibi bir durum olmuyor. Hava mevsim normallerinin üzerindeyse içime çift katman giyip üzerine rüzgarlık ekliyorum. Bende ürünün erkek için olanı var ve sonbaharın ortasından kışın sonuna kadar, içine nefes alan tek katman giyerek kullanıyorum.

9. Kübra C.

Kübra C. Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir pantolon ancak bu kadar iyi pazarlanabilir herhalde :) Güzel bir pantolon evet ama ben öyle çok vücuda oturup saran bir model düşünmüyorum. Eğer dar kalıp, saran bir modelse tercih etmem. Bir de erkek pantolonuysa eğer beden konusunda sıkıntı olabilir. Ama dediğim gibi gerçekten güzel bir açıklama olmuş, teşekkürler.

Peki, teşekkürler.

Evet mağazada görmek en iyisi ancak decathlon mağazaları oturduğum yere oldukça uzak. Anadolu yakasını da pek bilmiyorum açıkçası bir şekilde karar verip internetten alacağım sanırım, teşekkürler.

10. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Mehmet Bey resmen kanıma girdiniz. Ürünün Aliexpress linkini rica ediyorum.

Düzenleme: En yüksek puanlı satıcı/en ucuz ürün ;)
    http://www.aliexpress.com/item/Sant...nter-Pants-Tights-James-Black/1919251637.html

11. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynısından ben de sipariş ettim üç hafta kadar önce. Çok güzel görünmüştü gözüme öyle aldım. Yalnış bir tercih olmamış demek ki :)
    Tek sorun geç gelmesi. Kış bitmeden gelirse iyi :D

mehmetsunu bunu beğendi.
  12. K. Aydın

K. Aydın Aktif Üye

Seviye:
    Bizim gruptaki bayan arkadaşlardan birisi Tchibodan almış montunu çok memnun. Bizler de yeşil olanını aldık onda Mor bişi var. Hepimiz çok mutluyuz :)
    Benim diğer bir arkadaşım beni. Decathlondan aldığım beyaz rüzgarlığı giyiyor. O günlük kullanımda kıyafeti ve çantasını üstüne geçiriyor hem yağmurluk hem rüzgarlık niyetine. Onun dışında normal kıyafetle sürüyor. Turlardaki arkadaşlar ise genelde tayt tercih ediyorlar alt için. Üst içinse yine nike da çok güzel ürünler var lakin çok pahalı. Tchiboyu tercih edin bence. Decathlon iyi ama bayan için görünüm açısından Tchibo kadar şık değil.

Kübra C. bunu beğendi.
  13. Kübra C.

Kübra C. Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cevabınız için teşekkürler :) Evet Tchibo daki mor ceketi ben de çok beğendim gerçekten. Bedenler hakkında bir bilginiz var mı acaba? Bazı ürünlerde dar kalıp yazıyor. Beden ölçülerine baktığımda 38 bana uygunmuş gibi geliyor ama emin olamıyorum. Nike gelince hakikaten çok pahalı, öğrenci halimle o kadar masrafa giremem.