Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rüzgarın Gücü Durduramadı (Hüyük Efsanesi)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Uğur Vural tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Vural

Uğur Vural Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu gezi büyük üstad colourmen zero adına yapılmıştır Kendisine Konyadan Colourmen lerden sevgilerle Hüyük yollarının kendisine bir fısıltısı var başar ve gel sevgili colourmenzero seni özledik(Şu an kendisi Avustralya da eğitimde)
    Selam tüm bisiklet sever arkadaşlar 10.01.2010 Pazar günü Meramda saat 08.30 da taş köpüde diğer colourmen üyeleri beklenir ama arkadaşların işi çıkmıştır Colourmen3 Uğur Abinin çoçuğu hastalanmıştır ve gelemeyeceğini belirtmiştir geçmiş olsun ağabeycim eee gelen yoksa o zaman hedef Konyanın şirin ilçesi Hüyük. Konyaya(Benim evden) toplam uzaklığı tam 92 km olan bu güzel ve şirin ilçemize gitmek için sabırsızlanıyorum işte bazı notlar
    Toplam yapılan km:184km
    Yolda geçen süre(Gezi ile beraber):12 saat
    Ortalama hız:18.9km
    Yolun 4/2 rampa 4/1 rampa 4/1 düz
    Hava durumu: Hüyüğe giderken karşıdan esen rüzgar
    öyle şiddetliki(Bu rüzgar Hüyüğe varana kadar sürekli karşımdan esmiş ve inanın yol kenarındaki karayollarına ait şerirleri bile yan yatırmıştır) hayatımda hiçbir gezimde rüzgar beni bukadar zorlamadı 286 km gezimde bile bu kadar yorulmamıştm ama only colourman1 başardı çoğu kez hedefe varmadan geri dönmeyi düşündüm yol zaten rampa birde karşıdan esen şiddetli rüzgar beni o kadar yormuştiki geri dönmeyi çok düşündüm ama dönmedim ve başardım şunu itiraf edeyim ki hayatımda beni en çok yoran günlük gezimdi işte o geziyle sizi baş başa bırakıyorum
    Bu başarılı çalışmanın adı ördek ve karadaki ördek(sele)
    Eee yorulmadan önce her gezide çıkış noktasında böyle sırıtılır.
    Şehir ine zehirlenmeye devam ediyor uykusunda.Kaç colourman1 kaç
    İşte kırık bir arka vites.İşte haftanın colourmen sorusu belen başında bulduğum bu kırık vites kime ait bilin bakalım işte cevap şıkları
    a)Ben(Colourmen1) b)Colourmen2(Fatih) c)Colourmen3(Uğur abi) d)Colourmen4(Murat)
    e)Colourmen5(Faik) f)Colourmen6(Ahmet) G)İronman(Ahmet Yıldırım) h)İronman(Dede)
    ı)Bisiklet sever x
    Deniz değil bulut ve Konya
    KızılÖrene varmadan birkaç görüntü
    İşte dinlenme ve yemek zamanı Kızıl Öreni geçtikten 3 km ileride sağ tarafta bulunan benzinliğe ait bu lokantada Konyanın en güzel kavurması yapılıyor Yemenizi mutlaka tavsiye ediyorum sırf bu kavurmayı yemek için Konydan 45 km gelen insanlar var
    Kavurma güzelde beni pek sevmediler o kadar şebeklim yaptım iletişim kurmay denedim ama başaramadım) yoksa yediğim kavurmada buraya gelen yabancıların etlerimi amanın ben korktuuuum kaçıyorum zaten karnımda doydu.)

2. Uğur Vural

Seviye:
    [[​IMG]
    Harika bir Dağevi kim istemez böyle bir evi olsun
    Yunuslar karşılama ekibi hani çiçek hep hav hav ne oluyor bu hav hav
    [​IMG] [​IMG]
    İşte Beyşehir Hüyük ayrımı km saatim 57. km gösteriyor daha 35 km var ama ne olacakki ah bir başıma gelecekleri bilsem sırf rampa ve şiddetli rüzgar 35km=150km bence
    İşte Hüyük yolu üzerinde şirin kasaba Yenidoğan
    Vauuuuu burada bir atv varmısın bir yarışa ama scott spark yada ransom yokki yanımda
    İşte rüzgarın şiddetine bir kanıt bayrağa bakın
    İşte Colourman1 den utanan bir eşek beni çekme desede bastım bir kere hehe
    Ve başlar rampaaaaaaaaaaaaaalarrrrrrrr
    Arada bir de %10 iniş
    Otomatik zamanlayıcıdayken 10sn yetişmeye çalışırken

3. Uğur Vural

Seviye:
    Beyşehir gölünün çamlıktan muhteşem görüntüsü
    Ve Hüyük olu üzerinde sekli kasabasına gelinir
    Ve daha sonra imrenlere gelinir ama girmiyorum kasaba beni ürküttü ve hiçte imrenmedim
    (zamanım olsa uğrardım)
    İşte korkunç bir tabela burunsuz kasabasına gider eee burnu kesersen böyle(Kırmızı renk kan aslında boya) burunsuz kalırsın böyle kaç colourmen kaç burunsuz kalmaya hiç niyetim yok
    İşte Hüyük yolu üzerinde bir termal motel Konyalılara duyrulur geyet sakin ve heasplı sadece biraz bakımsız ama doğal valla canım bir duş çektiki sormayın
    Ne oluyor ya bir burunsuz bir görünmez hakketen bu görünmez kasabasıda hiç görünmüyor.
    İşte Mutlu ve efsunlu balıklar hedefte Efsunlu balıklar var ama bahara Efsunlu Balıklar colourmenlerin katkısıyla sizlerle.

İşte Hüyük oda ne Şirin ilçenin levhası bile yok nufus kaç rakım kaç işte tüm bilgiler
    Konya Hüyük İlçesi

Yüzölçümü : 448 km2
    Nüfusu : 67.288
    İlçe Merkezi : 11.068
    Köyler : 56.220
    Rakım : 1245 m

Hüyük'ün tarihi MÖ. 2000 yıllarında Hititler'le başlamaktadır. Bu dönemden kalan en önemli eser Eflatun Pınarı Anıtıdır. Asur Friğ Lidya Pers Büyük İskender ve Romalılar tarafından istila edilen Hüyük; pek çok uygarlığın harman olduğu nadir ilçelerimizden biridir. Anadolu Selçuklu Devleti'nin merkezi Konya yazlık merkezinin de Beyşehir gölünün batı kıyısındaki Kubad-Abat olması bölgemizin önemini artıran sebeplerin başında gelir. 1243 yılında İlhanlı askerleri Çobanoğlu Demirtaş komutasında Anadolu'da büyük tahribat yapmışlar kargaşaya yol açmışlardır. Bu ortamdan en az zararla kurtulmak için Konya'da oturan Hz. Mevlâna öğrencilerinden bölgenin elverişli yerlerinde gizlenmelerini istemiştir. İşte bu arada Hüyük'ün kurucuları olarak bilinen ve Hüyük'te türbeleri bulunan Şeyh İdris ve Şeyh Bahri'nin bu çerçevede Moğol zulmünden kaçarak Hüyük'e yerleşmiş olmaları kuvvetle muhtemeldir..

Anadolu Selçukluları'ndan sonra önce Eşrefoğulları'na sonra da Hamitoğulları'na bağlanan Hüyük; Karamanoğulları ve Osmanlılar arasında yirmi kez el değiştirmiştir. Katip Çelebi'nin Cihannüma adlı eserinde de bahsettiği salnameden de anlaşılacağı gibi Hüyük 1467 yılından sonra Beyşehir Sancağına bağlı Kıreli Livası'nın köyleri arasında yer almaktadır.

Hüyük ilçesi Akdeniz bölgesinin Göller Yöresinde bulunmaktadır. Konya'nın 85 km. batısında bulunan Hüyük kuzeyinde Doğanhisar ve Şarkikaraağaç güneyinde ise Beyşehir ilçeleriyle çevrelenmektedir.İlçenin kuzey ve doğusu Sultan Dağları'nın uzantısı olan ve ortalama yüsekliği 1500-2000 m'lik dağlarla kaplıdır. Batı'da dalgalı arazi bulurken güney ve güneybatısı Beyşehir Gölü'ne kadar düzlüklerden oluşmaktadır.

Başlıca Dağları; Kafa Dağı (2113 m) Akdağ (1430 m) Yıldız Dağları (1583 m) ve Oluk Dağı (1828 m)' dır. Akarsu açısından oldukça zengin olan Hüyük' te Yenice Eflatun Pınarı Ozan Pınarbaşı ve İlmen dereleri sularını Beyşehir'e boşaltmakta ve yaz aylarında tamamen kurumaktadır.

4. Uğur Vural

Seviye:
    Rüzgar yine tüm şiddetiyle esiyor 92 km geldim ama 200 km ye bedeldi ölmek var dünmek yok.
    Şehrin merkezinden görüntüler.İnsanlar ilçe Kahvehanesinin önünde oturuken sanki güneşleniyor gibiydiler sanki balmumundan yapılmış insanlar gibiydiler hiç hareket yok ama Hüyük ilçsi gerçekten şirin bir ilçe görmeyenlere tavsiye ederim çeşke zamanım olsada daha çok gezseydim bu arada Bisiklet forum üyelerindek Hüyüklü İsmaile memleketinden selam var
    Yine efsunlu balıklar mutlaka gitmeli ve sır kalkmalı
    Şehir merkezinde sırtında odun taşıyan yaşlı bir teyze (görmeye pek alışık değiliz)
    İşte evden Hüyük 92 km ama 200km bedeldi sebep şidedetli rüzgar ve rampalar
    İlçenin hemen çıkışında bir bahçe bulurum rüzgarda almaz fazla hemen yanımda getirdiğim 3 adet muz iki adet kestane şekeri yenir ve bundan sonra sadece bu gıdalarla toplam 92 km daha gidilir aç aç.
    Eee Hakan bey (Kardeş grubumuz Keşan bisiklet grubu )sizde varda bizde yokmu gerçi bizimkiler biraz bakımsız ama idare edin.
    Off rampa rampa yine rampa
    Evet gerçekten bu dünya yalan tek gerçek sensin bir tanem derim bisikletime(Valla ben yazmadım hazırdı bende kullandım işte canım memleketimden durak sanatları)
    Hüyük dönüşü yol manzaraları ne güzel oluyor bu vakitler.
    Yaşasın Konya Beyşehir yoluna çıktım ama saat 21.00 a kadar kapkaranlık bir yolda 3.5 saat gidilecek ne macera karanlık soğuk yaban hayvanları yol sapıklar ve tek başınasın
    Karanlıkta Konyaya 60 km
    Ve zafer toplamda 184 km 12 saat soğuk rüzgar rampa karanlık açlık demeden başardım yada başardık kimlerin sayesindemi siz tüm bisiklet sever arkadaşların değerli yorumlarınızda aldığım güçle ve değerli ekip arkadaşlarımın colourmenlerin(Yanımda değillerdi ama hepsi yanımda olurdu gerçekten hepsinin bir işi çıktı) sevgisiyle.
    Canım Kardeşim colourmen zero ve tüm bisiklet severlere saygılarımla

Murat CER, KaanDurgut, kizak ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  5. ferhat sevinc

ferhat sevinc Üye

Seviye:
    Güzel gezi olmuş,resimlerde süper.Paylaşım için teşekkürler.

6. Murat İçlek

Murat İçlek Bisikletkolik

Seviye:
    tebrıkler cok guzel bı gezı olmus tek basınıza 185 km pedallarınıza saglık

Uğur Vural ve RECEP İŞLEK bunu beğendi.
  7. Uğur Vural

Seviye:

Unutmadan ekliyeyim

8. emre güven

emre güven Kıdemli Üye

Seviye:
    Wayy abi süper bir gezi olmuş ya gercekten,Ben Antalya/Aksekiye giderken hep görüyorum anlattıgın yerleri.bide o kadar güzel keyifli anlatmışsın ki.bazen güldüm,bazende bi ekmek arası yapıp getiresim geldi yanına(3adet muz ile konyaya geri dönce ac ac) demişsin ya üzüldüm abi,neyse niyetlendigin turu bitirmişsin ya allahın izniyle,gerisini boşver.ama gercekten helal olsun.o rampaları cok iyi bilirim ben,yaptıgın km az deyil yani.konyada olsam mutalaka gelirdim abi senle.benimde bi günde rekorum 178km ist/kadıköy---şile arası

saygılarımla abi,görüşmek üzere

RECEP İŞLEK ve Uğur Vural bunu beğendi.
  9. varol bisiklet

varol bisiklet Kıdemli Üye

Seviye:
    gercekten çok zorlu ama bir okadarda güzel bir tur olmuş yorumlarda harika eline ve pedallarına sağlık tebrikler

10. Uğur Vural

Seviye:

11. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık. teşekkür ederim.

12. Necati Günüç

Necati Günüç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yine Uğur abi yine Uğur abi ve yine harika bir gezi ayaklarına sağlık abi :D

13. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Annem bir de bana deli diyor :)

Şaka bi yana bu zorlu mücadelenizden ve vazgeçmemenizden ötürü çok büyük tebrikler..bu kadar uzun ve zorlu turdan sonra ertesi gün ben full yatmak isterim .ohh şöyle miss. çalışmak çok zor geliyor.

Fotolar , rapor ve tarihi bilgiler içinde ayrıca teşekkürler...

14. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Abi helalolsun 184 km tek başına... Tebrikler...
    Abi benimde Sivastan Kayseriye gitme planım var fakat yol 190 km tek başına bu kadar uzunyol yapmanın riskleri ve zorlukları nelerdir?

15. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Konya gezileri alışkanlık yaptı, değişik yörenin doğasını tanırken bir yandan da tarihi bilgi alıyoruz. Spor aşkınız başka boyuta geçmiş, keşke yalnız olmasaydınız. Uğur beye kızı için geçmiş olsun diyorum, allah şifa versin. Sevgiyle sağlıcakla

16. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Şık bir gezi ve şık bir anlatım, güzel fotoğraflar.

Yalnız gibi dursanız da sizinle o geziye paylaşımınız sayesinde bizler de çıkmış olduk. Eminim ki bu geziye Avustralya'daki ColourmenZero da katılmıştır.

Uğur Bey'in çocuğuna 'geçmiş olsun' diyoruz, umalım ki en kısa sürede iyileşsin ve babası pedallarının başına geçiversin.

Yalnız anlatımda karanlık kalan bir nokta var. Doğru cevapların olduğu cevap anahtarını bulamadım. Sormuş olduğun sorunun cevabı nedir? Ben "ı" şıkkı diyorum.

Kavurma fotoğraftan da görüldüğü üzere silip süpürülmüş, afiyet olsun.
    Anlaşılan o kadar güzel doyulmuş ki, Hindilere şöyle bir bakıp geçilmiş.
    Eğer dönüş yolunda karşınıza çıksalardı kestaneli hindi olarak servise hazır hale gelirlerdi eminim. Neyse ki bizimkiler bir güzel etine buduna olgunlaşıyorlar.

Keyifli ve renkli geziyi bizlerle paylaştığınız, Konya'nın o sisli dumanlı havasından sımsıcak bir soluk olduğunuz için teşekkürler...

17. CEM ATEŞ

CEM ATEŞ Forum Demirbaşı

Seviye:
    Fotoğraflar ve anlatım için teşekkürler. Sayenizde her hafta konya ve çevresini öğrenmiş oluyoruz.
    Rüzgara karşı ve tek başına 184 km ayrı bir başarı tebrikler.

18. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    sevgili uğur abicim, inanır mısın salı sabahı şehiriçi turları izlemek için foruma girdiğimde acaba colourmanlar bu hafta sonu gezi yayınlamamış mı diye geçirdim içimden ve ilk senin bu dillere destan olacak nitelikteki turunu gördüm, harikasın başka diyecek bir şey bulamıyorum...

19. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    sevgili colourman kardeşim çok teşekkür:in: ederim göztermiş olduğun azmin ve paylaşımın için.ayaklarına sağlık.gerçekten azmin takdire değer durumda.herşey için anlatım ve fotoğraflar dahil teşekkürler:in:

Uğur Vural bunu beğendi.
  20. Uğur Vural

Seviye:
    Sevgili Ferhat ilk yorum senden geldiği için özel teşekkürler :in: forumda paylaştıkca bisiklet sevgimiz dahada büyüyor değilmi?

MEHMET ŞEKER ve emre güven bunu beğendi.