Rüzgara karşı sürmek bu kadar zor olur mu?

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Çok rüzgarlı, garip bir yaz geçiriyoruz :kötü: Kışın daha az rüzgar vardı ya! Bu ne rüzgar! Ben de içten içe sövüyorum genel olarak :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeminlen bazen bisikleti bırakıp gidesim geliyor "Al senin olsun, al" diye, o derece yani bazen buralarda.

Tepki
65
Bisiklet
Salcano
Anneannemin bi sözü vardı, gün dönümü(21haziran) rüzgarlı olursa uzun bi süre hava hep rüzgarlı olur diye. 21 haziran burda rüzgarlıydı o günden beri rüzgarsız gün sayıyı 2 haftayı bulmamıştır. Neyseki gittiğim yolu döndüğüm için değişen bişey olmuyor bi destek oluyor bi köstek oluyor

Nautilus

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Diğer
Uzun yıllar sonra 6-7 km yol yaptım. Yanımdan geçen motorsikletlilere acayip heveslendim. Rüzgar çok yordu beni... Birde göbekten 7 vites iyi yordu..

mfmayliba

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Mustafa Ferruh
Bisiklet
Bianchi
Rüzgar neden hep önümüzden eser ki :(

Tepki
34
İsim
EMRE
Bisiklet
Carraro
Ruzgar hızı azaltan ınsanı yoran muhım bır faktor burada herkes hem fıkırdır.Ayrıca performansın ıcın uzulme daha yenı baslamıssın ve devamını getırırsen gelıseceksın ve bu gelısıme sende ınanamayacaksın.Sımdı ruzgar konusuna gelınce buyuk olcude etkılıyor ama gıydıgın kıyafet taktıgın sırt cantası vs bunlar dırencı arttırdıgından oturu daha fazla yavaslatır senı.Kendımden ornek vereyım her gun ıse gıdıyorum bısıkletımle ve bısıkletımde cross camurluklar var antalyada yasıyorum kısları at gıbı yagmur yagıyor burda yaz oldu cıkarmaya usendım denızın kenarından gıderken ruzgar camurluklara vuruyor ve 2 kat daha fazla yavaslatıyor ben cozumu camurlukları cıkarmada buldum yazın ıhtıyac yok zaten.Sozun kısası bısıklettekı bır donanım bıle etkılıyor tavsıyem rahat kıyafetler gıy ve ruzgara karsı gıderken dusuk vıtesle gıt daha gec gıt ama temız gıt

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Birde felsefe yapıp "RÜZGAR İLE BARIŞIN" diyen tipler var. Yahu adamın neresiyle barışacağım, artık iflahımızı çürüttün yeter ulan yeter. Senin bize yaptığını insan üvey evladına yapmaz be, yazıklar olsun.
Karbon bisiklete geçeli 1 ay oldu, 1 ay içerisinde rüzgara denk gelmeden bisiklet süremedim arkadaş ya. Ciddi anlamda moral bozuyor rüzgar :) Birde çocuğuna RÜZGAR adını koyanlar var :D
Bostancı - Maltepe yönünde ilerlerken rüzgar tam karşımdan esiyor, sıkılıp geri dönünce Maltepe - Bostancı yönünden yine 90 derecelik rüzgar esiyor :) Fizik kuralları nerede devreye giriyor o halde? Yok mu buranın bir yetkilisi, bana mağaza müdürünüzü çağırın.
Şaka bir yana karbona para akıtacağınıza rüzgarsız bir semtten daire falan bakın, hiç bulaşmayın bisiklet işlerine. Rüzgar bazen cidden çok can sıkıyor.

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Çanakkale'de baskın rüzgar poyrazdır. Özellikle havaalanı çevresinde binerseniz, rüzgarı arkanıza aldığınızda iyi gitseniz de olun dönüşünde sizi sıkıntıya sokacaktır. Artık ciddi rüzgarda fazla yapılacak birşey yok. Hafif vites, yüksek kadans ve hızı önemsemeksizin mesafe almaya çalışmak ve tabi ki sabırlı olmak gerekir.