Rüzgara karşı ne yapmalı?

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
Şayet çıktığım 2-3 saatlik turun son 1 -1.5 saatiinde yakalanmışsam rüzgara ve giderek sertleşiyorsa pedal direncini yumuşatıp kendimi çok üzmeden yani daha büyük dişli oranlarıyla etabı bitiriyorum çünkü doğayla savaşmanın bir mantığı yokki..SONUCU ZATEN BELLİYKEN..

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün inanılmaz bir rüzgar var İstanbul'da (Lodos, 50km/h) hiçbir şey yapamıyoruz görüldüğü üzere. :D
20 km sürdüm anca gerçekten zorluyor bir de denizden geldiği için yanal bir rüzgar, dengeyi de bozuyor dikkat...

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
@gmfaruk aerobar asfalt ile romantik anlar yaşamanıza neden olabilir rüzgar şiddetliyse :) ben tek elimle bile gidonu bırakamıyorum :)
tabii daha kötüsü allah muhafaza yandan hızlı geçen bir arabanın önüne de atabilir

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk ve Berke

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
Aerodinamizm: degişen hava ve yol şartlarına ( rüzgar, stabilize yol, yagmur) karşı uygun pozisyon ,ekipman ve donanima sahip olmak.

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
Aynı zamanda motosiklet binicisi olduğumdan gezilerimizde 245kg lık makina ve üzerindeki 98 kiloluk sürücüsuyle beraber RÜZGARIN DARBESİYLE üçyuz küsur kiloluk motoru 1.5-2.5 metre şeridinden karşı şeride attığını gözlerimle görmüş biri olarak ,DOĞAYLA SAVAŞILMAZ diyorum ve haddimi bilerek ona göre davranıyorum,içinizden ne geliyorsa sizce ne şekil güvenliyse onu uygulayın ...

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@z. usta
:koptum:
Hakikaten bisiklet sporu çok ZOR be:rolleyes:
Köpeği var,rüzgarı var,seleyi bir türlü ayarlayamazsın ağrı çekersin,vitesleri ayar ister,lastiği patlar,kask giyeceksin,eldiven takacaksın,içlik giyeceksin,su/levye filan taşıyacaksın,düzenli olarak temizlik yapacaksın,.vb:koptum:

• Beğen
Tepkiler: selim82

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
En ağır vites veya dişli kombinasyonu ile kademeli olarak rüzgara karşı gidin ve kadansınızı belli bir seviyeye kadar arttırın. Şahsen rüzgara karşı zorlamayı daha çok tercih ediyorum :D

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Hava durumunda yağmurdan önce rüzgar hızına bakarım bisikletle çıkacaksam. Kesinlikle ıslak yoldan daha büyük bir dert bisiklet sürerken.