Rüzgar ve Su GEÇİRMEZ Eldiven...

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar ,

Kış için su ve rüzgar geçirmez eldiven arıyorum.

Bu linkteki ürünleri kullanıpta memnun kalan , test eden var mı ?

(link)

(link)

Bu linklerin haricinde başka öneriniz var mı ??

Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Arkadaşım Merhaba.
Ben kendi kullandığım eldivenden sana önerebilirim. Gerçekten eli çok sıcak tutuyor..
(link)

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Teşekkürler , var mı başka önerileri olan ???

aykut yiğitel

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
Cube
aman dikkat, su ve rüzgar geçirmesin derken çok kalın eldiven alıp elinizde his kaybı yaratmayın. Hem vites geçişlerinde hem de direksiyon hakimiyetinde zorlanabilirsiniz.

Ben decathlondan btwin marka kışlık bir eldiven almıştım 3 yıl önce. Şimdilik memnunum

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Günlük hayatta kullandığım bir eldiven var. Su geçirmez değil fakat windproof. İnce polar bir eldiven, öyle his kaybı vs. yaşatmıyor.

Fakat oldukça soğuk bir günde denediğimde, elim içinde haşlandı resmen. O nedenle bisiklette çok kalın eldivenleri tavsiye etmiyorum ben.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
(link)

Specialized Radiant eldiven ile

(link)

Gore tex arasında kararsız kaldım nediyosunuz ?

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
gore bike wear ürünlerini kullanıyorum.

şimdiye kadar ceket, pantolon, boyunluk, kast altı şapka vs. ayakkabı kılıfınıda görme şansım oldu. sektörün en kaliteli kumaşlarını işleyen firmalardandır. belkide aralarında en iyisidir.

eğer ağır kış şartlarında saatlerce kullanmayacaksan gore-tex olanını almana gerek yok. ince olanını alabilirsin. ince olan waterproof değil ama yine suya karşı dirençli bir kumaş.

ayrıca siparişi gbcycles.co.uk üzerinden verirsen kayıtlı posta ile 1 haftada elinde olur. gore ürünlerini satıp kayıtlı posta ile gönderen bir tek bu siteyi biliyorum şuan.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Tuncay Üner

Hocam ben saatlerce sürdüğüm için gore alayım ozaman :) Gorenin alt-üst rüzgar ve su geçirmez takımını kullanıyorum gayet memnunum bende....

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Önerisi olan var mı başka ;???

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Ben Pearl Izumi Cyclone kullaniyorum:
(link)
Benimki bir onceki model ama buna cok benziyor; ele tam oturuyor, ruzgar ve (iddia o ki) su gecirmez :)

Gore'da da benzer olarak su model var sanirim:
(link)

Ben de alirken bu eldiven konusunu baya bir arastirmistim; su gecirmezlik olayi eldivende tam anlamiyla mumkun olmuyor yorumlardan ogrendigim kadariyla (cok fazla dikis, hareket ve temas oldugundan olabilir) Benimki hafif yagmurda idare etse de, agir yagmur altinda su aliyor. Ama gayet ince ve ele tam oturan yapida olmasina ragmen isi izolasyonu iyi. 0 ile 10 derece arasinda sadece bu eldivenle surersiniz. Ben icine ekstra ince yun bir liner ile -10 derecede suruyordum. 1 saat iyi idare ediyordu, ama o sicaklikta 1.5-2 saatten fazla kesintisiz surmek zor; eller ve ayaklar en zayif noktalar.

Benim tavsiyem yine de su gecirmezlik ozelligi olan bir eldiven alin, ve de kar eldiveni gibi dolgulu eldivenler tercih etmeyin; fren vites kontrolu zor olur.

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
sudan tam emin degilim daha yagmurda cikmadim fakat ruzgari cok guzel kesiyor ve hava alan bir kumasi olan bontrager eldiven aldim bende dun.
(link)

turkiyede tabiki fiyatlar pahali ama alinabilecek alternatif fazla yok. ben memnunum suan icin.Dokusu kumasi vs baya hos.
yaza dogru bir tanede kisa parmak alacagim bontrager.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
arkadaşlardan bende Evancycles üzerinden bu ürünü alayım dedim; (link)
ama ürünü alışveriş sepetine ekleyip sepete gittiğimde "bu ürün sizin ülkenize teslim edilemiyor" gibi bir ifade ile karşılaşıyorum ve ürünü sepetimden çıkarmam isteniyor.
sizce bunun nedeni ne olabilir?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@ismail eren

Specialized olması... Specialized, perakendeciler ile "bunu başka ülkeye satamazsın" diye anlaşma yapıyor.

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
ya başka işiniz yokmu sizin verdiğiniz linklerdeki eldi,venlerin en ucuzu 40 euro . ya hepiniz zenginsiniz yada hiç parasız kalmadınız.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@niyazi akarken

içki, sigara, ligtv, maç, sinema, gidilen mekanlar vs bana göre gereksiz olan bir sürü harcama kalemim yok.

dolayısıyla acımadan 40 euro verebiliyorum. -5, -10 gibi insanların yürümeye korktukları soğukluklardada rahatça bisklet sürebiliyorum. mesele bu. ayrıca şuan cebimde 20 lira var. :)

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Tuncay Üner

+1 Alkol yılbaşından yılbaşına sigara 1 paket 1 hafta götürür oda 5 liralık bir paket.Bende acımadan 40-50 euro verebiliyorum :)

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@niyazi akarken
parasız kaldığım zamanlarım çok oldu,
ama bu kendimi ucuz, kalitesiz şeylere mahkum etmek için bir bahane olamaz.
ve dahada önemlisi;
insanların tercihlerinin pahalı yada ucuz olması sizi niye rahatsız ediyor?

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
@ismail eren

benim rahatsız falan olduğum yok (nereden çıkardınız onuda anlamadım) para sizin paranız üstelik. çok pahalı olduğunu vurguladım.