Rüzgar delici siperlik neden hala yapılmadı?

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@halil halil pek anlamadım, biraz açarmısınız merak ettim demek istediğinizi

Scudo

hayatçokgarip

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
Bence bisiklet olabildiğince sade olmalı. Disk fren gibi motor görünümü veren şeylerin bile bisiklete yakışmadığını düşünüyorum. Ön ya da arka amortisör bile bence bisiklete yakışmayan ve onun görünümünü bozan şeyler. Rüzgar delici siperlik dediğiniz şey de aynı şekilde bisiklete uymayan bir şey.

Hem rüzgarla boğuşmak da gerekiyor bazen. Rüzgarla boğuşmayı deneyimlemeli ki, rüzgarsız havanın kıymeti anlaşılabilsin.
Yol bisikletinin esas zevki de zaten o, bisikletle neredeyse yek vücut olma hali değil mi?

• Beğen
Tepkiler: Harun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hem o geniş profiller öndeki rüzgarı bıçak gibi kesse bile yanal rüzgarda adamı uçurtmaya çevirir

Tepki
21
2018-04-28 14.49.22.jpg 2018-04-28 14.49.11.jpg
BUDA BENİM PROJEM KARTONDAN FAKAT BİR KALIP OLDUĞUNU UNUTMAYALIM FİBER DOKULEBİLİR :)

BU ARADA KENDİSİ TEST EDİLDİ YÜKSEK HIZ OLMASA DA HIZLI BİR ŞEKİLDE VİRAJ DÖNÜŞÜ YAPTIM YANDAN VURAN BİR RÜZGARIN BİR ETKİSİ OLMADI VE GRENAJ RÜZGAR KESİCİ HER NEYSE KENDİSİ TAKILIP ÇIKARILABİLİYOR YANİ İSTERSENİZ ONLY FRAME DE OLABİLİYOR

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@TasogareAslinda son iki fotograftaki calismalar da aerodinamik acisindan gayet faydali olacaktir , bizim bisiklette veya herhangi bir aracta hava direncine maruz kalirken asil bize direnc uygulayan kuvvet on taraf ile havayi yarmak icin degil biz o havayi yardiktan sonra arkamizda olusturdugumuz dusuk hava basindi, onumuzde atmosfer basinci ve arkamizda dusuk hava basinci olsugunda basinc farkindan dolayi bize aksi yonde kuvvet uygular. Yani asil onemli olan havayi nasil yardigimiz degil de yardiktan sonra arkamizda o havanin nasil birlestigidir. Tt kasklarina veya yuksek profilli jantlara bakabilirsiniz hepsinin amaci ayni sekilde damla formunu yakalamak. Daha uc bir ornek icin yuksek hizli bir motosikletin surucuyle birlikte nasil bir damla formunu yakaladigina bakabiliriz;

Tepki
21
@Serkan Mıstınoğlu

tamemen eğlence amaçlı yarışmak veya yolda kullanmak için değil zaten basit bir proje üzerinde oluşturmuş olduğum bir grenaj amaç yok yani ama rüzgarı güzel deleceğini düşünüyorum çünkü yatıldığında damla şekli oluşuyor :)