rüyada bisiklet görmek...

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
rüyamda esra kürkçü'yle konuşuyodum...
esra'ya günde kaç km bisiklet sürdüğünü ve ortalama kadansını sordum...
bana hergün 300 km pedal çevirdiğini, ortalama kadansının 210 olduğunu söyledi...

allahıııım.... çok korkunçtuuu :)

Scudo

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Bu saatte kalkıp yazdığınıza göre uyku düzeniniz bozulmuş ondandır :p

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
aslında dün gece gördüm.... unutmuşum... forumda bi mesaj hatırlattı... yazıyım dedim...
elbet benden ve diğer arkadaşlardan, kabusu, pembesi, mavisi... gelir rüyaların devamı dedim =)

en kötü kabusum, 210 kadans olsun ne diyim :)

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Rüyada sınır yok :)
Bende 200 kandasa yaklaşmıştım. :p

Hayra yoralım genede.. :)

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
2007 yılında konu açılmış (link) bakın derim :)

• Beğen
Tepkiler: CandanC

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
forumda 180 ( rakamı yanlış hatırlıyorda olabilirim) basan çöp kamyonlarından sonra rüyanızdaki 210 kadans su kaldırır. Yakında warp hızı yaptıklarını yazan olursa şasırmayın.

Bende rüyamda hacıosman bayırından inerken gidonun elimde kaldığını ve ön tekerleğimin yerinden çıkıp sağ yanımda yola devam ettiğini , hatta benimle yarıştığını görmüştüm. Ön tekerlek çıktığı halde nasıl gidebiliyorum ki. ? bunu algılayana kadar uyandım.

İnsan beyni ilginçtir. Eğer uyurken , nefes almanızı zorlayacak veya vücüt organlarını sıkıştıracak ve zarar verecek bir pozisyona gelirseniz. beyin size en korktuğunuz olayı bilinç altınızda rüya şeklinde yaşatarak uyandırır. ( bu kavramı anlatması zor, ilk duyduğumda bana saçma gelmişti , kısaca beynin bir bölümü diğer bölümünü etkiler. Bir doktor arkadaşım çok uzun zaman önce bu konuyla alakalı bir şeyler anlatmıştı, bu kadarı aklımda kalmış ) Karabasan , tecavüze uğramak ,vahşi hayvan saldırısı öldürülmek vs vs korkunç olayları görerek rüyadan zıplayarak uyanıpta bir yerlerinizin uyuştuğunu veya karıncalandığını görürseniz nedeni beynin kan gitmeyen dokuların , daha fazla zarar görmemesi için , kendi kendine etkileşimidir. Uyandığınız için yatış pozisyonunuzu değiştirtirdğiniz için kan gitmeyen bölgeleriniz eski haline gelir.

Galiba bir başka bayanın sizden çok daha performanslı olması ihtimalininden korkup bilinç altına alttınız.Sizin performansınız nasıl Candan hanım. ? Ortalama mesafe ve kadansınızı ölçebildiniz mi. ?

• Beğen
Tepkiler: gok ve CandanC

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
Rüyanızda bir bisiklete bindiğinizi görmeniz; kısa sürecek bir yolculuğa çıkacağınıza, rüyanızda bisikletten düştüğünüzü görmeniz; yolculuğunuz esnasında üzücü bir haber alarak seyahatinizi kesip geriye döneceğinize delalet eder.Rüyanızda bisiklet görmeniz verdiğiniz kararlarınızda ve sözleri¬nizde daima yanıldığınıza ve bundan dolayı da zarar göreceğinize işaret eder.Bir başka yoruma göre: Bir kimsenin rüyasında bisiklet görmesi; o kimsenin sıkıntı ve kedere maruz kalacağına, kişinin rüyasında bisiklet satın aldığını görmesi; zarar edeceği bir işe teşebbüs etmek istediğine delalet eder.

(link)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Toplum bisiklete o kadar önyargılı ki rüya tabirlerinde bile bisiklet görmek hayra alamet değil.
Şimdi gel de insanları bisiklete teşvik etmeye çalış...

Not: yorum yukarıdaki rüya tabirine istinaden yapılmıştır.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@cömert özen

yok canım, böyle bi "ihtimal"korkum yok =) çünkü zaten bizim mtb'ci kızların hepsi benden iyi =)
ben beğeniyorum şahsen. hepsi gayet azimli başarılı sporcular benim gözümde...

ama mesajın diğer kısmını düşününce gerçekten doğru olan şeyler var..
şu ara aklım uzun mesafe ve kadansa takılmış durumda... bi yandan iş yoğunluğu bi yandan da hastalık derken bisiklete istediğim zamanı da ayıramıyorum şu son iki haftadır...
e işte, hastalığı da eklersek, durmumun kabus olarak ortaya çıkışı da günde 300 km ve 210 kadans olmuş =)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bu kadar komplike bi bilinçaltım yok ki benim =)
yok acaba çalışırsam başkalarına yetişir miyim, yetişemez miyim, onları yakalar mıyım... böyle düşüncelerim de yok...
bunca yıldır spor yaparım, hiç olmadı.. tek ilgilendiğim kendim oluyorum hep, yarışmacı bi kişiliğim de yok =)

tam uzun yol yapmak ve kadansımı biraz daha arttırmak istediğim bi zamanda, bisiklete zaman ayıramamaya başladım... içime dert oldu... bi de üstüne hastalık binince; bi kadans kabusu görüverdim işte :) 210 kadans mı olur yahu... : ))))

neyse.. yok mu bisikletle saçma sapan yerlerden indiğini, uçtuğunu gören arkadaş.. konu bi dağılsın =)

Onur07

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Görmedim ama küçükken biraz yüksekten uçtum 8 dikiş var anlımın sağında :)

Umarım dağılır konu ama tur bisikletine geçerseniz kabuslarınız son bulacak gibi geliyo ;)

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Kadansı tam olarak anlamadım ama 200 le çeviriyor gibi :)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
biliyodum yaa!!! kabus kim ben kim...

kabus yook... tamam yaparım ben bunu... :p

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Bu kadansla sağlam 5 dakika basılsa seleden dumanlar çıkar.