Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rusyada bir grup genç trafik kurallarına uymayanlarla mücadele ediyor!!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Türka¥ tarafından paylaşıldı.

1. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bugün birçok videolarını izledim, oldukça etkili bir mücadele yöntemi bulmuşlar..
    önce kibarca uyarıyorlar asla kaba konuşmuyorlar.. laftan anlamayanların inadına hatalı park edenlerin camlarına sticker denilen yapışkanlı yazı yapıştırıyorlar ve bu yazıyı çıkartması oldukça zor..
    bir de yayalara ayrılmış yollardan giden araçların yolunu kesiyorlar geri gitmelerini istiyorlar, yine laftan anlamayanların camına yazı yapıştırıyorlar..
    tabi birçok sürücü kabakuvvete başvuruyor ama bu durum gençlerin duruşlarını bozmaya yetmiyor..
    yeri geliyor trafik polisleri de bu gençleri destekliyor ve sürücüler hakkında resmi işlem yapıyor..

tabi rusça konuşuyorlar ingilizce altyazı var;

not: direkt youtube'da izlerseniz arka arkaya onlarca video var, tavsiye ederim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Turkiyede olsa suruculerın bu kadar sabırlı davranıcaklarını düşünmüyorum .Heralde kavga cıkmıstı.Modellerde dıkkatımızı cekmıyor degıl .Tabı kı yaptıkları takdır edilecek bır sey

3. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    çoğu zaman kavga çıkıyor zaten.. ama sürücüler belli bi noktadan sonra pes ediyorlar çünkü gençler inatçı

4. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    "birçok sürücü kurallara uygun parketmeye başladı" diyor sokak röportajında :cool:

5. Melih AÇIK

Melih AÇIK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rize'de yayalar için olduğunu düşündüğüm kaldırımdan yürüyordum. o da ne. bir dolmuşun yoluna girmişim meğer. burası kaldırım, nereden yürüyeceğim gibisnden sordum. azar işittim. ağzımın payını aldım. sustum. canımı kurtardım ya. ileride polisleri gördüm. fakat onlarda aynıydı. herhalde yanlış olanı ben yapıyorum deyip susup kabullenmek zorunda kaldım.
    bir başka günse arkadaşıma bir araba çarptığında şoförün ona kızdı. neden arabasına çarpmış?
    yaşadığım yerde hatalı park eden araçları hemen 2 metre ilerisindeki polislere bile söyleyemiyorum. çünkü onlarda aynı. rize'de günü ölmeden geçirdiğimde, şükrediyorum. bugünde hayatta kaldım diye.

6. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:

7. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Videoyu izlerken içimden geçirdiklerimi yazıya dökmüşsünüz. :D Hatta ben Türkiye'de bunu yapsak sağlam bir dayak yiyeceğimizi düşünüyordum.

8. Oguz_

Oguz_ Kıdemli Üye

Seviye:
    Kanun polis yetersiz kalıyor ki vatandaşta tepkisini koymuş, asıl çözüm devletin doğrudan müdahele etmesi.
    Bu düzen değişmedikçe, bu elemanlardan her semte lazım :D

9. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    buyrun epey tartışmalı bir video.. (dakika 3.50) adam kaldırımdan gidilmez diye bir tabela mı var diyor, haklı olduğunu savunuyor.. yoldaki diğer araç sürücüleri olaya karışıyor

10. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Ikıncı aractakı kışı Türk galiba.[​IMG][/url][/IMG]Bayagı Turke benzıyor

11. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sürekli "seni bıçaklarım" deyip duruyor, türk olma ihtimali yüksek çünkü şu ana kadar bu şekilde tepki gösteren rus görmedim..

12. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Stopham.

70. bölümden beri Youtube sayfasına aboneyim. Başlarda inatla hatta işi kavgaya dökerek park etmeye çalışıyorlardı.
    Gençler hiçbir zaman eşkıyalık yapmadılar. Gerektiğinde polisi arıyorlar. Kısa süre içerisinde polis gelip hem yanlış park ettiği, hem de aktivistlere saldırdığı için sürücüyü alıyor, aracı bağlıyor.
    Yapıştırdıkları etikette "Yanlış yere park ettiğim için yüzüme tükürebilirsiniz" gibi bir şey yazıyordu. Rusça bilen arkadaşlar tam çevirisini yaparlar.

O zamanlar "Bizim burada olsa..." diye başlayan cümleler kurmuştum. Ama ülkemizde insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu düşününce ve polise güvenim kalmayınca vazgeçtim. Artık bizim burada tutmaz diyorum.

13. Sinan Ş

Sinan Ş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Rusça bilen arkadaşın dediğine göre ;kırmızı alan içinde "trafikte kafasına göre hareket edenler için yapılmış bir projedir" ,

Beyaz kısımda ise "s.... milleti,istediğim yere park ederim yazıyormuş" :)

bizim burda bunu yapsan,"yanlış yere park etmişsiniz lütfen çekermisiniz" desen , alacağımız en nazik cvp "sana mı sorucam ulan nereye park edeceğimi" olur.

Yol vermedi diye adam vuran,önüne kırdı diye bıçak çekenlerin ,yanında hatun olunca hulk'a dönüşenlerin olduğu bir memleketteyiz.

14. hüseyin ozan

hüseyin ozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslında şöyle 3-5 kişi askeri kıyafetler giyip bunu yapabiliriz. :D akmarın yanında ki pasajda var o tarz kıyafetler :D

15. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Videoda dikkatimi çeken iki şey var, birincisi adamın sakallı çeçenlere benzemesi ki Rusya da çeçenlerden uzak durulur, pis kavgacıdırlar.
    İkinicisi "federal proje" lafını duyan şoförlerin işin içinde devlet desteği var galiba diyerek temkinli yaklaşmaları.
    Üçüncüsü (dikkatimi üç şey çekmiş:) Rusya ve eski Sovyet te kavganın cezası büyüktür ve başlatan daima suçludur. Bu nedenle sokakta, kazalarda vs hiç küfürleşme kavga olmaz buralarda. Hatta bize söylenen ilk şey "size birisi vurmak isterse kafayı uzatın, vursun, yüz bin dolara varan tazminatlar alabilirsiniz" şeklindeydi. Benzer mantıkla bir koca karısını veya çocuğunu dövsün, bir telefon, tak adam hapiste.

16. Gün A.

Gün A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Abi yalnız bir de şöyle bir video var:

[video]http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/195777/garipleri-oynarken-bir-anda-hulka-donusen-rus-ikili[/video]

Acayip memleket, çok acayip :)

17. ERTĞRL

ERTĞRL Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Süpersonik bir şey yapıyor oluşları tabi ki su götürmez, gözlerinden öpülesi insanlar belli ki. Ancak dikkatimi çeken, bir arabanın ön camına nal gibi sticker yapıştırmak da trafiği tehlikeye atan bir durum değil mi? O stickerı yerinden sökene kadar arabanın şöförü sağ tarafı göremeden trafikte ilerliyor olmayacak mı? Sanki kaputa veya yan cama yapıştırsalar daha iyi gibi.

18. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

19. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    harbi acayipmiş. kavgayı ilk başlatan ve sonunda dayak yiyen salaklar, polisten de dayak yiyip nezarete yollanacak. Arabaya tekmenin faturası, sol tarafın komple boyanması, 3-4 bin dolar da ceza ödeyecekler.

20. Gün A.

Gün A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    en acayipi horoz gibi dalan herifin kolunun protez olması ve arkadan inen elemanın bir şey olmamış gibi davranması.:eek: