Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Runtastic vs Strava

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kağan Ayan tarafından paylaşıldı.

1. Kağan Ayan

Kağan Ayan Üye

Seviye:
    Merhaba,

Herkes Strava kullanıyor ama bisikleti aldığım yerdeki arkadaş runtastic'i önerdi ben de onunla başladım.

http://www.strava.com/athletes/5885162

https://www.runtastic.com/tr/kullanclar/kagan-ayan

Açıkcası telefondaki veriler olarak runtastic daha başarılı gözüküyor. Ancak bilgisayardan baktığımda ve bazı sitelerin yardımıyla da strava da bu yeterliliği sağlıyor gibi.

Neden açık ara strava yoğun kullanımda açıklayabilir misiniz?

2. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Strava'nın segment diye adlandırdığı, sürüş yaptığınız yerlerde kullanıcıların oluşturduğu rota parçalarında performans karşılaştırması yapması sanırım.
    Kullanıcı sayısının çok olması nedeniyle de performans karşılaştırması yapması daha da eğlenceli bir hale geliyor. Her türlü insanla farklı tarihlerde yarışıyorsunuz ve bu sizi bir nevi ateşliyor diyebilirim.

Ama bazı insanlar bu segment olayını çok abartıyor, sırf KOM (King Of Mountains [Dağların Kralı]) titrini almak için çok tehlikeli işler yapabiliyor. Aman diyeyim..

3. Kağan Ayan

Kağan Ayan Üye

Seviye:
    Evet segment işi benim de dikkatimi çekti. Üstelik Bursa'da 10 kişinin adı geçiyor bir yokuşta. Hızlı inecem diye inşallah birileri bir yerlere girmez.

Peki segment ve kullanıcı sayısı dışında bir artısı var mı? Ben bir süre denemek için ikisini birden çalıştıracağım. 2 saatlik kullanımda iki program (internet açık) şarjdan %20 ancak yiyor.

4. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Telefon olarak bilemiyorum, hiç telefondan kullanmadım Strava'yı.
    Ama Strava'nın desteklediği cihazlar konusunda da bir artısı var; Garmin, Suunto, Timex, Tomtom ve Soleus destekliyor. Yani verileri siteye yüklemek isterseniz bir daha dosyaları bilgisayara indirmenize gerek yok.
    Runtastic hiç kullanmadım ama bir yerde Strava'nın GPS verilerini süzme konusunda daha başarılı olduğunu okumuştum, yani GPS verinizde garip noktalar var ise Strava bunları otomatik olarak eleyebiliyor(muş).

Az önce belirttiğim "tehlikeli şeylere" bir örnek buldum. Çok korkunç; http://www.bikeradar.com/news/article/family-sues-strava-for-cycling-death-34299/ ..
    Bu tip şeyler yüzünden hangisi kullanılırsa kullanılsın çok da hırslanmamak gerektiğini düşünüyorum.

5. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Strava'yı veloviewer ile birleştirdiğiniz zaman yaptığınız sürüşün ve segmentlerin 2 veya 3 boyutlu eğim grafiklerini, uyguladığınız kg/watt değerlerini, vam değerlerini, segment KOM'unun puanını görebilirsiniz. Runtastic uygulamasını bir kere kullandım dediğiniz gibi telefonda daha detaylı fakat bilgisayarda strava daha detaylı kullanmadım. Aşağıdaki linkten daha iyi anlaşılır.

http://veloviewer.com/segments/6461014/athlete/2833794

6. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisiklet için en iyi program kesinlikle Strava. Hamza'nın da dediği gibi veloviewer ile başka bir boyuta geçiyor.

7. Kağan Ayan

Kağan Ayan Üye

Seviye:
    KOM haberi gerçekten üzücü. 30kmh nin üzerinde ölüm riski başlıyor. Bu hız konusu iyi değil pek..

Keşke strava ve veloviewer birleşse. Ayrı gayrı kullanmak istemem. Açıkcası runtastic tercihim olurdu. Cep telefonundaki detayları sebebiyle. Ancak çok fazla kullanıcısı olması sebebiyle stravayı seçicem gibi görünüyor. Tabi bir süre daha ikisini birden deneyeceğim.

8. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Runtastic'in export özelliği varsa antremanı export edip Strava'ya import edebilirsin. Telefonunda 2 uygulama açmana gerek kalmaz.

9. Kağan Ayan

Kağan Ayan Üye

Seviye:
    Ali arkadaşım çok teşekkürler iyi oldu bu export-import'tan bahsetmen.

dediğin gibi .tcx formatında yaptım oldu.

10. Erhan.Ö

Erhan.Ö Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Endomondo'nun en kötü tarafı durmanız gerektiğinde durduğunuzu algılamayıp ortalamanızın içine etmesi. Sözde durmayı algılama seçeneği var ama bazen algılamıyor. Bu kadar basit bir işte çuvallaması çok acayip. Alt tarafı gps'den gelen koordinat verisi bir süre aynı noktayı gösteriyorsa "pause" edeceksin. Strava upload ettikten sonra duraksamaları otomatik çıkarıyor. Uzun süre endomondo kullandıktan sonra bütün workout'ları tek tek indirip strava'ya geçtim.

Bir de mola verip "pause" dedikten bir süre sonra devam etmek istediğinizde bazen aktiviteyi sonlandırma sorunu var. Devam edeceksiniz, elinizi telefona atıyorsunuz, aktiviteyi sonlandırmış; kaydedeyim mi diye soruyor. Bunu ikisi de yapıyor. Sürüşünüz bölünmüş oluyor, çok gıcık bir durum.

11. Kağan Ayan

Kağan Ayan Üye

Seviye:
    Endomondo değil de runtastic'i kıyaslıyorduk ama :rolleyes:

12. Erhan.Ö

Erhan.Ö Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Benim kafa durmuş. :utn:

Neyse endomondo kullanmaya niyeti olan varsa not olsun.

13. Rotinda A.

Rotinda A. F*ck for life

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben Endomondo kullanıyorum ama bazen durunca vs programı durdurmayı unutuyorum böylece ortalama çok düşüyor. Bazen de durduruyorum ama tekrar sürünce başlatmayı unutuyorum. Bir türlü denk getiremedim :D

14. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Runtastic iyidir :) digerlerini kullanmayi bir turlu beceremedim

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. K. Aydın

K. Aydın Aktif Üye

Seviye:
    Ben gear fit ile gear egzersiz kullanıyorum. Bir yandan endomundo açtım bugün bir yandan da runkeeper kullanıyorum. Düzenli olarak runkeeper kullanıyorum memmunum. Sportstrackerda kendinden durma olmuştu ondan dolayı onu bir daha açmadım. Strava pek bana hitap etmedi. Telefonda ve saatte yüklü ama hiç kullanmadım açıkcası. Bana özelliği az gibi geldi ama herkes onu kullanıyor dediğiniz gibi.

16. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Arkadaşlar sorum biraz değişik olacak ama bu programların yanında bluetooth'lu nabız bandı,hız ve kadans sensörü kullananlar var mı ?

17. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir sorum olacak, stravayi telefona yukledim ama Google maps yuklemelisiniz uyarisi veriyor. Onu yuklemeyi denedigimde ise ulke kisitlamasi uyarisi veriyor, yukleyemiyorum.

Google play ulke degistirmeyi arastirdim biraz. Abd adresine bagli yeni bir odeme yontemi belirleyip bir uygulama satin alin yazmislar. Aynen denileni yaptim ama yine ayni uyari cikti.

Var mi bir bilgisi olan ?

18. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Telefonun samsung sanırım geçmiş olsun. Dışarıdan apk olarak yüklemek bir seçenek artı olarak son sistem sürümünü Samsung'un orjinal sitesinden indirip kurmak ayrı bi seçenek her zaman temiz kurulum en iyisidir ve sakin türkçe rom kurmayın Türkiye için üretilmiş olanı. İngiltere Almanya vs birini seçin.

Sammobile. Com dan

Bu hata hep samsung telefonlarda duydum çünkü ama herhangi bir marka da olsa yapılacak şey gene aynı

19. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @Özgür K.
    Birde size vereceğim google maps uygulamasını apk'dan kurmayı deneyin.
    Android 4.1 için. Maps 9.4.0 (Android 4.1+) (904011101)
    Android 4.2 için. Maps 9.4.0 (Android 4.2+) (904011112)
    Android 4.3 ve sonraki sürümler için / Maps 9.4.0 (Android 4.3+, x86) (904011322)
    Bu APK en son sürümdür

Yavuz S. bunu beğendi.
  20. sarkihalindekal

sarkihalindekal Şarkı Halinde Kal!

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Özgür K. Telefonunuzun dilini değiştirerek bir deneyin. Ben o olayı çözmüştüm ama aklıma gelmedi şuan malesef:(