Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Runtastic RoadBike ve MTB resimli uygulama

Konu, 'İncelemeler' kısmında Serdar Sarı tarafından paylaşıldı.

1. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İyi günler arkadaşlar sizlerin de işinize yarayabilceğini düşündüğüm bu iki uygulamayı sizlerle tanıtmak için bu konuyu açtım umarım beğenirsiniz.
    Uygulama önceden sadece iOS platformundaydı ama sanırım artık Android için de kullanılabilir durumda..

Öncelikle belirtmek isterim ki ben bu iki uygulama arasında neredeyse hiçbir farklılık göremedim. Arayüzün rengi ve bikaç göstergenin yeri farklı sadece gördüğüm kadarıyla. Bu yüzden iki uygulamayı ayrı ayrı incelemektense sadece Runtastic Mountainbike adlı uygulamayı inceliyicem..

Yukarıda gördüğünüz gibi Oturum / Rotalar / Geçmiş / Çevrimdışı Harita gibi 4 ana opsiyonu var uygulamanın.

Oturum ekranında "Başla" buttonuna basın ve telefonu kitleyip cebinize atın yapmanız gereken tek şey bu

Oturumu bitirdiğinizde karşınıza böyle bir ekran çıkıyor. Ayrıca "Geçmiş" bölümünden daha önce yaptığınız yol sonuçlarına bakabilirsiniz.

"Rotalar" bölümünde yukardaki ekran karşınıza geliyor. Çalışsa çok güzel bişey ama sanırım Türkiyede çalışmıyor malesef..

En önemli özelliklerinden biri bence uygulamanın. Çevrimdışı Harita'lar bölümünden gideceğiniz yerin önceden haritasını indirip internet bağlantınız olmasa bile sizi yarı yolda bırakmıyor.

Şahsen benim kullandığım en ayrıntılı uygulama bu bugüne kadar ancak pek sık kullandığımı söyleyemicem. Eğim/Yükseklik göstermesi kilometre saatiniz olsa bile sizin için faydalı olabilir.
    Hızını ve kaç kilometre gittiğini merak eden arkadaşlar için de yararlı olacaktır ama genede uzun yollarda pek tavsiye edemicem GPS üzerinden ölçüm yaptığı için şarjınız çabuk biter ve telefonsuz yolda kalabilirsiniz.
    Siz iyisi mi bence bi km-saati alın :)

Not: Pro versiyonlarını zamanında kampanyayla bedavaya vermişlerdi ben o zaman indirmiştim. Arasıra gene bedava oluyor.
    Not 2: yukarıdaki sonuç kesinlikle bi hız denemesi değildir uygulamayı ilk indirdiğimde denemek amaçlı kullanmıştım :D

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    teşekkürler androidte ne diye aratarımda bulalım google play store da ?

3. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Runtastic yazınca çıkıyor App Store'da, uygulama 4.99 dolar görünüyor şu an.

4. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Runtastic Roadbike yada Runtastic Mountainbike yazarsanız çıkar. Ahmet Tarık arkadaşımızın dediği gibi uygulamanın PRO versiyonu paralı 4.99$

Bedava versiyonu da mevcut ama bazı özelliklerden kısmışlardır. Ama hangi özelliklerden kısmışlardır bilemiyorum

5. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ana ekranda gözüken sayaçların ortasındaki "çark" simgesine bir kez tıkladıktan sonra, orada hangi sayaçların nerede gözükebileceğini değiştirebiliyorsunuz. Sürüş sırasında telefonu kilitleyip cebine/çantasına atanlar için pek bir şey ifade etmez bu ama telefonu bir tutacağa sabitleyip sürüş sırasında ekranı takip edenler için oldukça işlevsel bir seçenek bu (PRO versiyonda böyle en azından, normal sürümde de vardır diye düşünüyorum).

Benden tavsiye, uygulamayı arka planda çalıştırın ve unutun. Ben bir kez birebir takip edeyim dedim, 1.5 saat içerisinde şarjı yedi bitirdi resmen. :D

6. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kaang96 bunu beğendi.
  7. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Bilgi için teşekkürler benim gözümden kaçmış o :)

Evet uzun yol için kullanışlı değil GPS çok şarj yiyor :D

8. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Takipte fayda var ben indirdiğimde ücretsize çevirmişlerdi kısa süreliğine.güzel program iyi inceleme olmuş elinize sağlık

9. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aynen aynen. Kampanyaya giren uygulamaları da AppZapp uygulamasından takip edebilirsiniz.

Teşekkürler :)

10. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kesinlikle Runtastic'i tek geçerim. Ben de karma bir konuda ince yollu bir inceleme yazmıştım ama ayrı konu açmak aklıma gelmemişti. Elinize sağlık.

Benim anlatımıma da şuradan bakabilirsiniz: Endomondo, MapMyFitness, Sports-Tracker ve Strava İncelemesi - BisikletForum

Bu aynı firmanın genel amaçlı spor yazılımı. Road Bike'ın da Runtastic'in de pro versiyonlarını satın aldım ama ben size Runtastic'i tavsiye ederim. Bisiklete özel versiyonların çok da bir artısı yok. Ayrıca Runtastic pro ile yaptığınız bisiklet turlarını Road Bike'a çekebilirken, Road Bike ile yaptıklarınızı Runtastic'e çekemiyorsunuz. Bunu firmaya yazmayı düşünüyorum.

limitless bunu beğendi.
  11. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar uygulamayı kullanırken ara sıra gps de kesilmeler oluyor ve doğal olarak bilgi akışı kesiliyor siz gps ile ilgili sorunlar yaşıyormusunuz merak ediyorum

soneryen bunu beğendi.
  12. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    şuan indirdim ve ücretsiz. gps de kesintiler oluyor ama hızlandıgımda.

13. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar son yazımı ayrıntılı yazıyım bende ipod touch 5 cihaz var cihazda gps olmadığı için Nokia 5800 cep telefonumdan joukispot programı sayesinde hattıma tanımlı olan 1 gb interneti ipoda paylaştırdım bu şekilde runtastic programını kullandım fakat genel olarak gps sinyalinde kesilmeler oldu sizce sorun nerde

14. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir kere GPS'in internetle bir ilgisi olamaz. Ben Android yazılımında GPS sorunu hiç yaşamadım. Sadece bazen rakım hesabında hata yapıyor o kadar. Sitesindeki help kısmında GPS ayarları ile ilgili bir başlık vardı. İngilizceniz iyiyse bakabilirsiniz. Çok yoğun olmasam ben bakardım ama bir çözüm bulamazsanız haftaya ilgilenebilirim.

15. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim fakat dediğim gibi ipod cihazda gps özelliği yok sadece internet bağlantısı ile konum belirleyebiliyor

16. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende yazıyım bari.
    tespitlerime göre ankara - ist gibi yerlerde gps çankırı gibi yerlerden daha iyi çekiyor.

17. yuzuakyener

yuzuakyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kusura bakmayın yanlış anlamışım. Ders çalışmaktan beynim bulandı sanırım :D O zaman sorun muhtemelen 3g vericilerinden kaynaklanıyordur.

18. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    Canınız saolsun benimde aklıma şu an geldi 3G den kaynaklanıyor olabileceği bide 3G her yerde çekiyor diyorlar tamamen hikaye

19. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar ;
    Android telefonu km saati olarak kullanmak isteyenler icin anlatıyorum..
    Uzun zamandır telefonumda yüklü olan Runtastic Pro programını bugun deneme sansım oldu , Program gercekten hosuma gitti ölcümleri dogru .
    Ortalama Hız
    Maximum Hız
    Yaktıgın Kalori
    Anlık Hız
    Kronometre vs vs.. Bildiğiniz Km saatindeki her özellik mevcut istersen facebook twitter ve kendi sitesinde paylasabiliyorsun.
    Bilgisayardan yaptıgın güzergah'ı inceleyebiliyorsun..
    Sonuc Olarak Cok Güzel Bir Program , Tavsiyede Ederim.

Program Google Play'de Mevcut Fakat Orda Pro Sürümü Ücretli Oldugundan Buradan Runtastic Pro İndirebilir:
    Free large file hosting. Send big files the easy way!

İyi Forumlar.

Eren Tublek ve Şafak Başlar bunu beğendi.
  20. Can Erim

Can Erim Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    güzel konu ilgililere duyrulur :)