Rumeli Hisarı

faruk meto

Üye
Tepki
39
Bisiklet
Carraro
19.05.2014 Rumelihisarı Turu Evet arkadaşlar!bu seferki gezimiz 19 mayısın tatil olmasını fırsat bilerek Rumeli Hisarına!Zeytinburnu Bisiklet Kulübünden arkadaşlarım bahadır abi ve Nazif ile Yedikulede saat 13.00 te buluştuk.Nazif gecikeceğini söyleyerek gene vaktinde geldi bu arada başladık sahil yolundan pedallamaya.ailecek o gün sabah sahilde kahvaltı yaparken rüzgar çarptı sanırım başladı başım ağrımaya.migrenim yok ama böyle hava değişikliklerinden etkilenen bi baş ağrım hep olmuştur.yolda arkadaşlara sirkecide duralım dedim bi gripin attım devam ettik.bu başağrısıyla bu yol çekilmez yoksa.boğazı,güzel istanbulu,kızkulesini,boğaz köprüsünü,galata kulesini seyrede seyrede eminönündeki o keşmekeşe daldık.köprüden karaköye geçtik.tatili fırsat bilen bi biz değilmişiz ki kalabalıktı her yer.karşı şeritte motosikletliler gençlik ve spor bayramı adına kortej oluşturmuşlardı onları hayranlıkla seyredek seferimize devam ettik.kabataş iskelesini,inönü stadını,her iki uzun ağaçlarla çevrili o yoldan geçerek beşiktaşa kadar geldik.ortaköye yaklaştıkça araçların sayısı ve yayaların tacizi de artıyodu.neyse ki kazasız belasız vardık.her zamanki gibi kalabalıktı kumpir ve waffle standlarının önü.3 waffle alarak uygun bi yere oturup afiyetle yedik.bu arada söylemeden geçemicem ıssız bi adaya düşersen yanına alacağın 3 şey ne olurdu deseler 3 waffle olurdu cevabım hem taze meyve,hem fındık fıstık hem nutella.daha ne istiyosun nankör! demezler mi adama güzelim ortaköy camisini ve boğaziçi köprüsünü de alacak şekilde fotoğraflarımızı da çekildik.nazif beni tek çekin bi tane facebook profillik fotom olsun diyerek bizi yanından kovdu ama olsun severiz iyi çocuktur nazif rotayı netleştirmemiştik ki nereye gidelim diye düşündük 2.boğaz köprüsüne kadar sürmeye devam ettik.bu arada ölürsem vasiyetimdir beni boğazın derin sularına gömebilirsiniz boşuna dememiş Napolyon Bonaparte Dünya bir tek ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu diye.deniz kokusunu içimize çeke çeke,Anadolu yakasını ve yeşillikleri seyrede seyrede devam ettik.Arnavutköy ve Bebek sahillerinde yürüyüşe çıkan,köpeğini gezdiren,koşan,spor yapan insanların arasından süzüle süzüle RumeliHisarına geldik,iyi ki de gelmişiz.bankta soluklandık,2.köprü ile de güzel fotoğraflar çekildik,muhabbet ettik.dönüş yolunda daha hızlıydık sanki ama yer yer grubu bekletmek zorunda kaldım.1aylık adamla yola çıkarsanız böyle olur işte hakkınızı helal edin.mola vermeden cankurtarana kadar geldik.sosyal tesislerde bi çay içelim dedik.bu arada çok mu küçük gösteriyorum yahu?doktorum diyorum tıp fakültesi talebesi sanıyolar bahadır abi burda sitemim sana zeytinburnuna kadar tura devam ettik mangal yapıldığını bilmesem sahilde yangın çıktığına yemin edebilirdim dumanlar arasında önümü görmeden sürerken.tek başıma ne böyle bi tura cesaretim olurdu ne de bu tur bu kadar keyifli olurdu.teşekkür ederim Nazif ve Bahadır abi.tekrar pedallamak üzere

(link) Dr. Mehmet Kulus

Scudo

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Paylaşım için teşekkürler nacizane resimlerinizi buradan da paylaşsanız daha iyi olur kanaatimce. Nice güzel turlara...

Soner Kanar

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
Forumda foto paylaşmak beni kanser ediyor..... :)@İsmail TARHAN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlginç konu olmuş.

[

QUOTE="faruk meto, post: 1508358, member: 40703"]19.05.2014 Rumelihisarı Turu Evet arkadaşlar!bu seferki gezimiz 19 mayısın tatil olmasını fırsat bilerek Rumeli Hisarına!Zeytinburnu Bisiklet Kulübünden arkadaşlarım bahadır abi ve Nazif ile Yedikulede saat 13.00 te buluştuk.Nazif gecikeceğini söyleyerek gene vaktinde geldi bu arada başladık sahil yolundan pedallamaya.ailecek o gün sabah sahilde kahvaltı yaparken rüzgar çarptı sanırım başladı başım ağrımaya.migrenim yok ama böyle hava değişikliklerinden etkilenen bi baş ağrım hep olmuştur.yolda arkadaşlara sirkecide duralım dedim bi gripin attım devam ettik.bu başağrısıyla bu yol çekilmez yoksa.boğazı,güzel istanbulu,kızkulesini,boğaz köprüsünü,galata kulesini seyrede seyrede eminönündeki o keşmekeşe daldık.köprüden karaköye geçtik.tatili fırsat bilen bi biz değilmişiz ki kalabalıktı her yer.karşı şeritte motosikletliler gençlik ve spor bayramı adına kortej oluşturmuşlardı onları hayranlıkla seyredek seferimize devam ettik.kabataş iskelesini,inönü stadını,her iki uzun ağaçlarla çevrili o yoldan geçerek beşiktaşa kadar geldik.ortaköye yaklaştıkça araçların sayısı ve yayaların tacizi de artıyodu.neyse ki kazasız belasız vardık.her zamanki gibi kalabalıktı kumpir ve waffle standlarının önü.3 waffle alarak uygun bi yere oturup afiyetle yedik.bu arada söylemeden geçemicem ıssız bi adaya düşersen yanına alacağın 3 şey ne olurdu deseler 3 waffle olurdu cevabım hem taze meyve,hem fındık fıstık hem nutella.daha ne istiyosun nankör! demezler mi adama güzelim ortaköy camisini ve boğaziçi köprüsünü de alacak şekilde fotoğraflarımızı da çekildik.nazif beni tek çekin bi tane facebook profillik fotom olsun diyerek bizi yanından kovdu ama olsun severiz iyi çocuktur nazif rotayı netleştirmemiştik ki nereye gidelim diye düşündük 2.boğaz köprüsüne kadar sürmeye devam ettik.bu arada ölürsem vasiyetimdir beni boğazın derin sularına gömebilirsiniz boşuna dememiş Napolyon Bonaparte Dünya bir tek ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu diye.deniz kokusunu içimize çeke çeke,Anadolu yakasını ve yeşillikleri seyrede seyrede devam ettik.Arnavutköy ve Bebek sahillerinde yürüyüşe çıkan,köpeğini gezdiren,koşan,spor yapan insanların arasından süzüle süzüle RumeliHisarına geldik,iyi ki de gelmişiz.bankta soluklandık,2.köprü ile de güzel fotoğraflar çekildik,muhabbet ettik.dönüş yolunda daha hızlıydık sanki ama yer yer grubu bekletmek zorunda kaldım.1aylık adamla yola çıkarsanız böyle olur işte hakkınızı helal edin.mola vermeden cankurtarana kadar geldik.sosyal tesislerde bi çay içelim dedik.bu arada çok mu küçük gösteriyorum yahu?doktorum diyorum tıp fakültesi talebesi sanıyolar bahadır abi burda sitemim sana zeytinburnuna kadar tura devam ettik mangal yapıldığını bilmesem sahilde yangın çıktığına yemin edebilirdim dumanlar arasında önümü görmeden sürerken.tek başıma ne böyle bi tura cesaretim olurdu ne de bu tur bu kadar keyifli olurdu.teşekkür ederim Nazif ve Bahadır abi.tekrar pedallamak üzere

(link) Dr. Mehmet Kulus

Buralardan konular aşındırilır, facebok sayfalari kurulur, sonrada birilerine ahkam kesilir. O yuzden hep alıntılı konuşurum ama bunu bile kullaniyorlar.