Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rulmanlı göbek nereden bulabilirim?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Semih Temiz tarafından paylaşıldı.

1. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Deore arka göbeğim en sonunda bilyeleri dağıttı. 1995 den beri yani 15 yıldır mtb tarzı bisiklet kullanıyorum. En fazla yaşadığım sorun lastik patlamasından sonra arka göbek bilye dağıtması oldu. Patlak sorununa Hutchinson City Slick lastiklerle çözüm buldum. Şimdi sıra arka göbeğe geldi. Ben Shimano nun arka göbeklerine artık güvenemiyorum. Çünkü kullan at prensibine göre yapılıyorlar. Bu yüzden dolayı 8-9 vites uyumlu rulmanlı göbek almaya karar verdim. Ancak bu göbekleri internet vasıtasıyla satan bir mağaza isimi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi ve önerisi olan arkadaşların mesajlarını bekliyorum.
    İYİ PEDALLER

2. M.Kaptanbaşı

M.Kaptanbaşı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sizi çok iyi anlıyorum, ama maddi durumunuzu bilmiyorum. Eğer bir miktar para harcamayı göze alırsanız; Mavic veya DT Swisslerin (mesela ben her ikisini de kullandım. Hatta Deore göbek bile kullandığım oldu.) alt veya üst modellerinden alabilirsiniz. Ben de geçmişte çok göbek dağıttım, mil yamulttum. Kaldırımdan inmeye, kaldırıma çıkmaya korkardım, bilyalar dağılır diye. Lakin, Allah'a şükür rulmana geçince rahatladım. Bu söylediğim markalar, hem (6-7)-8-9-(10) uyumludur, hem de akıcıdır. Lakin biraz paraya kıymak gerekir. Hatta DT swiss 240's ve birkaç serinin daha, firması tarafından desteklenen 100.000 (yazı ile -yüzbin-) kilometre yol yapma garantisi vardır. Lakin Türkiye'de her firma bunu karşılamaya yanaşmıyor.
    Nereden bulabileceğinize gelince; En başta Kaçkar'dan Serkan ve Yusuf Beyler yardımcı olur. İnternet adresi www.kackarbisiklet.com
    Ayrıca Bike&Outdoor'da veya Delta Bisiklet'te bulabilirsiniz. Bütün bu firmaların hepsi gayet yardımcı olurlar!
    Yine bunların dışında, bazen bisikletlerini parçalayıp satan arkadaşlar veya sıfır alıp da, çeşitli sebeplerle rulmanlı göbek alıp da, kullan(a)mayan arkadaşlar oluyor! Onları da takip edebilirsiniz!
    Not: Bence Shimano göbekler, sert MTB tarzı bisiklet kullanımı için uygun değil. Ben de çok kullandım. Göbekler veya miller kırılıp, hasar görüyor. En güzeli diğer firmaların rulmanları!

Semih Temiz bunu beğendi.
  3. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
  4. Cenk Taşcı

Cenk Taşcı Üye

Seviye:
    Rulmanlı göbekleri sormuşsunuz ben kullanıyorum ve memnunum bende yıllardır shimano gobekler kullandım en son(XT) vardı simdi ise Novatec rulmanlı göbek kullanıyorum size bunları tavsiye edebilirim tabi daha ust duzeylerde var Dt swiss 240s-320 gibi yada benim her zaman hayalim olan CHRİS KİNG (daha bugün bir bisiklette gördüm mavi mavi)çok guzeldi tabi sizin butçenize hangisi uygunsa ona bakın derim Novatec göbekleri Bike and outdoor bulabilirsiniz link olarak:

http://www.bikeandoutdoor.com/?part=urun_kategori3&Tur_ID=495&Sub_KATID=145&Kat_ID=11

burdan inceleyin.Umarım yardımcı olabilmişimdir şimdiden hayırlı olsun
    bol pedallı günler.....

5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    eğer istanbul'daysanız. Bostancı son durakta Cadde Bisiklet var.

Muhammed usta; bana bir set hazırladı, Novatech rulmanlı göbeklerle...

forumdaki takma ismi "hız"

"Anadolu yakası yol grubu" konusunda devamlı mesajı vardır...

hız ve Semih Temiz bunu beğendi.
  6. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye'de alabileceğiniz rulmanlı göbekler sırasıyla;

Choosen-Novatec-Hope-Dtswiss olacaktır.

Novatec ve choosen giriş seviyesi olarak sayılabilir. choosen daha hafiftir.

hope modifiye bisiklette var bende kullanıyorum taş gibiler, orta hafiflikteler.

Dt swiss onyx modelinden başlar 340s, 240s ve 190s ceramic olarak devam eder. Onyx en ucuz modelidir kendi arasında en ağırıdırda. Dt'de sıralama bu şekilde gidiyor ama 190s'ler çook pahalılar.

FatihBALTA ve Semih Temiz bunu beğendi.
  7. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Novatec göbek almaya karar verdim. Ancak bu göbek disk uyumlu, benim göbek ise V Fren uyumlu. Disk uyumlu göbeği alıp monte etsem uyum sorunu yaşar mıyım? Bir de Novatec göbekler kaç vites uyumlu?

8. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Son bir sorum olacak. Rulmanlı göbeklerin periyodik olarak greslenmesi normal göbeklere göre daha fazla kilometre yol yaptıktan sonra mı olur? Bir de bu göbeklerin greslenmesi nasıl olur?

9. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    v fren sadece kullandığınız jant çemberiyle alakalıdır. Göbek problemi olmaz ancak tellerin boyu sorun olabilir.

rulmalı göbekte bakım gerektiğini zaten anlarsını akıcılığını yitirdiğinde rulmanda problem oluşmuş olabilir rulman değişimi sayesinde göbekler sıfırlanmış olur.

10. senss1

senss1 Yeni Üye

Adı:
    İzzet
    Bisiklet:
    Carraro
    Merhaba sayın bisiklet seven abilerim. Carraro force 540 bisikletim var ve göbekleri bilyalı. Ben rulmana geçmek istiyorum fazlaca şekilde performans farkı oluyormuş. Fakat göbeğim kaset göbek olduğu için shunfeng adlı markanın vidalı göbeği olduğu için alamadım. bisikletim 24 vites ve bana uygun fiyatlı kaset göbekli rulmana sahip göbek önerisinde bulunabilecek var mı?