Rulman ile bilyenin farkı

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Rulman ya da bilye diye birşey yoktur. Keyifli sürüş vardır. Gerisi hikâyedir...

Scudo

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
@Halil EROĞLU

keyifli bir sürüş için dikkat edilecek şeylerin ilk sıralarında ön, arka ve orta(aynakol) göbeğinin kalitesi akıcılığı gelir bence. hatta kusursuza yakın vites ayarı ve vücut ölçülerinize uygun fit bir kadro ile zirveye çıkar keyifli sürüş. bilyalı pedaldan gelecek olması muhtemel meşhur ''çıt'' sesi bile keyif bozacaktır.

caşş06

Üye
Tepki
60
İsim
tanbaha
Bisiklet
Cannondale
@Fakir Kemancı normal rulman 20 000 km yapıyosa seramik olan 50 000 yapar fiyatı yüksektir.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Bilyeli açık sistem hava koşullarından çabucak etkilenir . Göbek yatağını çatlattığım için sıfır göbek alıp jant toplamıştım. Bu sistemin güzel yanı içindeki bilyelerin hareket alanının daha fazla olması ve at gitsin yenisi gelsin olayıdır. Bakımı 3 aydan 3 aya falan yapabilirsin sık kullanıyorsan . Ben 6 ayda 1 tercih ediyorum.

Rulman çakmayı deneyeceğim olursa bakalım

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.832
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@MAERKEK Her çanak çatlamasında göbek çöpe çıksaydı, pek de "at gitsin yenisi gelsin" bir olay diyemezdik.

Sıfır çanak haricen satılıyor. Çanak çatlarsa çıkartılıp yeni çanak çakılıp hayata devam edilir. Siz gereksiz yere jant toplamışsınız. Ayrıca, toz kapakları göbeğin orjinal kapaklarıysa, bisikleti komple suya çamur daldırmadıkça yatak etkilenmez.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@MAERKEK Her çanak çatlamasında göbek çöpe çıksaydı, pek de "at gitsin yenisi gelsin" bir olay diyemezdik.

Sıfır çanak haricen satılıyor. Çanak çatlarsa çıkartılıp yeni çanak çakılıp hayata devam edilir. Siz gereksiz yere jant toplamışsınız. Ayrıca, toz kapakları göbeğin orjinal kapaklarıysa, bisikleti komple suya çamur daldırmadıkça yatak etkilenmez.
Yav sana göbeği göstersem inanmazsın . Yatağına kadar çatlamış . Ne uğraşayım ki ?

O jant setini 25-35 liraya aldıydım galiba :) Ne kadar dayanabilirdi ki ? Yüksekten bir indim teker dönmüyor eve iyi kötü
bir şekilde geldim baktım baya çatlak. Yeni göbek aldım kötünün iyilerinden shunfeng marka kaç senedir de binerim.

• Beğen

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.832
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@MAERKEK Çatlamış çanak çıkartılıp yenisi çakılıyor. Yeni jant toplamak, yani tel örmek, akort yapmak, çoğu insan için, çanakları yenilemeye kıyasla daha fazla uğraş demektir.

@trainspotting35 Bozuk zeminlerde sürülüyorsa bilyalarda veya çanaklarda vuruk kırık olabiliyor. Böyle durumlarda bilya veya çanak yenileniyor. Bozuk zeminlerde sürülmüyorsa arada bir göbek boşluğunu almak yeterli oluyor.

Son düzenleme:

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@MAERKEK Çatlamış çanak çıkartılıp yenisi çakılıyor. Yeni jant toplamak, yani tel örmek, akort yapmak, çoğu insan için, çanakları yenilemeye kıyasla daha fazla uğraş demektir.

@trainspotting35 Bozuk zeminlerde sürülüyorsa bilyalarda veya çanaklarda vuruk kırık olabiliyor. Böyle durumlarda bilya veya çanak yenileniyor. Bozuk zeminlerde sürülmüyorsa arada bir göbek boşluğunu almak yeterli oluyor.
Fena mı oldu jantta ördük . Biraz bilgisizlik bende ki öğrenmeye kapı açtı

• Beğen