Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rubleme bu aktarıcı uyarmı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında meseduzu tarafından paylaşıldı.

1. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar, bisikletim kron xc250, üzerinde kendi standart jantı rublesi ve aktarıcısı vardı. ben cantları değiştirdim ve kasetli ruble olan SHIMANO CS-HG20 7 SPEED RUBLE yi taktım. şuan bu şekilde kullanmaktayım ama memnun değilim, ya ayarlarını tam yapamadım, yada uyum yok galiba çıtır çıtır ses geliyor ve aktarmalarda yukarı aktarırken sorun yok, ama aşağı aktarırken tek tek inmiyor, aktarıcımın modelini bilmiyorum yazan yeri varsa bakarım. benim tahminim aktarıcıyı temizlersem düzelirmi yada şu aktarıcıyı alsam uyum sağlarmı SHIMANO TOURNEY RD-TX55D ARKA AKTARICI
    bunlarda linkleri
    suan sahip olduğum takılı rublenin linki : http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5788,OdesisMc
    aktarıcının linki :http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,5561,OdesisMc

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim saygılar.

2. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    dosdum uyumsuzlukla ilgili bi sorunun yok vites ayarın kacmıs git bi bisikletçiye düzeltsin.

3. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    vites ayarından sanmıyorum. çünkü yukarı çıkarırken her tıkda bir tane atıyor yukarı ama aşagı inerken her tıkda bir tane inmiyor ikinci tıkda ikitane birden iniyor sanırım aktarıcının yayı güçsüz kalıyor, yada hareket eden kısımlarında pislikden dolayı sıkışıklık olabilirdiye düşünüyorum

4. Semih_ÇELİK

Seviye:
    vites ayarının bozuk olması 2 yönede sorunlu calısacagı anlamına gelmez. bu anlattıgının vites ayarından baska bi sebebi yok.

5. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ilgin için teşekkür ederim. vites ayarını kontrol edicem. yapamassam dediğin gibi bisikletçiye gidicem.eğer bu aktarıcılardan felan anlayan başka arkadaşlar varsa onlarında fikrini almak isterim.

6. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    semih haklı olabilir ayrıyetten kendiniz az kurcalayın bir şeyler öğrenmeye çalışın ilk önce vitesi den düşük seviyede tut 1.vites olsun yani 1e 1 arka dişlidede 1 olsun en üst önde en altta olsun oo arka aktarıcının üstünde bak L yazıyor bir de onun yanında yazan harf var hatılrmayorum L yide resimden hatırladım zaten şimdi L nin yanında kini ayarlayabilirsin vitesi aşşağıya aktarak oo düzelir fikrimce ayarı yapabilirsin

7. iCg

iCg Aktif Üye

Seviye:
    L ve H ayarları zincir en alttayken ya da en üstteyken zincir atmasın diye yapılır :) Vites ayarı düzgünse Zincirinizin baklalarını kontrol etmenizi öneririm. Sıkışmış bir bakla bu sorunlara sebep olabilir.

8. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bu sorunumu aktarıcıyı değiştirerek hallettim aktarıcımın aşağı uzanan kolu dışa doğru yamulmuş çapraz duruyordu bende acera aktarıcı aldım ve taktım olay tamam şimdi vitesin attığını bile anlamıyorum sessiz ve yağ gibi değişiyor keyif almaya başladım diyebilirim. herkeze alakadar olduğu için teşekkür ederim.

9. Semih_ÇELİK

Seviye:
    hemen değiştirmene gerek yokdu usta bi el onu eski hizasına çeker orjinal gibi olurdu boşa masraf etmişin :)