Rublem ve zincir ne durumda sizce?

hicazzz

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaslar.Bisikleti alali birkac ay oldu.Haftafa 1/2 kez biniyorum .Disarda birakiyorum uzerini ortup biranda ile .Bir ara islandi yagmurda ondan dolayida olabilir rublede pas izleri olusmus ve zincirde biraz.Yeni bisiklet parca degismek istemiyorum ,gidisinde problem yok ama yeni farketttim pasi.resim cekdim anlarsiniz arkadaslar.ne yapmaliyim eski hali icin? Wd 40 diye okudum forumda.iyi gelirmi pasi sokmesi icin..Bisikleti aldigimdan beri yag bakimi yapmadim hic.neler onerirsiniz pasi sokme ve yaglama konusunda..

Dosyalar

Scudo

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
769
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
@hicazzz abi birkaç ayda ne ettin bisikleti benim bisiklette 2 ay oldu zincir ve rubleyi görsen gıcır gıcır

YEA

Üye
Tepki
15
İsim
YUNUS EMRE AKBULUT
Bisiklet
Kron
Bence daha fazla bekletmeden değiştir. Pas diğer vites sisteminin parçalarına zarar verebilir. Saten bisikletin üzerindeki parçalar o kadar pahalı değil ama ben olsam zinciride shımano alırdım grubun tamamlanması açısından

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
abartılacak bir şey yok temizliğini yap yola devamm .

• Beğen
Tepkiler: hicazzz

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bir konu hakkında yorum yapmak için önce bilgi sahibi olun ondan sonra yorum yapın. Bu parçalar yağsız kalıp su gördüğünden dolayı pas yapmış. Değiştirme gerekecek bir durum değil. İyi bir temizlik istiyor.
1-Dişli sistemini komple wd40 ile fırçala bunu 2-3 defa yapabilirsin eğer çıkmassa.
2- Durulama .
3-Kurulama.
4-Sisteme yağlama yap.
Ayrıca bu işlemi. Kullanıma bağlı olarak tekrarla.

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@GLN

Sn GLN

Bir sorununu paylaşan bisikletsever'e diğer bisikletseverler bildikleri kadar yardımcı olmaya çalışmışlar.

Bu bilgiler;
Yanlış olabilir (!)
Eksik olabilir (!)
Yalan olabilir (!)
Konu hakkında daha kapsamlı bilgiye sahip olanlar, daha az bilgiye sahip olanı "yanlış" söyleseler dahi eleştirmemeli,azarlamamalı, doğru bilgiyi doğru üslup ile paylaşmalı ki, doğru bilgi, anlam ve önem kazanabilsin.

Esen kalın.

hicazzz

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
@GLN
Tesekkur ederim kardesim..Parca degiscek bir durum olmadigini dusunuyorum bende.Biraz daha dikkat edicem bisiklete su deydikden sonra kuru tutmaya .Wd 40 in ise yarayacagini dusunuyorum.Forumdada okudum biraz Pas sokme konusunda etkili bir sprey.Pas tenizliginden sonra zinciri ne ile yaglayabilirim ne onerirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Emre G.

hicazzz

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
@YEA

Temizlemek sorunu cozer diye dusunuyorum ,yeni olusmus bir pas cunki ilerlemediginden mudahele edilebilir.Temizleme konusunda bilgim olmadigimdan konuyu acdim.w40 ise yarayacak insallah.Son durumu paylasirim etkili olursa ,merak eden arkadaslar olursa onlarinda denemeleri icin.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@starbuck
Amacım azarlamak değildi kesinlikle . Burda yaşı küçük kardeşlerimiz bütün konulara mesaj yazma zorunluluğu içinde hissediyolar kendilerini . Bende bir tavsiyede bulundum sadece.
İyi günler ve esenlikler Sayın Mesut Bey.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Wd 40 oringlere uzun vadede zarar veriyor ben formulax extreme chain l zincir yağı ve pas için xcp one kullanıyorum

K

kumulus

Misafir
WD40 yag degil aslinda. Su itici bir kimyasal. wd40 ben hic kullanmam. makine yağı alıp bolca uygulayıp sürüsten sonra sık sık temizleyin yağlayıp kullanıp temizledikce zamanla pas mas kalmaz. yüzey pasıdır muhtemelen sizinki, birşey olmaz. pas metalin icine isleyince metali yemeye başlayınca sıkıntı oluyor