Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rubledeki toz toprak

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Enes Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Enes Kılıç

Enes Kılıç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    arkadaşlar arka tekerimin göbeğinden taş toprak çatırtısı geliyor. ben de rublenin içi pislenmiştir diyerek belki tazik temizler dedim wd40 ı bastım. :D tabi bir yararı olmadı acaba rubleyi söküp altını mı temizlesem. bir de göbeğe wd 40 kaçtıysa bir zararı olmuş mudur ? elimde ruble sökme anahtarı da yok. sese aşırı takan biri olarak sinirimi bozmuş durumda. ne yapmalıyım ?

2. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selam..
    Wd40in bir zararı olacağını sanmıyorum.. Bendede var epey kullanıyorum ki bir zarar görmedim.. Göeğede kaçtı jantada.. sorun olmadı..

Eninde sonunda o sesi bulman için göbeği sökmen gerekecek.. Göbekte hafif bir boşluk varsa ve bu boşluğu her seferinde alıp tekrar tekrar oluyorsa göbek bilyalarından en az biri parçalanmıştır içerde.. Toz toprak o kadar sürekli ses yapmaz.. Ruble sökme anahtarı lazım sana..:(

Enes Kılıç bunu beğendi.
  3. Enes Kılıç

Enes Kılıç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    göbeklerim rulmanlı diye biliyorum :S bir de göbek sökme anahtarsız göbek sökülmez mi

4. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    göbekte pek sorun yaratmayabilir ama zincire wd40 o antipaslı yağlı sıvıyı kullanmanızı avsiye etmem çünki içinde ki yağ benzeri madde asitli ve pası sökmek için asit kullanıyor zincir ve göbeğe uzun vadede zarar verebilir özel zincir konveyör sprey yağlayıcıları var onlardan kullanmanızı öncesindede balata spreyi ile zincirlerinizi temizlemnizi ve kuru bir bezle zinciri silip bu zincir ve konveyör yağını kullanmanızı tavsiye ederim göbeklerde kullanman araba şanzımanına muz kabuğu tıkıp sesi azaltmana benzer ve geçiçidir en yakın bir bisikletçiye gidip bir baktır bence !

Enes Kılıç bunu beğendi.
  5. TRD8138

TRD8138 Aktif Üye

Seviye:
    Disk,fren balata temizleyici kullanın yağı tamamiyle temizler.

6. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Arkadaşlar wd-40 ın yağ çözücü özelliği vardır. Kullanım amaçlarından biri eski yağı temizlemek ve çok az yağlamaktır. Tabiki pas çözücü özelliğide vardır. Göbeğin içine kaçması sonucuda göbekteki gresin özelliğini bozabilir.

7. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    size tavsiyem benzin istasyonlarındaki arabalara vuran şiddetli hortumla rublelere vurup daha sonra yağlamanızı öneririm şahsen ben kendim öyle yapıyorum

cedrick41 bunu beğendi.