Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ruble ve göbek değişimi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında no haşhaş no vitamin tarafından paylaşıldı.

1. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arka rubleyı 7 li onu çıkarıp 8 li ruble takıcam jantın tellerinin yenıden örülmesi gerekiyor

ve göbeğide kaset rubleye uygun aldım

bisikletçiye götürmeden kendım lastık ve jantları aynakolu söküp çıkarabılıyorum

yalnız bu ruble kaset olduğu için jantı örmeyı yapabılırmıyım bılemıyorum

ne tur anahtarlar gerekıyor bunun için

elımde her turlu ıngılız anahtarı ve en buyuğunden kucugune alyan setlerı var yalnız jantların tellerını sıkıştırmak ıçın farklı bır alet gerekıyor sanırım.

bısıkletcıye sordum da hemen olmaz dedı meşguldu kendım yapsam sorun çıkarmı ve ne tur anahtar almam lazım jant akorunu yapmak ve kaset rubleye yenı arka göbeğe jantı ormek ıcın

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    rubleyi takmak için "lock ring tool" diye bir alete ihtiyacız var, şu ilandaki ilk parça: Satıldı - Bisikletle İlgili Aletler (rubleyi sökmek için ilave bir alet daha gerekiyor). Jant nasıl örülür bilmiyorum ama en azından akor anahtarına ihtiyacınız var, onun da tek bir tipi yok.

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  3. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yalnız sokeceğim ruble sabıt tek parça rublelerden takacağım yenı ruble de kaset ayrı ayrı takılan rublelerden

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Göbek de değişeceği için rubleyi eski göbekten çıkartmanıza gerek yok, yanlış mı düşünüyorum?

Kaset rublelerin kapak benzeri bir parçası oluyor, onu sıkmak için de Ali Bey'in sattığı parçaya veya benzerine ihtiyacınız var.

5. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  6. OzcnYldz

OzcnYldz Yeni Üye

Adı:
    Özcan Yıldız
    Bisiklet:
    Kron
    Herkese Merhaba.

Öğrenmek istediğim,arka göbeğin değişmesi gerekiyor ve benim bisiklette 7 li 14-28 ruble var. Kaset göbek takmak istiyorum dolayısı ile ruble de kaset ruble olarak değişecek. 7 li kaset ruble var piyasada fakat bende ki 14-28 ruble ve piyasada 14-28 kaset ruble bulamadım. Fakat 12-28 14-32 gibi 7 li kaset rubleler var.Sorum şu, bunlardan birini alıp taksam ne tür bir sorunla karşılaşırım_? 14-28 yerine 12-28 yada 14-32 takmak gibi...

Ayrıca takacağım kasetli göbekler de minimum 8 ruble destekliyor fakat ara somunla 7 li rublede takılabiliyormuş. Bu konuda da görüşlerinizi alırsam süper olur :)

Teşekkürler.