Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ruble tercihi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Xristougenna tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Xristougenna

Xristougenna Yeni Üye

Adı:
    B. Tüfekçi
    Seviye:
    Bisikletim icin 10vitese uyumlu fiyat performans rublesi ariyorum Slx shadow+ arka aktarici ve sram x5 aynakolum var ancak ruble olarak celiskide kaldim 125 tl ye sram 1030, benzer fiyata yine slx ve 87 tl ye deore ruble buldum sizce hangisini tercih etmeliyim ve bana ne gibi avantajlar kazadirir?

2. Ckiranci

Ckiranci Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Rublede aşınma/metal dayanıklılığı konularına girmeden önce; tırmanış ağırlıklı kullanacaksanız 11-36 ruble size biraz daha rahatlık sağlayacak. Tavsiyem dişli sayısında 11-36 olan bütçenize göre en uygun rubleyi almanız.
    Metal konusunda da : yağ ve zincir bakımınız tamamsa uzun süre sonra bu 3 ruble arasında gözle görülebilir fark olacağını sanmam

3. Xristougenna

Xristougenna Yeni Üye

Adı:
    B. Tüfekçi
    Seviye:
    dişli sayıları aynı sanırım deorenin 11-34 ancak sram sökülebilir oldugu için temizlik konusunda avantaj sağlıyor giibime geldi

Deniz bunu beğendi.
  4. Saikou

Saikou Kıdemli Üye

Adı:
    Ali B
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Xristougenna bende slx shadow+ arka attirici ile deore 11-36 ruble var. Vites gecisleri cok iyi.

Xristougenna bunu beğendi.
  5. Xristougenna

Xristougenna Yeni Üye

Adı:
    B. Tüfekçi
    Seviye:
    Soyle birsey daha var sram ruble slx aktarici ve deore zincir uyumsuzluk sorunu yasarmi?vites kollarim deore

6. richezza

richezza Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Beyler konu açamıyorum o yüzden burayı uygun gördüm kusura bakmayın; tadilatla ilgili bir sorum var; Arka jantın göbeği, ruble, 2 adet dış lastik. Hepsi benden olup, bisikletçi bunları tahmini kaça değiştirir, yada en çok ne kadar vermem gerekiyor, yardım ederseniz sevinirim

7. eberkol

eberkol Aktif Üye

Adı:
    Emre BERKOL
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ark göbek değişimi derken kasıt tekrar örmek mi ? Yoksa sadece dağılmış bir göbeği mi değiştirmek, örme işi adamın insafına kalmış diğerleri için alacağı para max 30 olur

Benim de konu içi bir sorum olacak, ruble seçiminde hg200 ile hg400 arasında ağırlık haricinde bir performans farkı var mıdır? Dişli sayılarını aynı var sayarak soruyorum mesela ikisi de 9s 11-34

8. Osman Butuböken

Osman Butuböken Yeni Üye

Seviye:
    Sram 1030 veya 1050 ruble kullanan var mı? Uzun ömürlümüdür? Vites geçişleri shimano ya göre nasıldır? Almayı düşünüyorum. Shimano dan mı devam edeyim yoksa bu guzel sram modellerinemi bakayım? :) :)

Soru guncel.

Guncel

9. smclk89

smclk89 Aktif Üye

Adı:
    semih
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sram rublelerin Allah cezasını versin. sabun gibi eriyor. tüm rublelerimde sürekli aynı güzergahta 3 bin km den sonra sıfır zincir değişimimde hiç bir sorun yaşamıyorken. sram rublelerde 1000 km sonra zincir değiştirilmiyor. başladığın zincir ile gittiği yere kadar gidip sonra ruble + zincir değişimi şart. 3 sürüşte gözle görülür eriyor. 50gr hafif olsun diye saçma sapan gerizekalı bir ruble.

10. Osman Butuböken

Osman Butuböken Yeni Üye

Seviye:
    @smclk89 hangi modelleri kullandın ustam?? Çok önemli benim için bu bilgi.....

11. smclk89

smclk89 Aktif Üye

Adı:
    semih
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Osman Butuböken bence çok üst seviye olmadığı sürece hepsi aynı. kaplamasıda aynı meteryalleride aynı. 850 950 1030 hepsi bir birinin fotokopisi 200 lira ve üzeri modelleri ne alemde bilmiyorum ama zaten bizi bu model aralıkları ilgilendiriyor. hepsi sabun.

12. Osman Butuböken

Osman Butuböken Yeni Üye

Seviye:
    Allah razı olsun bilgi için. Ama kullanıp sorun yaşadığınız modelleri net yazmanız çok önemli benm için. Farklı yorumlarda var. Ona göre bakacağım....

13. smclk89

smclk89 Aktif Üye

Adı:
    semih
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Osman Butuböken bir iki modeli ifşa etmeye gerek yok. adam 10 lusuna başka bir alt modeline başka alaşım kullanacak hali yok. fiyatı çok değişen özel seri rublelerde durum değişebilir.

14. Osman Butuböken

Osman Butuböken Yeni Üye

Seviye:
    Bütün rubleler farklı. Kullanmadan laf attığınizi düşünmeden edemedim. Olsun yinede cevap verdiğiniz için allah razı olsun....

15. smclk89

smclk89 Aktif Üye

Adı:
    semih
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Osman Butuböken açar okursan teknik detaylarını verdiğim modellerin hepsinin alaşım teknoloji malzeme herşeyi birebir aynı sadece 8 9 10 lu rubleler. birinin birisinden daha uzun ömürlü olması için hiç bir sebep olamaz. hepsini tek tek kullanmaya gerek yok.