Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ruble sorunu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Furkan Yaldızkaya tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Yaldızkaya

Furkan Yaldızkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Yine ben ve yine bir sorun. :D
    Hasan Kılınç arkadaşımızın konusunu incelerken (oda inş. sorununu biranönce çözer) bende Salcano kullandığım için dur ulan bendede varmı acaba bu diye devirdim bisikleti başladım hızla pedal çevirmeye. O sorun çok olmamakla birlikte yeni bir sorun keşfettim :D Rublemin 8. ve 9. dişlilerinde (8. biraz daha az olmak üzere) yamukluk var. Bunları pense ile düzeltsem ruble adına bir sorun olur mu acaba? Yada başka türlü bu sorunu nasıl çözebilirim?
    İlgilenenlere teşekkürler :)

2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Geçmiş olsun :) bendeki sorundan farklı galiba senin rublede. Salcano modeli ne acaba. astro 270 SRD ise rublenin bütün dişlileri çıkıyor onları çıkarıp düzeltmeyi deneyebilirsin. bu değilse bile yine de bak belki hepsi çıkıyordur benimkinde çıkmıyor.

bu arada benim o sorununn daha neyden kaynaklandığını bulamadım. Lastikten olma ihtimali var. sizinde Lastikler Continental Race King 2.2 mi acaba ? Janta tam oturmadıysa yapıyordur.

3. Furkan Yaldızkaya

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet Ng 255 Sd. Lastikler maxxis detonator 26*1.5. Lastiklerim tam düzgün dönmüyor zaten ondan yapıyor onu biliyorum :D Ruble ise deore 9lu.. penseyle düzeltirim gibi geliyo ama bakalım..

4. Salih Çadırcı

Salih Çadırcı Aktif Üye

Seviye:
    Bence penseyle uğraşıp rubleyi bozmayın.Bir salcano bayisine götürün bisikleti.O size gerekenleri söyler.Belki tamir eder.Belki de yeni bir ruble takar.Ama benm tavsiyem rubleyi ellemeyin rubleyi bozabilirsiniz.İş dahada kötüye gidebilir.

5. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayrıca bi konu açmak istiyorum aslında. Salcanoda sorunlu parçasını götüren kişiye hiç parçasını değiştirip yeni parça gönderdilermi diye :). Ne biçim iş anlamadım. Jant da sorun var değiştirmezler, lastikte sorun var değiştirmezler. Neyi değiştiriyo ki bu salcano bitürlü çözemedim.

6. Hasan Seçkin

Hasan Seçkin Üye

Seviye:
    Garanti süresini dikkate alarak servise süre geçti ise iyi bir tamirciye. Düzelteyim derken başka sorunlara yol açabilirsiniz. Kolay gelsin.

7. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bundan 5 sene önce ng 450 min aynakolunun yalpa yapması nedeniyle güç bela değişim yaptırmıştım, ama epey yazıştım.

8. Furkan Yaldızkaya

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ya şu an bi rahatsızlık vermiyor aslında o dişlileri pek kullanmıyorum. Salcano servisine geçenlerde vites kolundaki bir sorundan ötürü bisikleti götürdüm. (kollar deore) Sök bak içine şunun dedim. Ben bunu daha önce sökmedim dağılırsa senin sorumluluğunda dedi :D Eve geldim kendim yaptım bende (fren kolu üstüne bası yapıyomuş)..
    Salcano servisler içler acısı adam gibi bisikletçi şart...