Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ruble Sorunu?!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Salih Bisan Pacific 1996 tarafından paylaşıldı.

1. Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar Bağcılar'da ki ustamın atölyesini kapatması yüzünden bisikletimi Bahçelievler'deki başka bi ustaya akord ayarı için götürdüm yaklaşık 2 ay önce.

Bu usta yüzünden rublem ( Shimano SIS 6lı ) hafif ama göze de batacak bir şekilde sallanıyor. Arka jantın akord ayarının yapılması için, tekerleğin sökülmesi gerekiyordu ( daha önce hiç sökülmemişti - ilk olacaktı :) ). Usta ayarı falan yaptı, tekerleği yerine taktı. Pedalı çevirdiğimde rublenin göze batacak şekilde sallandığını gördüm. Ustaya söyledim bak daha önce sallanmıyodu öyle olsa kesinlikle gözüme batardı çünkü bu konularda titizim vs. Adamın cevabı: "Sen farketmemişsindir, hangi bisikleti getisem aynısını yapar çok önemli bir şey değil. Bunu yapmayacak bisiklet Scott gibi olanlardır onlarda göbekten bağlıdır" oldu. Bunun üzerine en az 5-6 ayrı bisikletçiye baktırdım hepsi de çok önemli bi ayrıntı olmadığını söylediler. Velev ki öyle olsun, o zaman niye daha önce sallanmıyordu? Kesinlikle eminim arkadaşlar adam tekerleği çıkarana kadar sallanmıyordu, o kadar yıllık bisikletimi tanırım heralde.
    Tamam sürüş sırasında fazla hissedilmiyor ama bir şekilde beni rahatsız etmeyi başarıyor. O kadar yıl bir sorun çıkamayıp da bi ustanın dokunuşuyla böyle olması açıkcası sinirimi bozuyor..:mad:

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

2. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yanlışlıkla bisikletçin göbek milini yamultmuş olabilir.Bende aynı sorunla karşılaştım.Bisikletin arka göbek milini değiştirdim sorun kalmadı.

Salih Bisan Pacific 1996 bunu beğendi.