Ruble Sorunu Yardım Lütfen !!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Surrender tarafından paylaşıldı.

1. Surrender

Surrender Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar yaklaşık 10 aylık Bianchi Sauk kullanıcısıyım bisikletimle ufak çukurlardan falan geçerken ses yapıyodu sonunda sesin nedenini arka jantı sökp janta yanlardan yavaş yavaş vurunca anladım ses rubleden geliyormuş . Rublenin dişlerinden tutup sağa sola dogru esnetmeye çalıştığımda boşluk olduğunu gördüm. Bu boşluğun nedeni tam olarak nedir ? Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler :)

2. koray_can

koray_can Forum Bağımlısı

Seviye:
    benım rubledede hafıf bır oynama var dogal bısıymı bılmıyorum

3. Surrender

Surrender Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Doğal bişey olduğunu hiç sanmıyorum çok çok küçük bi boşluk BELKİ olabilir ama ses yapıcak kadar bi boşluğun normal olduğunu sanmıyorum .

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Doğal birşey değil:Rublenin oynamaması lazım önce rublenin sıkma yerini bir sıkın boşluk hala devam ediyorsa açın arada cok ince bir pul olması lazım yoksa yada iyice ezildiyse kutu kolanın dış yüzeyinden aynı çapta bir pul kesin sanırım o boşluğu alacaktır.Boşluk çok fazlaysa kola kutusundan yaptıgınız puldan 2 tane de koyabilirsiniz.

5. Surrender

Surrender Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hmm hocam yardımın için teşekkür ederim bunu deneyeceğim :)

6. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba

Birkaç gün önce bisikletimin çekiş sistemini temizledim.Arka tekerlek hareket halindeyken ruble az da olsa sekiz çiziyor.Dişliler mi gevşedi acaba diyerek kaset kapağının sıkılığını kontrol ettim; gevşeme yoktu.Rubleyi tamamen göbekten çıkardığımda rublenin geçtiği, üzerinde dişler olan silindirik göbek uzantısının hareket ettiğini farkettim.Göbek milinde herhangi bir boşluk veya eğrilik yok, sadece bu silindirik parça sanki bağlantısı tam sıkılmamışcasına hafif oynuyor.Biraz kurcalayıp sıkacak bir yer aradım ancak bulamadım.

9 lu rublem ile kullandığım göbek, Novatec; kullanım miktarım ise yaklaşık 1500 km.Gittiğim servis bu miktarda hareketin sorun olmayacağını söyledi.Yinede bende bir huzursuzluk var.

7. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Rubledeki hareketin sebebi olan ve sıkıp boşluğunu alamadığım parçanın resmi aşağıdadır.Sorunun iyice büyüyüp bisiklet sürerken beklenmedik ciddi bir kazaya sebebiyet vermesinden veya turda beni yol ortasında bırakmasından endişe ediyorum.Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.