Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ruble sökmek için ne gerekir, nasıl sökülür?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Süleyman Uzunköprü tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yeni bir jant seti aldım, eski setteki rubleyi sökmem için ne gerekir, nasıl sökülür?

Örümböcük bunu beğendi.
  2. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ruble sökümünü sorduğunuza göre sram kaset sistemli olmayan eski bildiğimiz dişlilerden sizinkisi.

Ruble sökme anahtarınıza ihtiyaç var. 3 - 4 lira arasında bir fiyatı var. Bu anahtar ile rublenizi zararsız bir şekilde jantınızdan çıkarmak içinde bir atölyede mengeneye ihtiyacınız olarak.

Bir başka ruble sökme anahtarıda zincirli bir parçası olan yarı ingiliz anahtarı yarı 15 cm lik bisiklet zincirinden oluşan bir alet. Bunuda dişlinizin büyük yaprağına takıp dişliyi jantın ters dönüş yönünde kuvvetlice çevirmenizle oluyor. Ama tek kullanımlık bir olay için 15 - 25 lira arası bir fiyatı pahalı geliyor.

Yani güzel kardeşim sürekli ruble söküp takmak istersen ruble sökme anahtarını al. Yoksa bisikletçi söksün para bile verme.

Ama bir bisikletçinin elinde ruble sökme anahtarı, zincir sökme anahtarı, aynakaol sökme anahtarı olmalıdır bence. Bunlar pahalı ürünler değil ama olmadımı olmuyor işte. Eve uzağım şimdi, yoksa fotoğraf eklerdim.

Kolay gelsin..

3. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
  4. hasan taş

hasan taş Yeni Üye

Seviye:
    ben de yeni cant seti alamyı düşünüyorum ama eski rubleyi de kullanmak istiyorum. birde videodaki ruble parçalı bendeki yekpare. yine montaj farkı oluyor mu?