Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ruble Dizmek

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Emre Akcan tarafından paylaşıldı.

1. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba, ben yıldız-a kategorisinde yol yarışçısıyım bizim kategoriye en fazla dişli 52x16t, rublede en küçük 16t kullanmam gerekiyor yani. Normal rublelerden 16-11 arasını çıkarınca 6-7 adet kalıyor, buda bir çok sorun yaratıyor vites ayarının düzgün olmaması boşta kalan tel vs.

Benim düşüncem farklı çıkma rublelerden parça parça 25-16 ruble yapmak (sistemim 10'lu bu arada) 25-16 yaparsam tüm dişliler birer birer artıp yükselecek, uygun kadans olacak, vites ayarı sorun çıkarmayacak ama sorun şu ki farklı dişliler bir arada düzgün çalışır mı? 25-16 arası tüm dişli sayıları mevcut mu ? (değilse 25 yerine 27 ye kadar doldurabilirim 10 lu olması için)

2. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    14-25t kullanman daha iyi olur diye düşünüyorum.2 diş çıkarıcaksın sadece. dişli dizilimi 14,15,16,17,18,19,20,21,23,25 olacaktır. istediğin gibi son 2 diş hariç. gençler kategorisinde de kullanabilirsin.

3. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkürler büyük ihtimalle böyle yaparım, ama dediğim gibi olmuyor mu ? tek tek takmak? farklı rublelerden

4. ErcanArslan

ErcanArslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dişliler farklı olacağı için geçiş performansı düşecektir. Ama dizebilirsin diye düşünüyorum.