Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rubena lastikte atıklık durumu

Konu, 'Tekerlekler' kısmında İslam Gölge tarafından paylaşıldı.

1. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aşağıda özelliklerini ve fotoğraflarını verdiğim Rubena flash
    47-559 kodlu
    26 x 1.75 x 2 ölçülerinde
    RS + APS reflektörlü ve antipuncture özellikli 750 gram ağırlığındaki lastiği geçtiğimiz yıl Forumdaki bir arkadaşımızdan 2.el az kullanılmış olarak almıştım.Lastiği 4-5 ay kadar hiç kullanmadım.2011 Nisan ayı içerisinde lastiği takıp kullanmaya başladım.Normal yol şartlarında yaklaşık 2000 km kullandığım lastik haziran ayı başında sürüşe etki edecek şekilde zıplama ( atıklık) yapmaya başladı.Bu durumda ne yapabilirim.İlk alıcısına iade edip satıcıya geri verme yolunu mu seçmeliyim. Yoksa kaderime razı olup başıma gelecek varmış deyip lastikleri şehir içinde sorun çıkarmayacak şekilde kullanabilirmiyim.İlginiz ve cevaplarınız için teşekkürler.

2. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    yanlış anlamadıysam lastikleri 2000 km kullanmışsınız.zaten ortalama lastik ömrü schwalbe marathon gibi çok iyi bir lastik değilse 2000-3000 km siz gayet iyi kullanmışsınız.bende yakın zamanda 3000 km kullandığım lastiğimi sürekli patladığı ve aşırı deforme olduğu için çöpe attım.siz bence lastikleri şehir içinde zorlamadan kullanın yada yeni bir lastik edinin.

Erciyes Çeteci bunu beğendi.
  3. Erciyes Çeteci

Erciyes Çeteci Aktif Üye

Seviye:
    Soner Kulak (+1)

4. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu lastikleri Gürkan GENÇ 10000 km kullandı yüklü bisikletle ve en zor şartlarda(Japonya turunda) böyle bir durumla karşılaşmadı.Bu tip lastikler kalın etli ve dayanıklı olurlar.Ömürleri kullanıma göre değişse de 5000 km den aşağı olmaz sanırım.Ya lastikte bir hata var yada benim yanlış kullanımım söz konusu.Yapılan km ile ilgili olması söz konusu bile değil.

5. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    walrus modeli 12 liraya satılıyor. rubena sitesinde aps özelliği yazmamasına karşın telefonla teyit ettim. satıcı aps damgasının olduğunu söylüyor. ayrıca yanakları refkektörlü. uğraşmayın bence yenisini alın

http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?git=9&urun=66425

stokta var ancak siteden düzeltme yapılmamış, geçen gün aradım düzelteceklerdi hala düzelecek =)

flash modelide sahibindende 17.5 liraya görmüştüm

6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Aynı duruma kendi hatamdan dolayı gelen dış lastiğime sıcak yama yaptırdım. Hoplama azaldı, idare ediyor şimdilik. Haddinden fazla hava basıp çakıllı yolda sürünce aynı bu şekle gelmişti.