Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rubena feci patlama

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Salih Kü tarafından paylaşıldı.

1. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir süre önce bizim oradaki tamirciden 50tl'ye 2 adet Rubena'nın slick dış lastiklerinden almıştım. Alırken bile tereddütlüydüm, zaten daha 20dk olmadan bazı yerlerden bombe yaptı. 1-2 gün kullandım, sonra bozuk yollar için Bisikletin 3 yıllık ilk dış lastiğini geri taktım. Bugün asfaltta hızlı olsun diye slickleri taktım. Sağ olsun, pompa biraz adiydi, borusu yine yırtılmış, zorla 2 lastiği şişirdim ama pompa koy üstüne yemek pişir. Benzincide soğuk hava basmak için ikisini de indirip, sibobu ortalayıp otursun diye indirmelik maks. değer olan 65'i bastım. Sonra sertliği nasıl diye merak edip bi sıktım, uzaklardan çat diye bir ses ve elimde patlak bir lastik. Tamirci abiye götürdüm(bahaneyle 1 tane yedek iç lastik aldım), sanıyorum sorun iç lastik, dedim patladı, adam taktı iç lastiği havayı bastı, dedi hemen bana ordan en ince anahtarı getir, ben gittim bir tornavida verdim, bi baktım, lastikte 4 cm yırtık var, adam parmağıyla iç lastiği korumaya çalışıyor. Hemen indirdi, getirdim evden eski lastikleri, onları taktık, yarı sağlam(bombeli) ön lastiği de artık naparsa diye bıraktım. Sorun ama adamda değil, en başta Rubena aldığım için bende. İnternette de araştırmıştım, olabilecekleri tahmin ediyordum, diyemedim Rubena'ysa olmaz. Aman siz siz olun, gidin Schwalbe alın, Continental olur, Michelin olur, ama Rubena olmaz. Saygılar.
    Not: Öyle üzülmedim de 3 yıllık iç lastik gitti. Neyse. Zaten hava kaçırdığını düşünüyordum.

2. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben de aynı gün aynı lastiğin iki kez patlaması yüzünden Rubena'larımı değiştirdim.
    Paraya kıydım Schwalbe taktırdım. Patlayacak mı endişesiyle sürmekten kurtuldum, bunu daha birinci sürüşümden söyleyebilirim.

Salih Kü bunu beğendi.
  3. Gökhan kocatepe

Gökhan kocatepe Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende rubena ile 3.000 km yol yaptım daha da yapıyorum bakalım geçenlerde cam biraz kesti onun dışında bir sorun yok..:D

4. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gidebildiğiniz sürece sorun yok. Ben bir sürü olumsuz yorumdan sonra bahsedilen olayı yaşadığım için markadan soğudum. Alırsam Schwalbe Marathon serisinden alırm. Belki Marathon plus veya Marathon XR gibi daha pahalı ama daha sağlam lastiklerden de olabilir.

5. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Senin dediğin olay benim de başıma geldi :) 1.5 slick lastik Rubena taktırmıştım 3 dakika olmadan bombe yapıp bomba gibi patladı :) Tekerlek yan taraftan 5 cm kadar yarılmıştı. :)

Salih Kü bunu beğendi.
  6. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Neyseki ucuz da insan üzülmüyor. Aynısı bir Schwalbe'de olsa nsan üzülür. Tabi kolay kolay olmuyor o ayrı. Ama mesela 15000km'den sonra da patlasa bile iyi bir hizmeti geride bıraktığından zarar etmiyor insan(emektardan ayrılmanın hüznünü saymazsak).
    Şu anda Hector Ustayla verilen lastiimi kullanıyorum, adama maşaallah dedirtir gavursa imana getirir :D Lastiğe öyle sert davranıyorum ki bazen yolda kalmaktan korkuyorum. Bugün 20 gidiş+20km dönüş yol gittim. 20'de patlasa yanımda da 15 lira var, ama tamirci bilmiyom, diyelim bildim, sonuçta o bir süre yolda kalmanın şoku kolay geçmez herhalde. Lastik patladığında bildiğim tamirci 500m'den yakındı. O bile sıktı. Yok, bana 50km olmadan o üzüntüyü yaşatan markadan daha lastik almam. 3 yıllık lastiğim, çok kullanmadıım için en fazla 300, belki 200 km gitti. Çok rezil yollarda hiç gıkı çıkmadı. Camlı yerlerde korkarak geçtim, ama resmen bana "korkma" dedi. Aman dikkat, lütfen kimse kötü lastik almasın. Pahalı değil. Diğerine çifti 50 verirsiniz, 50 km olmadan gider, üstüne akıllanırsanız iyi lastik alırsınız, çifti 180 lira desek etti 230. Yani sizin 50 liralık lastik adeta sırf masraf oldu.