Rubena 700*40 Zırhlı Dış Lastik 28

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar şu anki lastiğim 700*35c CST 28 inç acaba jantıma Rubena 700*40 ZIRHLI DIŞ LASTİK 28 uyarmı ve lastikm hakkında düşünceniz nedir.

Rubena 700*40 zırhlı dış lastik 28
Patlamaya tam dirençli
Longway stop thorn ultimate
Gece sürüşü için fosforlu şeritler
Reflex strıpe

Linki aşağıda
(link)

Scudo

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
jant konusu uyarmı uymazmı bilmiyorumda büyük ihtimal uyacaktır şu anda bu lastiği kullanıyorum izlenimlerimi yazayım
ilk önce özceylan adlı firmada 40 tl teki daha ucuz
lastik teki 1 kilo ve üstü bi ağırlıkta korumalı olduğundan patlakla uğraşmamaktansa ağır lastik olması benim için sorun değil
epey kilometre yaptım lastik yüzünden patlama olmadı bir kere jant tarafından patladı iç lastik jant yüzündendi büyük ihtimal
en sol en sağdaki diş kısmları yarılmalar var çizgi şeklinde her ikisi lastiğimdede mavi bir şerit gözküyor aralayınca hafiften yaptığım kilometre fazla değil hemen deforme olması ilginç en beğenmediğim yönü bu
artık lastiğin kalitesizliğindenmi aldığım yerin deposundamı çok beklemiş böyle oldu yoksa benden kaynaklanan bişeymi bilmiyorum
yol tutuşu iyi gibi memnunum şu anda ıslak yol performansını bilmiyorum penk denk gelmedim aldıktan sonra
kum vs. yollara yavaş girmekk gerekiyor düüz lastik olduğundan çünkü batıyor
janta takarken levye gerekmiyor çıkarırken hafif bi kısmı levye ile çıkınca gerisi çıkıyor elle denemedim belkide çıkar

• Beğen
Tepkiler: Efe Taner

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Çok teşekkürler.Teki 1 kilo demek baya ağırmış.Biraz daha baska modeller falan bakiyim bari...

Ahmet.T

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Salcano
Bende geçen gün RUBENA HOOK 700-35 sanalpazardan "sporcupazari" isimli dükkandan aldım. Sanalpazar'ın verdiği 10tl çek vardı onu da kullanınca çifti 27,5₺'ye geldi ama bugün aradılar stok olmadığı için daha pahalı olan reflektörlü ve zırhlı olan RUBENA HOOK 700-35 APS-RS modelinden göndereceklermiş. Ağırlığı hakkında fikri olan var mı?
Raceking 2.2 den sonra yuvarlanma direnci ıslak-kuru zemin yol tutuşu nasıl olacak gelince göreceğim. Araziye gireceğim zamanda tekrar raceking 2.2'ye döneceğim arazide yol tutuşunu çok beğeniyorum.
Bu arada satıcıyı öneririm konuştuğum kişi saygılı ve efendiydi yaptığı jest ise hoşuma gitti.

Edit: Şimdi başka bir siteden tekinin 665 gram olduğunu öğrendim almak isteyen arkadaşlar olursa diye yazmak istedim.

Ahmet.T

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Salcano
Lastikleri taktım bugün yaklaşık 30km bir tur yaptım "Rubena Hook V69 700x35c APS RS" Hız olarak beklediğim kadar çok fark olmadı. Eski 2.2 mtb lastiklerime oranla daha konforsuz oldu, durma mesafesi de bir miktar arttı. Sürtünme biraz azalsa da hız olarak kimilerinin dediği kadar çok değişmedi (lastik yönleri doğru takılı). Lastik sesi kesildi bu gerçekten çok fark etti.

Yeni bir jant seti daha alıp istediğim an 1-2 Dk içinde istediğim seti takıp sürmeyi düşünüyorum arazi gezilerimde Raceking 2.2'ye çok ihtiyacım olacak.

Genel olarak "Rubena Hook V69 700x35c APS RS" lastiklerimden memnunum fiyatına göre tavsiye ederim.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Rubenamı benden uzak Allah'a yakın olsun kronun üstünde gelen rubenalarla kaç patla yaşadığımı ben bile unuttum okula giderken patladı dönüşte belediye otobüsüne attım bisikleti 50 kmlik turda gidişte patladı üstüne birde dönüşte patladı çok sövmüştüm continental touring aldımda rahat ettim...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@volkan Öz
Vay bee, basliga bak, nostaljik bir eski istanbul fotografi gibi la :) :)

• Beğen
Tepkiler: volkan Öz

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Asusmune

Almayın aldırtmayın :).