Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rubena 1.50 yol lastiği incelemesi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında mehmet ulaş tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ulaş

mehmet ulaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Bugün sizlere (samsung galaxy tab 5 :D)Rubena 1.50#26 yol lastiği incelemesi yapacağım.Bende arazi lastiğinin ağırlığı ve hamallığından kurtulup yol lastiğine geçmeye karar verdim.Araştırmam sonucu uygun fiyatlı olan Rubena 1.50 yol lastiğini gözümü kestirdim.Bu lastiği almamın nedeni ise öğrenci olmam , gönül ister decathlonda satılan lastiklerden almak ama para buna yetti :).İnternetten fiyat araştırması yaptıktan sonra ürünü almaya karar verdim.Bana toplam 35 tl'ye geldi(Kargo hariç).Ben 1.95 lastikten 1.50 geçtim.Öncelikle forumda "1.75 al 1.50 görüntü olarak kötü durur" yorumlarını okudum.Lastiği takınca bunu garipsedim çünkü lastik küçük gözükmüyor veya kadronuzu kötü göstermiyor.Gelelim lastiğe.Lastik 1.50 olmak üzere su tahliye kanallarına sahip olan bir lastik tamamen silik değil yani.Lastiği fazla kullanmadığım için yağmurlu havalarda veya viraj konusuna fazla değinip bilgi karmaşası yaratmak istemiyorum.Ama lastiğin tutuşu hoşuma gitti.Yine forumda bazı yorumlarda "az tutuyor " tarzı yorumlar vardı .Tamam mükemmel derecede lastik tutuşu olmayabilir ama bu fiyata bence normal.Zaten rubenadan decathlondaki ve diğer marka lastiğe geçenler tutuşun arttığını söylüyorlar.Zaten şaşmamak gerek piyasadaki en ucuz lastik yanılmıyorsam.Lastiğin değişme sebebi olan akıcılık konusuna gelirsek evet gerçekten akıcılık artıyor.Arazi lastiğindeki gibi hamallık yapmıyorsunuz en azından :).Uzun süreli kullanımlarda nasıl bir etki gösterir bilmiyorum.Kullandıkça sizlerle paylaşırım.Bu lastik kötü bir lastik değil alınabilir bunu da unutmamak gerek.Aklınızda soru işareti kalmasın yani.Para durumu iyi olan arkadaşlar gidip daha güzel Lastik alabilirler.Sıra resimlerde. image.jpg image.jpg
    1.95 ve 1.50 arasındaki fark. image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
    Genel olarak görünümü. image.jpg image.jpg

Fevzi Orak, alperK, aeneskral ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tekerine taş gelmesin,bende aynı lastiğin aps(patlak önleyici katmanlı)olanının çiftini 50 tlye aldım keşke aps olanı alaydın neyse,rubena lastikler kötü değil daha önce 1.90 cobra kullandım ve 1 kere patlamadı oldukça sağlamlar.sürekli arka tekeri kızaklarsan 1000kmye kalmadan teller çıkar,ama freni ayarlayarak durur isen 3000km ile 5000km arası gider.yol tutuşunu bende beğendim ama geniş lastikten ince lastiğe geçince farkı hissediyorsun virajlara sert giremedim 1.50ile,takması oldukça zor oldu.

3. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @alperK tam düşünüyodum yarın çıkarım diye viraj ve fren testi için şimşek bi çaktı birden yarın yağar gibi :D yine eve tıkıldık arkadaş :D

4. sahbaz061

sahbaz061 Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Ali Şahbazoğlu
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hayırlı olsun güle güle kullanın acaba lastikleri değişirken iş lastiği de değiştiniz mi?

5. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @sahbaz061 hayır değiştirmedim iç lastiği alırlen 1.50-2.00 arası uyum sağlar yazıyordu decathlondan almıştım.Sıkıntı çıkarmadı.

6. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    rubena flash 1.50 birkaç yıl önce barbaros bulvarında yağmurda kayan ön tekerleğimin lastiği. uyluk kemiğimin baş kısmında çatlağa neden oldu o yüzden benim için sabıkalı. kuru zeminde herhangi bir sıkıntı yaşamadım. fren yaparken kızaklama olursa gözle görülür bir aşınma oluyor. ıslak zeminden kaçınmanızı kuvvetle öneririm.

7. tolga akyol

tolga akyol "En iyi bisiklet, sahip olduğun bisiklettir."

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Rubena mtb lastiği sayesinde markadan soğudum resmen. Ama incelediğiniz lastik APS olanı f/p olarak iyi lastik olduğu söyleniyor. Beni tek düşündüren yol tutuşu.

8. mehmet ulaş

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yol tutuşu iyi gibi ilerleyen günlerde belli olur @tolga akyol

@ozgur908 kızaklama dediğiniz kaydırma herhalde aşınıyormu hemen kaydırınca ?

9. endersemiz

endersemiz Aktif Üye

Adı:
    Ender Semiz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İnceleme güzel olmuş.
    Bende yazın uzun yolda kullanmak için bir çift almayı düşünüyorum.

10. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @mehmet ulaş
    kullanmaya başladıktan sonra sadece arka lastikte 4-5 cm uzunluğunda birkaç bölgesel aşınma (renk farkı-pürüz) tespit etmiştim ve lastiği de bir kaç kez o kadar kaydırdığımı (kasıtlı ve uzun süreli değil) hatırlıyorum. bu arada lastiğin üretildiği yıl yani tazeliği bile etki sahibi. sahte lastik almış olabilir miyim mesela onu da bilmiyorum. ama zaten o kadar ucuza satılan bir lastiğin sahtesini yapmazlar diye düşünüyorum.