Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RST Omega RL-29 Maşa

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Erdem Ş. tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Sedona 759'un RST Omega RL-29 maşası hakkında ne düşünüyorsunuz?

2. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Bari RST maşa hakkında iyi midir kötü müdür diye bilgi verin. Ben onu da bilmiyorum çünkü.

3. yakup.K

yakup.K Yeni Üye

759 kullanıcısıyım ve maşadan hiç memnun değilim, fakat rst maşaların iyi olduğunu düşünüyorum. Bana satılan bisikletin maşasının alt kısımları tekrar boyanmış, (bu arada bisikleti sıfır aldığımı da belirtmek isterim) buda gösteriyorki maşayla oynanmış maşa sıfır değil yani ve yokuş aşağı orman yolunda takır takır ses yapıyor ve iyi çalışmıyor. Bir arkadaşın 751 de kullanılan aynı marka maşanın çok güzel çalıştığını test ettim, belki bu size bir fikir verebilir.

4. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Konuya ilgi gösterip bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim Yakup Bey. Ben de yaptığım araştırmalar sonucu RST maşaların oldukça iyi olduğunu öğrendim. Özellikle sertli sertlik ayarı olanları çok iyi performansla çalışıyormuş. Sizin maşanın durumu biraz garipmiş cidden. Sıfır bisiklet aldığınız halde böyle bir durumla karşılaşmanız can sıkıcı olmuş. Keşke direkt olarak üreticiyle temasa geçseydiniz. Belki bir çözüm bulunabilirdi. Oynanmış ve hatta yeniden boyanmış bir maşayla nasıl sıfır bisiklet satılıyor anlayamadım. Bu ne biçim esnaflık anlayışıdır böyle. Satın alırken ya da daha önce ürünü incelerken fark etmediniz mi?

Bu arada hazır 759 kullanan birini bulmuşken 759 hakkında maşa haricindeki yorumlarınızı da paylaşırsanız sevinirim. Mesela boyunuz nedir? Kadro boyunuz denir? Ayakta dururken üst demirle aradaki mesafe ne kadar oluyor? Sram tecrübeleriniz? Fren kolları hakkındaki yorumlarınız? Malum fren kolları muazzamdır 759'da. Teşekkürler.

5. yakup.K

yakup.K Yeni Üye

Erdem bey öncelikle sorunuza bukadar geç cevap verebildiğim için üzgünüm, fakat diğer bu konudan faydalanacak arkadaşlar için bilgilendirme gereği duydum. 759'umun maşası sıfırıyla garantiden değiştirildi ve bisikmletimin konforu tamamen değişti Sedona yetkililerine ayrıca teşekkür ediyorum. Rst omega maşa oldukça başarılı bence oldukça memnunum. Sram x5 ve Avid elixir 1 dende çok memnunum.Vites gurubu saat gibi çalışarak beni hiç zorda bırakmadı, aynı şekilde fren gurubuda üstüne düşen görevi çok kritik durumlarda yerine getirerek beni birçok kazadan kurtardı. Boyum 1.75 kadro boyu Medyum bana göre kadro büyük fakat kısa bir kullanımdan sonra alıştım ve uzun mesafelerde bilindiği gibi daha rahat ediyorum. Herkese tavsiye ederim. Tüm bisiklet severlere kazasız belasız, sorunsuz bol pedallar dilerim. Sağlıkla kalın....

6. Orhan57

Orhan57 Aktif Üye

Adı:
    Orhan Yıldırım
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona 820 de 27.5 lastiklerle rst maşa kullanıyorum 120 mm. gayet memnunum.

7. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Rst omega air 100mm kullanıyorum 10 yıldır memnunum :)

Muhittin Cihan bunu beğendi.
  8. oguzhan0101

oguzhan0101 Asladahakolayhalegelmez,sadecesendahahızlgidersin.

Adı:
    oğuzhan tekkardeş
    Seviye:
    Bende bu maşa olan bir bisiklet kullanacagim bu maşa ufak çukurlarda falanda çalisiyormu yoksa sadece kayalik arazide mi çalışıyor???

9. Muhittin Cihan

Muhittin Cihan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Her yerde çalışır kafana takma :) Yumuşaklık ayarı vs var.

10. Muratdd

Muratdd Yeni Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu maşalarda kilitlenebilme özelliği var mıdır?