Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rst Gila-sl

Konu, 'Süspansiyon' kısmında agencalp tarafından paylaşıldı.

1. agencalp

agencalp Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar maşa olarak RST nin GILA-SL modelini kullanıyorum fakat maşanın sertliğinden çok şikayetçiyim. İsmini hatırlayamadığım bir maşanın sertliğini azaltmak için içinden bir parçanın sökülmesini tavsiye eden bir yazı okumuştum. Bendeki maşanında sertliğini azaltmak için yapabileceğim bu tarz birşey varmı?

2. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    rst mi at çöpe gitsin bende bıktım bundan

3. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    sen rst maşanın fiyatını biliyor musun???????:boese157:eek: kadar parayı vermiş niye çöpe atsın

4. başarist

başarist Forum Bağımlısı

Seviye:
    benim eski maşada gillaydı üzerinde ''hard spring'' sert yay yazıyordu, eğer yumuşak bir yay bulabilirsen sorunun çözülür sanıyorum.

5. E-mr-E

E-mr-E Forum Demirbaşı

Adı:
    EMRE
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence onu almakla hata etmiş. daha önceleri bende kulanıyordum O maşa kalitesine göre Bi okadar pahalı ,fiyatına göre bi okadar işe yaramaz. (BENCE)

Black_list bunu beğendi.
  6. Black_list

Black_list Yeni Üye

Seviye:
    Sayın Alper Bende Bahsettiğiniz YAzıyı Bende Okumuş Bulunmaktayım, Amotösör İçinden Sökülen Parça, Siyah Renkte, Baş Barmamın Dırna Kadar Bişeydi Ama Benimde Şu An Hatırıma Gelmiyor, Alper Eğer Amotosörü Değiştirmiyi Düşünürsen Elimde Çıkıntı Amotösör Var, Acayip Yaylanıyo Eğer İstersen Uygun Bir Fiyata Satabilirim...

7. NightHawk

NightHawk Aktif Üye

Seviye:
    Bende de RST Gila SL vardı, 80kg yim ve o kadar sertti ki yaylanmıyordu bile doğru dürüst, (preload olayını da anlayamamıştım) bugün gözümü karartıp maşayı söktüm, preload ayarı yapılan kısımda bir vida var, bir bezle sıkıca kaydırmadan tut saat yönünde gevşet (karşısında durunca saat yönü) sökünce içinden bir yay ve bir lastik takoz birde preload ayar vidası çıkacak, ben havalıtüfekle uğraştığımdan elimde çeşit çeşit setlikte ve uzunlukta yay vardı, ben zevkime göre daha yumuşak bir yay taktım (maccari e1500) yayın üzerine o kadar gres sürmüşler ki herhalde 200 gram rahat var, o kadar yağa da gerek yok ses yapmasın diye sürülmüş ama ağırlık yapıyor. yayın altındaki plastik parçayı da 8mm açık ağız anahtarla sökebilirsin. İster yayı değiştir ( yayı götürüp bir havalı silah tamircisinde benzer çapta daha yumuşak yay bulabilirsin) ister yayı keserek kısalt (tavsiye etmem preload ayarı devre dışı kalabilir) ya da lastik takozu daha kısa bir takozla değiştir ( bunu da preload ayarı yüzüdnen tavsiye etmem) preload vidası boşta kalacak kadar yay kısalırsa , ya da takozu küçültürsen, bisikleti kaldırdığında yay boşa çıkıp ses yapabilir, iç parçalara zarar verebilir. En mantıklısı daha ince tel kalınlığına sahip aynı boyda daha az spir sayısına sahip bir yay ile değiştirmek. (orjinal yayı sondan 4 spir baştan 4 spir basık) keşke resim çekseydim ama makinemin flash'ı bozuk güzel çekemiyor karanlıkta. Bu ara da sabit maşa taktığımdan deneyemeyeceğim. Rigid maşa hoşuma gitmezse gila 'yı geri takıp denerim, ama şu anda gayet güzel oldu gibi.

8. NightHawk

NightHawk Aktif Üye

Seviye:
    özür dilerim arkadaşlar preload ayarının altındaki vida saat yönünde gevşemiyor sıkılıyor. üzerinden zaman geçtiği için editleyemedim.