Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RST First Platinum

Konu, 'Süspansiyon' kısmında M.Fatih Ertürk tarafından paylaşıldı.

1. M.Fatih Ertürk

M.Fatih Ertürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar Rst first platinum nasıldır ve
    56-60 kg arası kaç psı hava vurulur
    bakımı nasıl yapılır hava contası nereden bulunur

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    RST benim gözüm de masa degil, platinium degil isterse altin olsun. Ama bu demek degilki baskalari icin kötüdür, tabiki begenenler de vardir.
    Rst giris seviyesi olan bir masadir, kac PSI olacagi kücük bir etiketin üzerinde yazar, bu etiket de masanin arka tarafinda yapisik olur.
    Bakim icin de forumda veya google de bilgiler bulabilirsin. Masa bakiminin nasil yapildigini buraya yazmak cok uzun sürer contayida google de bulabilirsin.:)

3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Murat beye kısmen katılıyorum. RST iyi kötü maşa yapıyor, çok da yerin dibine sokmamak lazım. Sonuçta forumda kullanan arkadaşlar var bu markanın maşalarını. Onlar da bütçe, fırsat, bisikletin üzerinde gelmesi gibi değişik sebeplerle bu maşanın sahibi olmuşlar. Maşa sektöründe rakipleriyle kıyasta çok geride kalan bir marka deyip tatlıya bağlayalım. Bu arada maşanın modeli platinium değil platinum. Platinium da olsa farketmez. Sonuçta Platin altından daha değerli. "Platinium değil isterse elmas olsun." diyebiliriz...

4. M.Fatih Ertürk

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    peki bunun rebound vidası nereden bulunur nette yok da ?

5. Yunus Emree

Yunus Emree Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletleriniz güzel Allah nazardan korusun ama herkes Rock Shox, DT SWISS gibi markaların üst seviyelerine ulaşamıyor. Bu şekilde maşa değil isterse altın olsun deyiminiz çok yanlış bence.

Ahmet Faruk Eğit bunu beğendi.
  6. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Mesajimi biraz dikkatli okursan ben kendim icin konustum ve baskalari icin de iyi olabilir demistim. Ben kendim icin herhalde istedigimi konusa bilirim, benim icin iyi degilse iyidegildir ve birisi nasildir diye fikir istiyorsa ben de fikrimi yazarim. O kisiye hosuma gitmeyen birseyi iyi diye tanitsam herhalde iyi olmazdi cünkü herkes iyi diyecekse neden fikir istiyorki.

7. Yunus Emree

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Konuyu sadece size sorsa benim için maşa değil demeniz kimseyi ilgilendirmezdi. Foruma sorulduğu için benim için demenizi(hele kullandığı malzemeler üst seviye iken) biraz görgüsüzlük olarak algıladığım için oraya takıldım.
    Önce kötüleyip sonra beğenen alabilir demeniz o modelden soğutabilir, daha iyisini aldırmaya itebilir.

8. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tamam yunus sen iyi olda ben görgüsüz olayim.
    1. Ben bir defa keni bisikletlerimde yada üzerindeki parcalardan birsey demedim.
    2. RST masadan soru sorulmus ve buda tüm foruma ama hicbir yerde murat icin gecerli degildir yazisi okumadim.
    3. bütün foruma soruldugu icin benim de görüslerimi yazabilirim. (iyi veya kötü)
    4. Ben önce kötüleyip sonra begenen alabilir diye nerede yazmisim, lutfen kopylayip gösterebilirmisin. Ben sadece benim icin kötü ama baskalari icin iyi olabilir dedim.
    5. Simdi beni burada görgüzüzlügüm nerede?

katran bunu beğendi.
  9. Yunus Emree

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1. 4
    2. Konu sizin için geçerli değildir felan değil, ilk başta marka hakkında kötüleyici konuşmanız
    3. Yazabilirsin ama daha iyisini veya fiyat performans olarak başka modellerden de örnek verebilirsiniz. Ben kullanmış olduğunuzu düşünmüyorum bile, eğer kullanıp da kötü diyorsanız konu kapanabilir.
    4. "Ama bu demek degilki baskalari icin kötüdür, tabiki begenenler de vardir." Buradan rahatlıkla beğenen alır anlamı çıkıyor. Çıkmıyorsa beğenen niye almasın ki? Niye kötü ama?
    5. Ben size görgüsüzsünüz demedim özür dilerim. Benim belirttiğim nokta siz üst seviye malzemeleri kullanırken, durumu rstlere yetenler varken benim için isterse altın olsun demeniz.

10. Yunus Emree

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1. 4
    2. Konu sizin için geçerli değildir felan değil, ilk başta marka hakkında kötüleyici konuşmanız
    3. Yazabilirsin ama daha iyisini veya fiyat performans olarak başka modellerden de örnek verebilirsiniz. Ben kullanmış olduğunuzu düşünmüyorum bile, eğer kullanıp da kötü diyorsanız konu kapanabilir.
    4. "Ama bu demek degilki baskalari icin kötüdür, tabiki begenenler de vardir." Buradan rahatlıkla beğenen alır anlamı çıkıyor. Çıkmıyorsa beğenen niye almasın ki? Niye kötü ama?
    5. Ben size görgüsüzsünüz demedim özür dilerim. Benim belirttiğim nokta siz üst seviye malzemeleri kullanırken, durumu rstlere yetenler varken benim için isterse altın olsun demeniz.

11. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    RST first platinum'u kullanıyorum xcr(2008), reba team(2007), epicon(2011), axon(2011) kullandım fiyat aralığı axon ile aynı olduğundan axon ile karşılaştırma yaparsam şuan 2012 rst first platinum kullanıyorum.Rebound Tepkileri axon'a göre çok daha tatmin edici.Aynı şeyi axon kullanan arkadaşımda söylüyor sadece ben değil.Rst kötü maşa yapmıyor aslında üst seviyelerinde ama diğer markalara göre geride kaldığı çok doğru bizim türkiyede rst'nin genelde alt modelleri geliyor ve kullanılıyor mesela şuan TR'de bulunmayan champ modeli var çok iyi olduğunu söylüyorlar tepkilerinin. Bakımını bu hafta sonu yapacağım rebound yağını 3w motul ile değiştireceğim.Resimlerini paylaşırım seninle. o ringlerinde sorun var ise sanayide contacılarda rahatca bulabilirsin. İmzamda özellikleri yazan bisikletimde kullanıyorum maşayı genel olarak memnunum.Fakat renk uyumundan ve diğer parçalara göre model yılı eski kaldığından 2014 manitou R7 pro'ya geçmeyi düşünüyorum. Eğer bir parçanın performansını merak ediyorsan kesinlikle türkiyede cevabını arama yabancı dilin varsa yurt dışı forumları kurcala çok daha tarafsız ve doğru bilgi bulabilirsin.Şu ana kadar hep o şekilde yaptım ve fiyat performans dengesini kurarak çok güzel bir bisiklet topladım.

12. Kir-pi

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Eskişehirde 3w amortisör yağı kalmadığından internetten sipariş verdim artık ne zaman gelirse bakımını ozaman yapacağım.

13. M.Fatih Ertürk

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rica etsem amartisör yahı link atabilirmisiniz bide geldi ise resmini
    Beyler yaşıyorsam şuan rst fist sayesinde
    Yaylanması dehsett
    Temizini bulursanız alınn

14. Kir-pi

Bisiklet: