rst first ile rst air arasındaki fark

1brah1mmm

Daimi Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
rst first ile rst air arasında ne gibi farklılıklar var.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Hic bir fark yok cünkü ikiside ayni masa oluyor. RST Markasi oluyor, First modeli oluyor ve air de havali oldugunu gösteriyor.

http://img35.imageshack.us/img35/2100/m74m.jpg

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
first yaylı air havalı, air daha hafif

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Genar Batur
Gercekten ayri masalarmi, simdi merak ettim gercekten. Bana bir tane link first den birtane de air'den verebilirmisin.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Tüm First'ler havalıdır. Kendi içlerinde ayrılır daha sonra. 30-15, 32 ve Platinium olarak. Yağlı&yaylı RST maşalar; Omega, Blaze ve Gila serileridir. Kısacası first kelimesi geçiyorsa zaten havalı olarak düşünülebilir...

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Halil EROĞLU
Halil ben de böyle biliyordum onun icin yukarida da yazmistim aynisini ve göstermek icin fotograf bile yüklemistim. Gördügün gibi bu durum degismis, first sadece yayli model olmus ve air de sadece havali model olmus. Arkadasdan bu modeller icin linkler istedim, gercekten merak ettim dedigi masalar nasil bir se diye. :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@murat cömez

Ne kastettiğinizi okur okumaz anladım zaten. Ben arkadaşa ithafen yazdım o mesajı...

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
güncel rst first modellerinin hepsi havalı ancak önceki seri first modelinin normali yaylı air modeli de adından anlaşılacağı gibi yaylı idi. kendi bisikletimde de kullandğm bir modeldi. ayrca omega modelinin havalı versiyonları mevcuttur.

Fatih Toraman

Forum Demirbaşı
Tepki
744
İsim
Fatih
Bisiklet
Amoeba
Rst first plantium maşa sizce nasıldır? tavsiye eder misiniz?

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Genar Batur
Varsa bir link, kaynak first için paylaş biz de öğrenelim. Ayrıca ben omeganın havalısı yoktur demedim. Konumuz first modeli olmasına rağmen şu an kullanılan rst yaylı maşa modellerini sıralarken omegadan da bahsettim. Bu havalısı yoktur anlamına gelmez. Ayrıca yine de yok diyebilirim; çünkü omeganın havalı modelinin üretim yılı 2005'tir. Yani 8-9 sene önceki teknolojiyle üretilmiş tedavülde olmayan bir ürün. Bundan bahsetmeye gerek yok. Yaylı first linki bekliyorum...

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Genar Batur

Bence siz air olayini karistirdiniz. Air modeli de adindan anlasilacagigi gibi yayli idi demissiniz ama yayla air'nin ne alakasi var ben air denince yay degilde hava anliyorum. Bir masa ya yaylidir yada havalidir...
Ben de bir link bekliyorum... Söylemekle olmuyor birsey söyleniyorsaniz gösterin biz de bilelim ve ögrenelim.

@Fatih Toraman
RST genel olarak nasildir? Söyle cevap vermek istiyorum. "BERBAT" ben olsam almazdim ve önermem de. Buna suntour ve zoom da dahildir. Onlarin fiyat sinifinda RS buluna bilir alt seviye olur ama onlardan yine de iyi olur.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Murat abimin de söylediği gibi RST First ve RST Air diye ayrı iki model yoktur RST First Air diye bir model vardır. (2013 Merida TFS 500 modelinde kullanıldı.)
Konuya gelecek olursak her işin bir profesyoneli, eskisi, en iyisi vs. vardır. Bu işin uzmanı RockShox'dır bana göre. Bu seneki bir çok orta seviye modellerde XC32 havalı maşa mevcut geçen sene de benim denemişliğim var güzeldir, rahattır.

1brah1mmm

Daimi Üye
Tepki
18
Bisiklet
Merida
bugun maşayı almaya gittiğimde iki maşada vardı rst firs ve rst air ikiside havalı ama birisi 550tl iken diğeri 350tl di.
rst air yazan maşa 2008 üretimi olduğu için sadece rst air yazılmış ve arka kısmında bulunan etikette rst air titan yazıyordu

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@İbrahim KILIÇ

Havalı alacaksanız (link) bu Türkiye'de peynir ekmek gibi gidiyor:D Olmadı Erdoğanlar bisikletin sitesinden maşa bakın bazılarının fiyatları iyi ama biraz eski model.

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar bir anlam karmaşası olmuş, dedimki güncel rst first maşaların hepsi havalı doğru, ancak şuandaki rst first serisinden önce de rst first serisi vardı, bu seride "first" yaylı "first air" havalı idi.
(link)
linkde soldaki maşa yaylı sağdaki maşa ise havalıdır
eğer alacağınız maaşa bu seri rst first ise bilmenizde fayda var.
not : air modeli yaylı derken karıştırmışım haklısınız havalı demem gerekiyordu.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bana fotoğraftaki iki maşa da aynı gibi geldi. Yani ikisi de first havalı maşa ve siyah ve beyaz farkı var sadece. Alttaki mavi kısma ve boru rengine dikkat edin. Bir de RST'nin diğer tüm yaylı modellerinin boru rengine bakın bakalım...

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
arkadaşım rst first maşanın havalı olanınıda yaylı olanınıda kullandım daha ne söyleyim...

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Tamam öyle diyorsan öyle olsun. Kimsenin kimseyi ikna etme zorunluluğu yok. Her iki taraf için de geçerli. İyi forumlar size...

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Linkdeki iki masa da halilin dedigi gibi aynidir sadece beyaz ve siyah rengi göstermek istiyor. Farkindaysaniz ikisinin köprüsün de air yaziyor. Neyse sizin dediginiz gibi olsun ama yine de RST den uzak durulsun bence.