Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rst blaze ml ve rl arasında farklar ve özellikler ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yagmurenes1 tarafından paylaşıldı.

1. Yagmurenes1

Yagmurenes1 Yeni Üye

Adı:
    Enes isikgoz
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba arkadaşalar dün yeni bisikletim sedona 910' kavuştum. 3 sorum olacak
    1. maşası rst blaze ml sitede yazan bu ama hiçbiryerde bununla ilgili bir yazı yok acaba "ml" mi "rl" modeli mi iyidir?
    2. bisikleti kendim topladım arka tekerde az yalnız ön teker acayip derece akort ayarı bozuk bu sıfır bisikletlerde normal midir yoksa tekerlerlerin havası çok çok az şişirince kendine gelir mi?
    3. maşa üzerindeki kilik mekanizması düğmesi haricinde sol tarafındaki + - li olan ayar vidası nedir( aşağıda fotoğrafta dediğim ayar vidası mevcut) Ahtz5BiqIAhYNr-OSUuuvp-vTibv6gdgYovKBdEAq4Xh.jpg AlCnn5ZAjXjYZWb592HkS6MNy5WN70Ybam9zyNHIrrcj.jpg
    saygılar:)

2. Uğur Sabuncu

Uğur Sabuncu Forum Demirbaşı

Adı:
    Uğur Sabuncu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    1- ML = Mekanik yani elle kilitleme RL = Gidondan kilitleme iyi kötü ayrımı yapılmaz ama mekanik kilitlemeli bir maşayı sürüş sırasında açıp kapamanız pek uygun olmaz gidondan kilitleme zaman kaybı konusunda bir avantaj sağladığı aşikar.
    2-0 kutusundan çıkan bisikletlerde bazen ufak akort problemleri çıkabiliyor bunun dışında lastiklerinizin havası az olabilir yada tam oturmamış olabilir kenarlarını sabunlu su sürüp hava basabilirsiniz ama bahsettiğiniz kadar büyük olmaması lazım eğer kutusu kargo sırasında bir darbe almadıysa.Keşke bisikletçide kurdursaydınız çünkü kendiniz kurduğunuz için garanti dışı olduğunu söyleyebilirler yada sizden ücret talep edebilirler.
    3-Preload = Ön yükleme denilen ayardır - taraf ortalama 50 kg + taraf 100 kg yaklaşık olarak düşünürseniz kilonuza uygun ön yükleme ayarı yapmanız içindir.Yani bisiklet üzerineyken maşanın ne kadar içeride olduğunu belirleyen ayardır kilo ile doğru orantılı olarak arttırınız yada ortalarda bırakın.

Yunus M. bunu beğendi.
  3. Yagmurenes1

Yagmurenes1 Yeni Üye

Adı:
    Enes isikgoz
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam çok teşekkür ederim cevap için bulunduğum ilçede sedona yetkili servisi olmadığı için kendim kurulum yapmak istedim yoksa zaten onlara yaptırırdım. açıkcası bir bisikletçi var burada ona da pek güvenemediğim için kurulumu ona da yaptırmak istemedim artık bi tek akort kaldı onada mecburen bisikletçiye gideceğiz yardımların için teşekkürler hocam.
    şimdi preload ayarı geldiğinde eksinin sonundaydı ben 60 kiloyum nakadar artırmam gerekli kusuruma bakmayın bu ilk mtb hatta ilk bisikletim :)

4. Uğur Sabuncu

Uğur Sabuncu Forum Demirbaşı

Adı:
    Uğur Sabuncu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    2 veya 2.5 tur çevirin yeterli.Eğer üzerine bindiğinizde çok fazla içeri giriyorsa arttırmaya devam edin 1 ile 1.5 cm içeri girmesi yeterli

Yunus M. bunu beğendi.