Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

RR 8.3

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında mehmet.ali tarafından paylaşıldı.

1. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Eveet 100. Km'nin şerefine bisikleti güzelce yıkayıp ve yağladım ve konuyu açmayı, bisiklet hakkında kısaca deneyimlerimi ve görüşlerimi yazmak istedim.

Bisiklet xl kadro ve üzerindeki wellgo platform pedallar, xlc pompa, sigma 16.12 cad, matara kafesi ile birlikte 12.3 kg geliyor.

Özellikleri decathlon web sitesinde yazıyor yinede yazmak gerekirse;

B'twin 3 kez dipçiklenmiş ömür boyu garantili alüminyum kadro, gidon ve gidon boğazı,
    Manitou Marvel pro 100mm maşa,
    Mavic crossride janlar,
    Avid DB3 Hidrolik disk fren,
    Sram S1000 44-33-22T aynakol,
    Sram X9 type 2.1 10 vites arka aktarıcı,
    Geri kalan Aktarım sisteminin tamamı X7 3x10.

15 - 16 Yıl önce kullandığım Bianchi snake model bisikletimi saymazsak bu benim ilk dağ bisikletim, bu yüzden diğer sistemler ve kadrolar hakkında kıyaslama yapamayacağım.

Yol bisikletinden MTB'ye geçen nadir insanlardanım :) Geçiş için bir çok sebebim var. Bunlardan başlıcaları;
    - Yol bisikletinin %98 trafikte kullanmanın gerekliliği.
    - Yol bisikletinin gerektirdiği bazı şeyleri karşılayamama. Misal, göbek, tayt, spd pedal, vs. vs. Eğer bunları becerebilseydim belkide geçmeyebilirdim MTB'ye.
    - 2.5 Yaşındaki çocuğum tam bir bisiklet delisi ve birlikte sürmek istiyor. Doğal olarak yol bisikletiyle onun kullanması gereken yerlerde kullanamamak.

Konu uzar gider en iyisi burada bitirmek. :D

B'twin forumda bazı kişilerce market bisikleti olarak algılanmakta olsada kullandığım bu kısa süre zarfında beni hiç üzmedi.

Sağlam ve pro. Bir görüntüye sahip.
    Jantlar akıcılıkta bana eski bisikletimden daha iyi geldi. Onda Shimano rs11 vardı boşta çevirdiğimde çok çok uzun süreler dönebiliyor. Yolda ise tabiki lastiğin etkisiyle yol bisikletiyle kıyaslanamaz bile. Yinede dediğim gibi ilk bisikletim olması sebebiyle forumda okuduğum kadar yavaş ve yorucu bir bisiklet değil. Çok çok uzun turlar yapmamakla birlikte şunu söylemek isterim. Yol bisikletiyle ne kadar yoruluyorsam bununla da o kadar yoruluyorum.

Bisikletin en sevdiğim yeri maşası çok kararında çalışıyor ve arazide kollarım hiç sallanmıyor, otobüs gibi tıs tıs gezmek çok hoşuma gitti :D

Sram setis shimano tarafında sadece 105 ve sora ile kıyaslayabilirim. Soraya göre çok az daha sesli 105'e göre baya baya sesli çalışan bir sistem. Ama vites geçişleri kusursuz anında tepki veriyor. Sramda en sevdiğim şey arka aktarıcı kolundaki kilit. Yok böyle bir kolaylık, çok güzel düşünülmüş.

Şimdilik deneyimlerim bu kadar devamını inşallah 500. Km'de yazarım.

Bu arada mesai bitti, yazdıklarım kaybolmasın diye sadece 1 yeni ve birkaç eski fotoğraf yükleyeceğim detay fotoğrafları yarına inşallah :)

2. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Söz verdiğim gibi yeni fotoğraflar burada :D

DSC_9106.jpg

DSC_9116.jpg

DSC_9098.jpg

DSC_9124.jpg

DSC_9123.jpg

DSC_9122.jpg

DSC_9120.jpg

DSC_9119.jpg

DSC_9115.jpg

DSC_9113.jpg

DSC_9111.jpg

DSC_9094.jpg

vitalx, QEXEC, Deniz A ve 2 kişi daha bunu beğendi.