Rr 520 ile uzun yol-tur yapılabilir mi? satmalı mıyım?

byhsyn34

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Hüseyin I
Bisiklet
Salcano
Merhabalar RR520 dağ bisikletim var. Hidrolik frene sahip olması beni korkutuyor. Istanbul dan Ege Akdenizi gezmek istiyorum. Satıp üzerine para ekleyip Sedona 410 alabilirim fakat gönlüm RR'dan yana, acera ve sağlam kadrosu jant tellerinin kısalığı dayanıklılığı daha da Rr ye yanaştırıyor
Siz ne dersinniz?

• Beğen
Tepkiler: Literary
Scudo

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
Bence yapilir lastikleri falan da inceltirsen iyi olur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Elinde sedona 410 bisikletten kat ve kat üstün bisiklet var.
Hem sağlamlık, hem donanım olarak.
sadece lastiklerini 1.75 dişsiz lastikle değiştir dünyayı dolaş.sadece tamir hakkında bilgi edin ve yanında tamir seti tarzı alet edevat olsun. yeden iç ve dış lastik olsun. elindeki bisikletin kıymetini bil. güzel bisiklettir, Decathlon kurumsal firmadır.

@byhsyn34

Burak Boralılar

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Burak B.
Bisiklet
Kron
Hidrolik fren sistemi olması neden korkutuyor seni?

• Beğen
Tepkiler: Helen

altughansinan

Aktif Üye
Tepki
327
İsim
Altuğhan Sinan Aydınoğlu
Bisiklet
Salcano
Yapmak istedikten sonra her türlü yapılır diye düşünüyorum. Bizler fazla takığız bu tür şeylere. Tura çıkılacaksa illa tur bisikleti olsun kafasındayız ama bence çok da gerekli değil. Artıları olacak mı elbette. Dağ bisikletinin eksileri olacak mı orası da tartışılır. Ama bana sorarsanız lastikleri biraz daha asfalta uygun şekilde değiştirdiğiniz takdirde mis gibi olacaktır. Ben de önümüzdeki yaz için çok da uzun olmayan bi tur düşünüyorum ve dağ bisikleti kullanıcısıyım. Yeni bisiklet için ekleyeceğiniz parayla tur ekipmanınızı oluşturun bence.

• Beğen
Tepkiler: Helen ve The UGUR

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arabalarda Kampana fren kalmadı. hepsi hidrolik fren. aslında sormak lazım üreticilere şu v-fren niye üretiliyor, hidroliklerde neden standartlaşmıyor.ve basitleşmiyor?

hidrolik fren ile korkmadan yola çık ( bakımlarını iyice yaptırdıktan sonra ) çekinmene gerek yok.

byhsyn34

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Hüseyin I
Bisiklet
Salcano
Hidrolik patlaması yolda sıkıntı... geçen hafta arkadaşımın yağı sızıyordu.
Yolda tek ön fren ile geldi ki bakımı da zor o yüzden diyordum.
1-2 yorum daha alırsam problem kalmayacak teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Literary

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@byhsyn34 Elindeki kadro çok sağlam bir kadro, özellikle sedona410 dansa bu kadro çok daha iyi kanaatimce...Lastiklerini değiştirmen gerekir, daha ince patlamaya karşı daha dayanıklı bir de hidrolik disk fren konusunda evet arıza yapması durumunda ani müdahelelerde biraz sıkıntılı gibi olsa da tur öncesi tüm kontrolleri yapılıp sızdırma varsa önlenirse kolay kolay arıza yapmayacaktır ki en öne çıkan özelliği bu frenlerin kapalı hücre olması hocam...

altughansinan

Aktif Üye
Tepki
327
İsim
Altuğhan Sinan Aydınoğlu
Bisiklet
Salcano
Bakımlarını güvenilir sağlam bir yerde yaptırdıktan ve sağlam şekilde çalıştığından emin olduktan sonra korkmanıza gerek yok bence. Zaten bahsettiğiniz tur kısa bir tur değil. İstanbul'dan başlayıp Akdeniz'e kadar gelmeyi planlıyorsunuz kıyıdan. Her türlü bütün bakımları yaptıracaksınız yola çıkmadan. Ben sıkıntı olmayacağı kanaaitindeyim. Bir de zaman var mı tur için. Mesela yazadan bahsediyorsanız bu kadar zamanda bi kit alıp fren ayarlarını ve bakımlarını yapabilecek hale bile gelebilirsiniz ki bu durum yolda fren açısından sizi korkutan noktaları tamamen ortadan kaldırır. @byhsyn34

• Beğen
Tepkiler: Burak Boralılar

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@byhsyn34 bir arkadaşım istanbul çanakkale turu yaptı hidrolik fren ile herhangi bir sorun yasamadı.