Rotorlardaki Pas

Umut Akcan

Üye
Tepki
2
Bisikletimi geçen yazdan beri kullanmamıştım.Rotorlarımın bazı yerlerinde pas lekeleri var.Rotorlara, içinde yağ olduğu için pas sökücü kullanılmayacağını biliyorum.Peki ne yapmam gerekir?

Teşekkürler...

Scudo
Tepki
9
balata sıpreylerı var 10 tl civarında onları kullanabılırsın. birde zımpara atabılırsın .

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Rotor ömürlük birşey değildir.Hiçbirşey yapmana gerek yok.Yapsanda aynı yerden yine paslanacaktır.

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Rotor veya herhangi bir parça tabii ki ömürlük değiller.İnsan bile belirli bir süreden sonra stop ediyor.Fakat bu şu anlama gelmiyor"nasıl gidiyorsa öyle bırak".Siz madem bisikletinizi bir süre kullanmamışsınız,o zaman rotorlar gibi bazı parçalarınızın yağlandıktan sonra çalışmaya ihtiyaçları var.Şunu unutmayın"işleyen demir,paslanmaz".Yapacağınız hafifiten yağ sürmek ve bisikletinizi normal derecede kullanmak.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ilkcan çağdaş

Öylesine gezerken gördüm de... Yukarıda arkadaşın dediğini yapmayın yazık olur...

Kullanmayacaksanız bile rotorlarına yağ sürmeyin, bırakın dursun. Belki bilmeyenlere vardır diye yazayım, pasta bir nevi koruyucu tabakadır. paslı kullanmayacağınız demirleri çokta kurcalamadan bırakın. Kullanacağınız zaman paslarını temizlersiniz.