Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rotor Yamukluğu ( bir sorum Olacak ?)

Konu, 'Frenler' kısmında Hasan ÖĞÜT tarafından paylaşıldı.

1. Hasan ÖĞÜT

Hasan ÖĞÜT Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    merhabalar..Bir sorum olacak ,
    6 vidalı rotorlarımın her ikisi de hafiften yamuldu ve bu tekerin dönüşünü yavaslatıyor.buna çözümünüz var mı. ? imkanlarım yenisini alacak kadar yok (suanlık)..
    bana yardım eder misiniz.
    bu konudaki fikirlere çok ihtiyacım var .

simdiden tesekkür ettim
    İyi forumlar.

huseyinnnogut@hotmail.com

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    iki mermer arasına sıkıştırıp uzerınden araba ıle gecerek duzeltenlerı okudum forumda bir dene bence olmaz ıse sanayide tornacılarda pres ler mevcut onlarda duzelmeme şansı yok dıye dusunuyorum.

Hasan ÖĞÜT bunu beğendi.
  3. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    yamuk yeri kurbacık ile düzeltebilirsiniz tornacıya gitmeyin preslenme yapıldığında rotorun ömrünü kısaltırsınız.

Hasan ÖĞÜT bunu beğendi.
  4. fatih çifçi

fatih çifçi Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ben şu şekilde uğraştım ve başardım.Teker dönüş esnasında balataya değme noktasını belirleyip küçük bir ingiliz anahtarıya rotoru sabırla ve küçük bi kuvvetle bükmek aynı zamanda sadece rotorun yamukluğuyla değil kaliperinde ince ayarlanacak durumları oluyor onuda yerinden gerekirse söküp veya gevşeltip hafifçe rotora göre ayarlamak gerekebilir.tabi bunları söylereken pistonların temizliği ve hidroliğin pistonları itme kuvvetinin ve pistonların güzel çalıştığını varsayıyoruz.tabiki bu söylediğim olay rotordaki hafif yamuklukla ilgili normalde kolay bi durum değil.Tekeri döndürdüğün zaman rotorun iki yanındaki eşit boşluğu görmen lazım istersen altına beyaz bir kağıt koy daha rahat görürsünüz.o boşluğun eşit olması ve pistonların eşit kuvvetle basması gerekir.iyi uğraşlar...

Hasan ÖĞÜT bunu beğendi.
  5. Ozan Akçay

Ozan Akçay Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yaklaşık 3 yıldır XT fren kullanıyorum.Bu süre zarfında rotorum defalarca yamuldu, her seferinde elimle düzelttim.Şu an ip gibi rotorum.Gene bozulunca gene elimle düzelteceğim.Rotoru yamulduğu yönün aksine elinizle uygun güçle ittirmeniz yeterli.

6. Hasan ÖĞÜT

Hasan ÖĞÜT Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    çok çok sağolun...tornacı abim var .. o da dedi ki " taşlanırsa incelir.." ben de uygun görmedim..düz bi zemine koyup düzeltmeyi düsünüyorum.Fakat tam düzlüğün ve nereden yamuldu ayarlama sansını nasıl Elde edeceğim.

7. Hasan ÖĞÜT

Hasan ÖĞÜT Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    çok çok sağolun...tornacı abim var .. o da dedi ki " taşlanırsa incelir..verim alamazsın. " ben de uygun görmedim..düz bi zemine koyup düzeltmeyi düsünüyorum.Fakat o düzlüğü nasıl temin edebilirim.. + olarak yamuklugu da çekiç Falan kullansam uygun olur mu..pense kurbacık falan.

saygılar.

8. Ozan Akçay

Ozan Akçay Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bence çekiç, pense, kurbacık kullanmayın, bana kalırsa rotoru sökmenize dahi gerek yok.Sürten yeri aksi yöne doğru yeterli güçle ittirmeniz sorunu çözebilir.

Hasan ÖĞÜT ve Mehmet Akif MALKOC bunu beğendi.
  9. Mehmet Akif MALKOC

Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende öyle yapıyorum valla..Düzeliyor..Yekpare rotorların hepsinde yamulma sorunu var..iki parçalı rotorlarda bu sorun çok yüksek oranda kalkıyor..

Hasan ÖĞÜT bunu beğendi.
  10. Hasan ÖĞÜT

Hasan ÖĞÜT Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:

tamam sağolun..öle bir denerim.Elimle yamulan tarafı yönüne Göre düzeltmeye çalışırım.şuanda zaten 2 rotoru söktüm düzeltcem diye.2 gün önce kadroyu kırmıştım.ikiye bölündü..Fren benim için başlı başına bir sorun oldu zaten...
    tesekkür ettim denicem. GEOTECH BOUNCER DIRT JUMP KADRO Alacağım deltadan.aldıktan sonra Yapacağım.:in: