Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

rotor temizliği?

Konu, 'Frenler' kısmında Cihan ÜRÜT tarafından paylaşıldı.

1. Cihan ÜRÜT

Cihan ÜRÜT Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,

Aldığım ikinci el rotorların üzerinde sürtünme kaynaklı siyahlıklar ve bazı yerlerinde sonradan temas ettiğini düşündüğüm yağa benzer lekeler var. rotorlarımı neyle temizleyebilirim temizlik ürünü olarak? elimde mevcut tiner var. acaba malzeme yapısına ve göbekteki plastik parçalara zarar verir mi?

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Rotorlarını önce pas giderisi sprey ile pas ve lekelerinden arındırıp daha sona da Alkol ile temizleyebilirsin kalıntılardan arındırmak için... Ama o siyahlıklar kolay kolay kaybolmuyor...

Siyahlıklar genelde metalik pad kullanımı sırasında rotoların 400 Santigratderece gibi yüksek sıcaklıklara çıkıp yanmasından oluyor.

Cihan ÜRÜT bunu beğendi.
  3. Cihan ÜRÜT

Cihan ÜRÜT Kıdemli Üye

Seviye:
    Kaliperlerde az da olsa çamur ve toz vardı. Onları ucu pamuklu çubuklarla ve sadece suyla temizledim. İçim rahat etsin diye balataları da değiştireceğim. Acaba hangi balatalardan almalıyım?

4. Alperen KIR

Alperen KIR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    würth parça ve balata temizleyici iyi gelebilir :) fakat içeriğini oku. maddede yağ içermiyorsa öyle kullan :)

5. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Üreticilerin çoğu temizlik için tıbbi alkol öneriyor... (izopropil alkol) Ben balata temizleyiciden de zarar görmedim... Isı sebebiyle oluşmuş renk değişimleri var ise, bildiğim kadarı ile, geri dönüşümsüzdür, hiç temizleyeceğim diye kasma zaten bir zararı da yok...