Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rotor boyama ve değişim ?

Konu, 'Frenler' kısmında Emre Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ;
    1-)isikletimın rotorlarını boyamak ıstıyorum oje veya sprey boya ıle kafama takıldı acaba boyarsam ısınması ne kadar artar ? Ön rotor 203 mm arka 160mm
    2-)Bisikletim trek fuel ex 6 elimde 180 lık rotor var şuankı arka rotorum 160 lık arkaya 180 lık taksam kadroyu yorarmı veya başka bir zararı olurmu ?

2. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Abim boyasan tutmaz buyuk ihtimal cunku surekli surtunme icinde pad lerin deydigi yer farkli renk rotor farkli bir renk daha kotu olur sanirim.Isinma konusuda kullandigin boyaya veya ojeye gore degisir.

3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba,

1.- Öncelikle diskleri boyamano tavsiye etmem, bir zarari olmaz ama baya atabilir.

2.- Treck fuel ex6 130mm-140mm oldugu icin bir enduruo bisikleti, ön diski neden 203mm olmasini gerek duydunuz. Ön masaniz 203mm disk icin uyumlumu, eger deyilse zarar verebilir. 203mm daha cok DH icindir. 180mm disk kadroyu yormaz ve zararda vermez, rahatlikla takabilirsiniz. Ben olsam sahsen 180mm diski öne takardim ve arkayi ya 160 birakirdim yada 180mm yapardim. Bu kadro icin en dogrusu budur.

4. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    eskı bisikletimde boyamıştım atma olmamıştı. sımdı bisikletimde sadece ısınma olurmu dıye dusundum bisikletin orjinalınde 180 mm rotor vardı ben kendım 203 yaptım frenleme performansını arttırmak ıcın