Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rotamızı Antalya'ya Çevirdik...

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında KevSerSeri tarafından paylaşıldı.

1. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba Pedal Dostları...

DİKKAT DİKKAT! DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN!

Size muhteşem bir organizasyondan bahsetmek istiyorum!

Nerdeyse 5 aydır dersanede yarıyıl tatilini bekleyen Kevser sonunda muradına kavuşuyor. Bu tatili en güzel şekilde nasıl değerlendirebilirim diye düşündüm ve sonunda Antalya'ya Ender Abim ve tayfası ile tanışmaya gitmekte, birlikte pedallamaya karar kıldım. Sağolsun Ender Abim de müsaitmiş. Buyrun ne demek dedi...:)

Sağolsun canım arkadaşlarım ve pedal dostlarım bu konuda da beni yalnız bırakmadı. Biz de varız Kevser dediler. Yani olayın özü Ankaralı bisikletçiler olarak Antalyalı bisikletseverlerle tanışmaya gidiyoruz. Ama bu demek değil ki sadece Ankara'dan katılım olcak. Bize zamanı uyan herkes başka şehirlerden mekana iştirak edebilir.

Gezi Tarihi : 2-3-4 Şubat

Ulaşım : Otobüse bisikletleri yükleyip gidicez.

En büyük faktör : Hava koşulları. ( Başka büyük bir sorun çıkmadığı taktirde turun iptal edilmesinin tek nedeni hava koşulları olacaktır.)

İkinci Faktör: Öğrencilerin para denkleştirme durumu...

Allah izin verir de nasip olursa Şubat'ın ilk haftası Antalya'dayız...

ihhi:) ahha:p ohho:D yuppi:eek: şuppi ;) olley

Not: Oha yani bir msj da bu kdr mı renk kullanılır diyenlere açıklama yapıyım. Benim renkli kişiliğimi yansıtıyor. Alışmaya çalışın ihhi.:D

2. fangornents

fangornents Aktif Üye

Seviye:
    Güzel plan, aklınıza sağlık :) aynı tarihlerde ben bi yerlerde kar üstünde kampta olacağım. Katılacak herkese iyi eğlenceler.

3. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Vayyy çok güzel ya keşke bizim dersanedeki hocalarda sizler gibi olsa ne kadar güzel olurdu...
    umarım herşey gönlünüzce olur...

4. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Birileri buraya mı geliyor :)
    yuppiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

gelin gelin gün değil saat sayacağız yeterki gelin ;)

biz bazı durumlardan dolayı bir yere çıkamıyoz bari sizler gelin
    ama yaza doğru ben ve ekipten birkaç kişi zincirlerimizi kıracaz nasip :)

çok sevindim bu habere...

irtibat için benide msn e ekleyebilirsiniz ;)

5. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Kevser,Ankara ailesi boş durmuyor.Ne bu güzel ortam böyle,il il memleketi keşfetmenin telaşını yaşıyorsunuz.Yüreklerinize saglık.Umarım tüm sorunlarınızı aşar bu güzel gezide varolursunuz.

Benim gönlüm Türkiyenin değişik noktalarında varolan ailelerimizin bir noktada birleşip kaynaşma şansına varolabilmesinde yatıyor.Umarım bu güzel düş'ümüzde birgün olur gerçekleşir.

'''Hayatı sevmek insanı sevmekten geçer.'''

6. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba

Geleceğinizi duyduğum için hemen cevap vermemiştim, ama gene dayanamadım yazıyorum. yarın ve önümüzdeki hafta başı sizler, nerede kalabilirsiniz diye bir araştırmaya gireceğim.
    İnşallah gelecek olanların sayısıda yavaş yavaş ortaya çıkar.
    Sanıyorum, kış aylarında olduğumuz için, kaleiçinde pansiyonlar çok uygun fiyatlara, müşteri alıyorlardır.
    Ama bakarsınız Antalya da, forumdan bisiklet sever arkadaşlarımız, başka çözümlerde sunabilirler. Her türlü teklif ve yardıma da açığız.

Birde resmi dairelerin misafirhaneleri var, uygun fiyata kalınıyorsa oralarada bakacağım.
    Aklıma gelmişken, Kevser sen öğretmendin, Antalya da çok büyük bir öğretmen evi var, nasıl kalınıyor bilmiyorum ama, senin bu konuda bilgin varsa orasıda olabilir.
    Nasılsa az bir vaktimiz var , şimdiden araştırmaya başlıyorum. Tabi Antalya daki arkadaşlarımdan da yardım bekliyorum. destek, fikir alınır.

Görüşmek üzere, hoşçakalın.

7. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:

Sağolasın Ender Abi tüm yardımların için. Ben öğretmenim ama özelde çalışıyorum o yüzden öğretmen evi bana uymaz. Hoş bana uysa bile o kadar kişiye uymaz... O yüzden ucuz pansiyonlar bizim için çok daha iyi olacaktır. Öğrenci çoğunluklu geleceğiz sanırım. Herkes için para 1. sorun, zamanı ayarlayabilmek ise 2. sorun. İnşallah bunları da şarız Abi. Forumdan sürekli takip ettiğimiz ekiple tanışmak bizim için büyük şeref olucak... ;)

Tabi ki Ercan ne demek seni eklerim msn'e. Ama sanırım bu ara sorun var. Ender Abi ile birbirimizi onayladığımız halde göremiyoruz. Olmadı burdan özel msjla veya cepten hallederiz. Oraya gelince seni es geçmeyiz merak etme...:D

İnşallah bu organizasyondan da alnımızın akıyla çıkarız Can Dede. İyi bir organizasyon yapmak gerçekten çok zor. Havaların da güzel gitmesi için dua edicez. Bu benim için bir hayaldi. Gerçekleşirse çok mutlu olucam ki arkadaşlarım da öyle olacaktır. Ortak noktamız bisikletken tanışmadığmız insanları sadece forumlardan görerek kanının ısınması, onlarla tanışmak istemek gerçekten çok güzel. Sana dünya diye bir şey yok. Burası da gerçek normal hayatımız da. Sonuçta her şey iç içe...

8. Erkut Yiğit

Erkut Yiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ankara ekibi olarak turlara devam ediyoruz. GÜnlük şehiriçi turların yanı sıra, ziyaret amaçlı olsun, tanışmak veya gezmek amaçlı olsun, il il dolaşacağız Türkiye'yi hayatımız elverdiğince.

Antalya'da görüşmek üzere...

9. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    kevser bende bu planı çok zamandır düşündüm ve herşeyi kendimce ayarlamıştım antalyaya gitmeyi fakat hava durumu yüzünden iptal etmiştim sende güzel düşünmüştün

10. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Allah versin gezin dolaşın. Bizde çalışmaya devam edelim. Gözümüz yokta içimiz gidiyo.. :D Ahh keşke iznim olsaydıda bende gelebilseydim Antalya'ya.
    Şimdiden bol eğlenceler sizlere...
    6'dan 7'ye benden bol bol selamlar.. ANKARA(6) ve ANTALYA(7) ekibine.. :D

Sevgiler...

11. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Herkese merhaba

Selam verenler , alan ve gönderenler çok yaşasın, bizdende herkese selamlar.

Antalya'ya gelmek isteyen arkadaşlarım. Bu gün küçük bir araştırma yaptım. Normal ucuz oteller 35 ytl, imiş, ama açıkcası daha pansiyon tipli otellere bakmadım. Önümüzdeki hafta onlarında fiyatlarını öğrenip bildireceğim.

Orman dairesi misafirhanesi dışardan, yani memuriyeti olmayanlar için kişi başı 25 ytl. imiş. Yanlız onunda kişi sayısı önemli imiş ve yaklaşık 1 hafta önceden yer ayrıltılması mecburmuş. Ayrıltılan yer, gel gelme ödenmek zorunda imiş.
    Gelemeyen olursa bile parası alınıyormuş.

Bunlar benim bu gün öğrendiklerim. Keşke benim evimde fazladan 1-2 oda olsaydı da, sizleri misafir edebilseydim. Ama o imkan yok.

Forumdan , Antalya'lı arkadaşlarımda, biraz fikir verseler.
    Yarın Antalya'da bir küçük gezimiz var, herkese ileteceğim bu gelişinizi, bakalım bir gelişme olacakmı.

Pazartesiden itibarende pansiyon tipli yerlere bakacağım. İnşallah uygun fiyatlı, kalacak bir yer buluruz.

Görüşmek üzere hoşçakalın.

12. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Eee yani sen de gelecek misin? Ürgüplü arkadaşları yanımızda görmek bizi onurlandırır İsmail. Hadi sen de kop gel... :D

Eyvallah Serkan sağol varol. Senin de selamlarını iletiriz elbet. İşte herkesin zamanı uysa da keşke bir şehir belirleyip binerce bisikletli bir araya gelebilsek. Ne güzel olur. Ancak kimi çalışıyor, kimi okuyor yani çoook zor bir durum... Neyse inşallah ilerde seninle de tanışmak nasip olur...

13. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Çok sağolasın Ender Abi. Bu fiyatlar öğrencilere tuzlu gelecektir. Daha uygun yerler bulabilirsek çok seviniriz. Hani kaç kişi kalırsan kal günlüğü atıyorum 20ytl olan yerler veya evler oluyor. Öyle bir şey bulabilirsek bizim için daha uygun olur... Yoksa çoğu kişi gelemez, biliyorum...

14. sercangedik

sercangedik Aktif Üye

Seviye:
    herkeze selamlar degısık bır ılde pedallamak her zaman guzel olmustur umarım antalyadada ole olacak hava bızı uzmeyecek kendınıze ıyı bakın pedalla kalın gorusmek uzere

15. Erkut Yiğit

Seviye:
    Ender Abi çok teşekkür ederiz ilgi ve yardımların için.

16. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar konaklama fiyatı belli oldu!..

Sağolsun Ender Abi ve tayfası günlerdir uğraşıyor. Sonunda öğrencilere göre hesaplı bir yer buldular. Kişi başı günlüğü 20 ytl. 2 gece kalacağımızı hesap edersek 40 ytl konaklamaya harcayacağımız para.

Bir de en önemli konu: Gidişimiz'in Akdeniz Üniversitesinin yarı yıl tatil sonuna denk gelmesi. Bu açıdan acil olarak sayımızı belirleyip biletleri almamız gerekiyor... Biletleri de toplu alırsak indirim yaptırabiliriz diye düşünüyorum...

Lütfen çabuk ve evet ben de varım şeklinde cevap verin! ;)

Arkadaşlar sadece Ankara değil bütün şehirlerden katılım bekliyoruz. Haydi Antalya'ya...

17. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar herkesi bekliyoruz Antalya'ya

Tatiliniz de gelin 2-3 günü de beraber pedallayalım
    tanışalım gezelim eğlenelimmm :)

haydi bekliyoruz tüm forumdan arkadaşlarımızı...

18. ceycey

ceycey Yeni Üye

Seviye:
    Herkese, tüm bisiklet sevenlere merhaba,

Burada antalya ekibi olarak, siz ankara ekibinin geleceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz ve umarsızca pedallı programlar yapıyoruz desem pek te yalan olmaz... :)

Hepinizi Orta Anadolu'dan Güney Anadolu'ya bekliyoruz...

Kesişmek ve Keşfetmek temennisiyle...

Sevgi-SİZ'le
    Ceyhun

DÜŞ-üncesiz olmayın...:)

19. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Herkese merhaba

Arkadaşlar Konaklama fiyatı değişti.

Şimdi eve girdim. sabah erkenden yayan yola düştüm. Antalya kazan, ben kepçe misali. Dolaşmadığım pansiyon kalmadı. İlk pansiyonda 20 ytl den 17.50 ytl ye düşünce bu iş olacak dedim.

Grubumuzdan Ertan Ünsomal telefon etti napıyorsun diye. Pansiyon arıyorum deyince, gel Burada da var dedi. Bende bisiklete atladım, bizim arapsuyu diye bildiğimiz mahalleye geldim. Dışardan gelenler için burası Konyaaltı plajlarının olduğu mahalledir.

2. pansiyonda fiyat, pazarlıklar sonucu ,gecelik, adam başı 10 YTL, yanlış okumadınız on yeni Türk lirasına düştü. Bize, gene yetmedi, bir tane daha deneme yaptık. Bir başkasına gittik, ama o 3 kişilik odayı 35 yt leden verdi , kalsın dedik. Bu 10 ytl. otel temiz bir yer aile oteli. O yöndende iyi.

Yanlız bulduğumuz otel ve pansiyonlarda sadece akşam yatma ve güneş varsa gün ısıdan sıcak su ile yıkanma var. Kahvaltı vsire yok. Ama temiz bir yer ve bu fiyat sadece kış için geçerli yoksa yaz için 35- 40 ytl imiş.
    Yani anlayacağınız aile pansiyonu. ama etrafında çay içilecek yerler var.

Benlik bu kadar kişi başı konaklama 10 YTL. gerisi gelmek isteyen arkadaşlara, kalmış.
    Sayımızı artık olgunlaştırabiliriz. 2-3-4- Şubatta gelmek isteyenler artık buradan organize olun derim.

Yurdun her yerinden Bisiklet Severi bekleriz. Fiyat herkes için geçerlidir. Antalya ya 2-3-4- Şubatta , Bisikletleriniz ile gezmeye, bekliyoruz.

Gelecek kişi sayısı belli olursada yeri ona göre tam olarak ayırtırım.

Selamlar, sevgiler gönderirim.
    Hoşçakalın.

Erkut Yiğit bunu beğendi.
  20. Erkut Yiğit

Seviye:
    Çok çok çokkk teşekkür ederiz Ender abi. Zahmet oldu sizlere de... :)

Şimdi Kevser'e benim şöyle bir önerim olacak. 4 güne çıkaralım mı? Yani 1-2-3-4?

İlk gün gider yavaş tempo şehir gezisi yaparız. İkinci gün kendi uzun turumuza çıkarız Antalya'dan müsait olan kişilerle. Hem şu küresel ısınmanın sonucu olan sıcak havaları değerlendirir denize de gireriz. 3 ve 4. günler zaten ekipçe hareket edilecek. Ne dersiniz katılan arkadaşlar?

Ender abi ve tüm Antalya ekibine teşekkür ederiz, saygılarımla...