Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

roller - trainer - spin bike

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Uğur Ece tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    roller mı trainer mı yoksa spin bike mı almalıyım?

trainer = tacx satori cycletrainer (168 €). tek değil set (mat, ön teker tutucu, dvd)
    https://www.bike24.net/1.php?conten...1;product=37814;backlink=108|1||240,245||||||

roller = tacx galaxia roller (179 €)
    https://www.bike24.net/1.php?conten...1;product=26217;backlink=108|1||240,245||||||
    ancak bunu alırsam mat ve ön teker standı da almam gerekiyor.
    mat (25 €)
    https://www.bike24.net/1.php?conten...1;product=10653;backlink=108|1||240,245||||||
    ön teker standı (31 €)
    https://www.bike24.net/1.php?conten...2;product=26807;backlink=108|1||240,245||||||
    yani roller toplamda 235 € ediyor. trainer la arasında 67 € fark var. 150 TL. az değil.

spin bike = altis hero spin bike. fiyatı 350 tl. bu alet türkiye'de. pazarlıkla 300 olur diye tahmin ediyorum.

yer sorunum yok (aslında var ama 1-2 aya kendi evime çıkıyorum ve bu dert ortadan kalkacak). sorduklarım şunlar;
    - sessizlik olarak hangisi en iyidir hangisi en kötüdür? (ev antrenman lastiği de alacağım aynı siteden, continental ya da tacx. trainer ve roller için lastik kısmında sıkıntı yok yani)
    - hangisi daha fazla ter attırır? kilo vermede hangisi daha etkilidir? (roller için, dengede durmaya çalışmaktan düzgün antrenman yapamadım gibi bir derdim olmayacak çünkü üstte de linkini verdim ön teker standı da alacağım roller olursa.
    - bir de şöyle bi durum var, bu üçlünün içinden iki tanesini de alabilirim. 2 tane olursa hangi ikisini önerirsiniz? spin bike ve trainer mantıksız olur, ikisi de bisiklet. spin bike & roller mı yoksa trainer & roller mı? hangisi daha mantıklı?

günlerdir araştırıyorum karar vermem gerek 21 yaşında 85 kiloyum, sadece araştırırken 1 kilo aldım :( ha bir de şunu belirteyim, kendimi zorlamayı severim bu konuda hiçbir problemim yok, vücudum da dayanıklıdır. içlerinden birisi için 'profesyonellere göre bu, bunu alma' falan derseniz diye belirttim. yardımcı olan olursa çok sevinirim gerçekten kararsızım.

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bunların içinden trainer derim ben. Spin bike bence gereksiz. Açılarını bisikletiniz ile aynı yapamayacağınız için bir işe yaramaz.

İdman yapmak için öncelikli olarak trainer.
    Eğer 2 tane alma şansınız varsa da trainer + roller derim ben. Ön teker standsız, canınız sıkıldığında yarım saat trainer'ın angarya işleriyle uğraşmadan evde pedal çevirmek için.

Fırat Dizman ve Uğur Ece bunu beğendi.
  3. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    roller olursa ön teker standsız mı olsun? dengede durmaktan adam gibi antrenman yapılamadığını okumuştum burda ve başka forumlarda falan. bir de spin bike ile ilgili dediğinizi anlayamadım açılarla ilgili dediğinizi.

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Trainer + Roller alacaksanız eğer, roller'ı sadece denge çalışmak için alın. O nedenle ön teker standı olmasın. Antrenman yapmak için zaten trainer gerekir. Roller yarış öncesi ısınma harici performansa etki eden bir şey değil.

Spin Bike ile ilgili konu da şu şekilde. Kullandığınız bisikletin kadro açıları var. Sele pozisyonu, şu bu her şeyi var. Sizin vücudunuz bu açılara, pozisyona alışıyor. Alacağınız bisiklette bu açıları bire bir kullanamayacağınız için aynı kasları çalıştıramayacaksınız. Size bir katkısı olmayacak kısacası yaptığınız idmanın.

5. Alperen KIR

Alperen KIR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eğer imkanınız var ise öncelikle roller ardından trainer almanızı öneririm. Neden derseniz; Roller da yapacağınız antrenman çeşidi dengede durma, bisikleti zıplatmama, bisiklet üzerinde ki pozisyon. Bunları rollerde geliştireceksiniz. Bir ayna karşısında kendinizi profesyonel bisikletçi gibi duruş pozisyonlarını oturtabilirsiniz. Ardından yola çıktığınızda hiç sorun yaşamayacaksınız.
    Trainer da ise güç çalışmak için gereklidir. Gücü rollerda çalışamazsınız denge ve pozisyonu da trainerda çalışamazsınız. Sizin için hangisi daha önemli gibi duruyorsa onu tavsiye ederim. Ama benim fikrim öncelikle roller ilerleyen zamanlarda trainer. ;)

Hoşçakalın.

Uğur Ece bunu beğendi.