Roller için Lastik Seçimi

UgurKuzey

Üye
Tepki
0
Merhabalar,
26" MTB bisikletim için uzun süredir asfaltta kullanmak üzere lastik arayışı içerisindeydim. Forumdaki araştırmalarıma göre; Schwalbe Marathon serisinden fiyat olarak bana uygun gelen Green Guard almaya karar vermiştim. Önümüz kış olduğu için ev içinde bisikleti kullanabileceğimiz roller sistemleri keşfettim. Roller için bisikletimin üzerinde bulunan dağ lastiği dişli olduğu için kullanımı zor olacaktı ve yeni lastik için Schwalbe yi almaya kesin gözüyle bakıyordum. Fakat roller sistemler bir süre sonra tekerleklerin dişli yapısına zarar verir ve tekerleği eskitir diye bir bilgi aldım. Lastikleri bu şekilde kullanıp yıpratmak istemiyorum, böyle bir durum var mıdır? Roller için slick lastik mi almam gerekicek? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Scudo

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisikletin görevi hem iş,spor,gezmek vs.Bisiklet için roller bence gereksiz.Fitness spor,koşu bantları daha iyi.Bisikletin özelliği kapalı alanlardan çıkmak,özgürlüğü tatmak,temiz hava almak gibi.Bisikleti kışında kullanıyorum.Sert havada bile,tabiki kalın lastik.Karlı havada bile biniyorum.Buzun üzerinden buzla dans ederek ilerlemek daha keyifli.Boş boş pedal çevirmek açıkcası hiç iyi değil.En azından dışarıda yürümek daha iyi bence.İnce slik lastikler daha iyi olur.Roller sistemi lastikten daha masraflı olmuyormu?Rubena,cst marka slick hesaplı lastik alabilrsin.

onthere

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Scott
Roller ve trainer'ların lastikleri çabuk yıprattığı doğru. Önerilen slick lastikler yada sadece trainer ve roller için üretilen dış lastikler mevcut. Ben tacx marka trainer ve aynı markanın 26*1.25 lastiğini kullanıyorum.hem daha az gürültülü hem de daha dayanıklı.

• Beğen
Tepkiler: Murat Bolel

IslakElliAsker

Aktif Üye
Tepki
268
İsim
Bilal
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eski lastik varsa onu kullanın yoksa ucuza naylon lastikler var alabilirsiniz.