Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rockshox Recon Silver Sertlik Ayarı

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Batuhan Tozun tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Tozun

Batuhan Tozun Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhabalar,
    Rockrider 8.1 kullanıyorum geçenlerde ufak bir kaza geçirdim. Kazadan sonra maşanın sol tarafında bulunan sertlik ayarı eskisinden daha fazla dönüyor. Eskiden 9 kere çevirebiliyordum fakat şimdi 18 19 kere çevriliyor ve hafifletirken bir yerden sonra vida yumuşuyor.
    Sorun şu ki sertlik ayarını ortada kullanıyordum. Ve şuanda en sert hali bile çok yumuşak geliyor daha doğrusu en sert halini hatırlayamıyorum sertlik ayarı yapılmıyor gibi sanki.
    Bulunduğum yerde mağaza yok ne yazık ki. Bu sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Açıkçası rockshox gibi bir markanın ufak bir düşüşte böyle bir sorun çıkartması garibime gitti.
    Teşekkür ediyorum şimdiden.

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sonucta bunuda allahin kulu ürettigi icin bozulmasi dogal birsey.

Sadece tahmin üzerine size masanin hatasini resimlerle beraber anlatmaya calisiyorum. Unutmayinki hic bir bozuklugu görmeden size kimse kesin bir cevap veremez.

Bu sizin masaniz... Resim üzerin de ne yapacaginiz yaziyor.

Bu resim de masanin icindeki mekanizmayi görüyorsunuz. Ok ile isaretledigim, yani yayin icindeki görünen parca sertlik ayarini yapiyor ve bozulunca yada yuvasindan cikinca bosa döner ve ayar yapmaz. Siz onu yerinden cikartin ve elinizle döndererek deneyin. Illaki nasil bir tepki verdigini görürsünüz. Tamir edebilirseniz iyi, edemesiniz ya bir anlayana göstermeniz gerekiyor yada yenisi almaniz gerekiyor.

Tekrar ediyorum bu sadece bir tahmin. Ama genellikle bu parca bozuluyor.

mariokaldato ve Berke bunu beğendi.
  3. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Benzer bir masayı kullanan birisi olarak Murat abinin tahminine katılıyorum. Mekanizmanın dişli sıyırması olasılığını değerlendirin. Yada yerinden çıkma olasılığını değerlendirin! Son olasılık ise sağ bacaktaki kilit mekanizmasının içinde bulunan yağ miktarı azaldıysa bütün yük sol bacağa biniyordur tasıma kapasitesi tek bacağa kaldığı ve tüm direnci o yay tek basına karşıladığı için masa yumusamiştir. Ancak öncelikli olarak sol bacaktaki sertlik atar bölümünü sökün. 26 lokma anahtar varsa daha rahat sökersiniz. Kolay gelsin

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

mariokaldato bunu beğendi.