RockShox Psylo YARDIM....

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
şimdi dalga geçtiğimi zannetme ama antalyada bizim eski sanayide gerçekten parçacıda titanyum allen civatadan tut o ring lere kadar hepsi mevcut.

cüzi fiatlarda alınabilir.para bile sayılmaz 6 tane titanyum 6 lık allen vivatayı 75 kuruşa aldım. origler de toplasan 2-3 bilemedin taş çatlasın 5 ytl .tutmaz

sadece yağ 1t liği 25ytl ,le 30 ytl arasında ama yağın hepsini kullanycaksın zaten.açık bulamazsan alırsın1 lt lik ömür boyu kullanırsın.20 ytl falan da en fazla dağıtıp toplamasına verirsin.tutmaz bile.

max toplam 50 ytl bulmaz.açık yağ bulursan iyi birisine yaptırırsan 30 ytl falan tutar.ben geçen sene 15 ytl vermiştim.sadece ğyağ eklendi o ringler değişti .korkulacak bişey yok aslında.kolay gelsin

Scudo

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Arkadaşlar Rock Shox'un Duke ve Psylo modellerinde yağ eksilmesi genel bir problem. Duke'te özellikle bu yağ eksiltmesi üzerine bizim dükkanda oldukça kapsamlı bir araştırma yaptık. Tüm amortisörü dağattık ve aslında tüm problemin bizim bilgi eksikliğimizden kaynaklandığını anladık. Tabi bunu anlayana kadarda her tarafımız yağ oldu. Sonuç ise şu : Tüm o ringler hangisi olursa olsun yüksek basınçta çok ufakta olsa yağ kaçırıyor. Özellikle LockOut durumunda. Kaçan yağ dışarı çıkmıyor ve amortisörün alt rebound ayar vidasına yakın bir yerde toplanıyor. LockOut için kullanılan hidrolik haznesinin çok az miktarlarda olması sebebi ile çok az bir kaçırma LockOut'ta tahmin ettiğimizden çok daha fazla bir boşluğa yol açıyor. Aynı durum Psylo içinde geçerli. Ama herkesin bilmesi gereken ayrıca çok önemli bir durum daha var ki buda RockShox'un kendi kitapçığında yazdığı bakım süreleri. Hepsinin tam bakım süreleri aklımda yok şu an ama belli bir kullanım saatinden sonra amortisörü komple dağatıp gerekli temizlikleri yapıp tekrar toplamak gerek. Bunu yapmazsanız amortisörden istediğiniz verimi alamazsınız.

Ayrıca eksilen yağı tamamlamak bir çözüm ama bunun içinde Psylo, Duke, Reba veya Sid için yağ ekleme prosedürleri biraz farklı ve 0 LockOut için amortisörün komple sökülüp uygun miktarda yağ doldurulması daha doğru olur.

Ayrıca bildiğim kadarıyla 7,5 w lık hidrolik yağ diye bir yağ piyasada satılmıyor. Karışım sonucu elde ediliyor. RockShox'un kendi içindeki orjinal yağı 5 lik yağ. Bunlara ek olarak amortisörü daha reboundlu çalıştırmak ve mm olarak uzatmak ta RockShox'un önerdiği bazı fikirler arasında yer alıyor.

Eğer bu konuda bilgi veya teknik destek almak isteyen arkadaşlar Velespit'e gelebilir veya 0216 337 96 60 numaralı telefondan da yardımcı olabilirim.

(link)
velespit@velespit.com

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
@Orkun Oskay
Selamlar...
GErçektrende çok faydalı bilgiler verdigin için teşekkür ediyorum.Yakında amortisöre bi bakım yapmam gerekecek zati.Yaa özellikle kafama şu mm yi yükseltme olayı takıldı.Ayrıntılı bilgiyi tam olarak sitenin neresinden alabilirim.(Amortisörüm duke race) !00 mm lik bir dukeyi 80 mm ye indirildigini biliyorum ama 80 lik bir dukenin 100 mm ye çıkması dayanıklılık açısından sağlam olurmu bilemiyorum.Eger rockshock bu konu hakkında tavsiye veriyosa hemen işleme başlarım o zaman.Bu arada zaten amortisörümü velespitten almıştım :D (Konu dışı:Alperen abi askere gidecekti gittimi acaba?)

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
En azından getir amortisörü. İhtiyacı varsa ona göre açarız.

Alperen şu an "yaylalar yaylalar" modunda. Gelmesine ise daha var.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Yaa şimdiye kadar çoktan getirecektim fakat ne yazıkki İstanbulda degilim.Önceden Ordu da idim şimdi ise Adana dayım.Bana özellikle amortiösrün 100 mm yaptıgımızda bi problem çıkarmı o lazım...Eger yakın zamanda yolum İstanbula düşerse (ki bayaaa zor bi ihtimal) yanınıza ugrarım.
MErak ettim Alperen abi hangi bölgede yaylalar türküsünü çıgırıyor :)

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@Orkun Oskay

Merhaba orkun!Benım psylo'yu sana gondersem yada kendım getırsem bakımını yapabılırmısın?Eskısehır'de oldugum ıcın bıraz zaman alacak ama bılınclı bırı tarafından bakımının yapılmasını ıstıyorum!Problemım:Yag eksılmesı ve 125mm calısmaması:(Yardımcı olursan cok memnun olurum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@freerider
selamlar bende eskişehirdeyim. psylo bakımında yardımcı olabilirim msn den görüşelim

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@betmo

Cok saol kardes ama ben daha profesyonel ve bılınclı bırının ılgılenmesını ıstıyorum!

• Beğen
Tepkiler: dümenci

NeVs

Üye
Tepki
1
betmo bakımı gökaya yaptırcaksın heralde? eğer gökaya yaptırcaksan gökay bence psylo bakımı açısından çok profesyonel. zaten mtbtr'de de psylo bakımı ile birçok yazısı çıkmıştı. aklınızda olsun...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@NeVsevet gökaya götürcektim. ama arkadaş güvenmiyorsa yapcak birşey yok...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar konuyu rayından çıkartıp tartışmaya götüren mesajları ve ardılı olan mesajları kaldırdım.
Lütfen birbirimize hitap ederken daha dikkatli olalım, saygı çerçevesinde devam edelim. Aynı zamanda ispatlayamayacağımız konularda da iddialar ortaya atmayalım.
Konu tartışmaya yeniden giderse gereği yapılacaktır.

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
@freerider

Merhaba

Amortisörü gönderirsen gerekli bakımlarını yapıp tekrar geri gönderirim. Bir problem varsa yardımcı olabileceğimi umuyorum. Aşağıdaki telefondan ararsan daha rahat iletişim kurma şansımız olur.

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@Orkun Oskay

Merhaba! Ben en kısa zamanda sana ulasacagım,ilgin ıcın tesekkur ederım