Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satılık RockShox Pike RC Solo Air 27.5" 150mm Maşa

Konu, 'İkinci El MTB Bisikleti - Yedek Parça' kısmında ratm tarafından paylaşıldı.

1. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    Bu maşa, bir sene önce aldığım bisikletin üzerinde geldi. Bir sene sonra maşanın şaft borusu ile taç kısmının bağlantı yerinden ses yapmaya başladı, kullanım ve fonksiyonellik olarak hiç bir sorunu yoktu ama dik çıkış ve inişlerde ses beni rahatsız ettiği için garantiden servisine verdim.
    Maşanın üst kısmı , yani üst bacakların, taç kısmının ve şaft borusunun bağlı olduğu yekpare parça sıfırı ile değiştirildi, zaten resimlerden o kısmın yenilendiğini çok net anlayabilirsiniz.

Alt kısım ve içindeki mekanizmalar tabii ki ilk aldığım maşaya ait, onlar kaldı.
    Tabii bu üst parça takılırken aynı zamanda zorunlu olarak maşanın bakımı da yapılmış oldu, o da bir avantaj. Bu değişimler SRAM in Türkiye temsilcisi firma tarafından yapıldı.

Maşayı satma sebebim; değişimi yapılacak parçanın yurtdışından gelme süresinin uzaması üzerine, yine Rockshox Pike ın daha farklı bir modelini alıp taktım bisiklete. Aslında zaten bu değişimi yapmayı planlıyordum fakat bu arıza olayı vesile oldu buna.
    Sonuç olarak tamirden dönen maşa yedek olarak kaldı elimde ve onu satmak istiyorum.

Resimlerden de göreceğiniz gibi şaft borusu kesilmemiş vaziyette ve bisikletinize uygun olarak siz kendiniz ölçü alıp keseceksiniz.

Maşanın alt kısımlarında doğal olarak arazide kullanımdan dolayı izler mevcuttur. Hatta bazıları bisikleti bir yere dayamadan dolayı oluşmuş izler. Kesinlikle maşa darbe almamıştır.
    En çok oluşan iz, maşanın kemer kısmının lastiğe bakan yüzünde oluşmuş, fotoğrafını da koydum. Arazide, lastik ile o bölüm arasından geçen irili ufaklı taşlar illa ki çiziyor orayı. Farkına varıp sonradan oralara şeffaf koruyucu bant yapıştırmışım ama biraz geç olmuş :)

Belirtmek istiyorum ki bu maşa XC (cross-country) maşası değildir, bu tip bir bisiklete takılması uygun olmayacaktır.
    Bu maşa "Trail" veya "All-Mountain" tip maşa olarak geçer. Genellik çift süspansiyonlu sistemlerde kullanılır. O yüzden bisikletinize gerçekten uygun olduğunu düşünüyorsanız alın.

Teknik Özellikleri :
    Model : 2015
    Uygun Tekerlek Ebatı : 27,5"
    Çalışma Mesafesi : 150mm
    Ağırlık : 1861g
    Süspansiyon Tipi : Havalı (solo air)
    Ayarlar : Sağ bacak alttan geri tepme (rebound) ayarı, sağ bacak üstten süspansiyon sertlik ayarı (damping)
    Şaft Borusu : Konik tip (tapered) 1 1/8" - 1,5"
    Üst Bacak : 35mm , Alüminyum, Siyah
    Alt Bacak : Magnezyum
    Taç Kısmı : Dövme 7050 Alüminyum
    Uygun Fren Tipi : Disk fren - Post bağlantı
    Mil Sistemi : 15mm sokma mil (thru-axle) QR15
    Göbek Aralığı : 100mm
    Maksimum Rotor Boyutu : 200mm

Fiyat : 1050 TL . İzmir 'den elden teslim edebilirim, o zaman fiyatta indirim söz konusu olabilir. Onun haricinde başka illerden almak isteyen arkadaşların sahibinden üzerinden almalarını tercih ediyorum, ilan numaram : 319508218.

Maşanın fotoları :