Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Rockshox lockout modifiyesi

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Bora tarafından paylaşıldı.

1. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba,
    Rockshox sid serisi poploc veya pushlock versiyon bir masayi, normal sekilde masa uzerinden kilitleyebilmek icin motion control mekanizmasini butunuyle mi degistirmek gerekiyor? Yoksa bunun gibi bir kit donusum icin yeterli olur mu?

Tamamen degismesi gerekir diyen de var, kit yeterli diyen de, hangisi dogru emin olamadim.. Bir yardim lutfen:)

2. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    selamlar Bora abi,
    Bende 80mm olan maşamı 100mm için modifiye ettireceğim ve bunu service manuel'lerinden çıkarabildim. senin sorunu cevabı ise yin aynı resimde gizli,

kırmızyla belirlediğim nokta lock-out bölgesi

bu resimde de birbiri yerine kullanılabilecek uygulamalar belli ediyor kendini.

Bora bunu beğendi.
  3. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Verdigin sema yeni wc icin de gecerli ise az bir masrafla ve kolaylikla donusum yapilabiliyor gozuken..

4. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Normalden remote lock a geçmek için maşanın sağ bacağının içinde bir mekanizmanın değişmesi gerekiyor. Yaylı olarak telle çektirme ve salıvermeyi sağlayan bu mekanizma. O yüzden sadece kapak değişimiyle olmayabilir.

Bora bunu beğendi.
  5. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    http://www.sram.com/_media/pdf/rockshox/dealers/TM_MY09_E.pdf

Sayfa 24.

Bora bunu beğendi.
  6. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Evet simdi okudum da kumandasiz, masa uzerinden kilitlemeli mc(motion control) sistemlerde kumanda kullanabilmek icin, uzerinde kumanda icin gerekli olan geri tepme yayinin da entegre olarak bulundugu mc unitesini komple degistirmek gerekir diyor..
    Acaba benim sormus oldugum bunun tersi bir donusumde de uniteyi degismek zorunda miyiz, ondan emin olamadim..
    Bahsedilen kumanda icin gerekli olan ve mc unitesinin uzerinde entegere olarak bulunan yay, resmini verdigim kumanda kolu ile uyumsuzluk yaratabilir.

Az once buldugum 2010 wc'in semasi da yukaridaki ile benzer.. sayfa 100
    Bu semaya bakinca da okumus oldugum durumla celisiyor, tek bir unite uzerinde hem remote hem manuel kol uyarlanabiliyor gosterilmis.

http://www.sram.com/_media/techdocs/2010%20RockShox%20SPC_Rev%20B%20(Rev%20B%20price%20list)%20.pdf

7. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Kesınlıkle sana katılıyorum gurkancım,cunku aynı seyı ben yaptım sıstem komple deıstı sadece kapak deıl(sadece kapak deıstırmek eskı modellerde olabılıor duke ve psylo gıbı)

8. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    benim verdiğim şema RockShox SPC 2010 sayfa 100. orada sid team/wc olarak geçiyor yeni 32mm olanı.

9. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Bora bey,

Kullandığınız maşa pushlock versiyon bir maşa ise;
    Maşa üzerinden kilitleme yapmak için Compression kapağını söküp altındaki yayı çıkarmanız yeterlidir.Ardından Compression kapağını tekrar yerine takıp,bu kapağı sağa/sola çevirdiğiniz zaman açma/kilitleme işlemi gerçekleşecektir.

Poplock versiyon bir maşa ise;

Gate ayar vanasının bulunmasından dolayı,yayı çıkarmanız yeterli olmayacaktır.

Maşa üzerinden kilitleme yapmak için,poplock versiyon bir maşa kullanıyorsanız alacağınız cevap genelde Motion Conrol mekanizmasının tamamiyle değişmesi gerektiği olacaktır..Amortisörün iç yapısını çok iyi biliyorsanız, bunu mekanizmayı değiştirmeden de halledebilirsiniz.

Bir ara kullandığım 2006 Sid Wc modelini bende maşa üzerinden kilitlemeli yapmıştırm.

Selamlar.

Bora bunu beğendi.